Reklamı kapat

İlk Çeyrekte Binance, Deutsche Bank’ı Geride Bıraktı

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz 28 Nisan 2018
0 görüntülenme

Açıklanan 2018 yılı ilk çeyrek raporlarına göre, yaklaşık 8 ay önce kurulan kripto borsası Binance, 148 yaşında olan Almanya’nın en büyüklerinden olan Deutsche Bank’ı geride bıraktı. Son raporlara göre Deutsche Bank, ilk çeyrekte yaklaşık olarak 146 Milyon $ kar sağladı. Buna karşın Binance, 200 Milyon $ kar etti.

148 yıllık geçmişe sahip ve bünyesinde 100 bini aşan çalışan bulunan bir “dev” olan Deutsche Bank’ın; 8 ay önce kurulan ve 200 çalışana sahip olan bir kripto borsasının gerisinde kalması kripto dünyasının potansiyelini tekrardan kanıtlamış oldu.

Malta Etkisi

8 ay gibi kısa bir sürede sektörde lider haline gelen Binance, bütün bunları yaparken bir takım prosedürlerle mücadele etmek zorunda kaldı. Kullanıcı yüzdelerine bakıldığında ise Avrupa’da etkisini pek hissetiremeyen Binance, Avrupa pazarında Kraken gibi önemli bir rakibi bulunuyor. Yakın zamanda Malta’da ofis açacaklarını duyuran Changpeng Zhao, bu hamlesiyle Avrupa’da adından söz ettirmek ve prosedürler açısından rahatlamak istiyor. Malta ofisinin etkisiyle Binance, yıl sonunda daha yüksek bir kar potansiyeline sahip olacaktır.

Nitekim Binance CEO’su Changpeng Zhao, yılın geri kalanı için daha fazla büyüme ve kar beklediklerini yazdı.

Binance dünyadaki en büyük kripto para borsası olmayı başardı. Kuruluştan sonraki ilk 3 ay içerisinde 7,5 milyon$ kâr etmiştik. İkinci çeyrekte ise bu rakam 200 milyon $’a geldi. 3. çeyrek halen devam ediyor ve kesin büyüme bekliyoruz. Hangi ülke Binance’a bir şube açarsa, o ülke büyük miktarda bir vergi elde edecektir.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Bermuda’da 15 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak Binance yöneticisi David Burt’ün duyurduğu üzere önümüdeki aylarda Bermuda’da yeni küresel uyum merkezi kurmayı planlıyorlar. Cuma günü basın toplantısında konuşan Burt Binance Yardım Vakfı’nın teknolojiyle alakalı eğitim programlarına 10 milyon dolar bağışlayacağına dair mutabakat zaptının imzalandığını söyledi....
Şebnem Ertan 28 Nisan 2018