İlk Çeyrekte Binance, Deutsche Bank’ı Geride Bıraktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Açıklanan 2018 yılı ilk çeyrek raporlarına göre, yaklaşık 8 ay önce kurulan kripto borsası Binance, 148 yaşında olan Almanya’nın en büyüklerinden olan Deutsche Bank’ı geride bıraktı. Son raporlara göre Deutsche Bank, ilk çeyrekte yaklaşık olarak 146 Milyon $ kar sağladı. Buna karşın Binance, 200 Milyon $ kar etti.

148 yıllık geçmişe sahip ve bünyesinde 100 bini aşan çalışan bulunan bir “dev” olan Deutsche Bank’ın; 8 ay önce kurulan ve 200 çalışana sahip olan bir kripto borsasının gerisinde kalması kripto dünyasının potansiyelini tekrardan kanıtlamış oldu.

Malta Etkisi

8 ay gibi kısa bir sürede sektörde lider haline gelen Binance, bütün bunları yaparken bir takım prosedürlerle mücadele etmek zorunda kaldı. Kullanıcı yüzdelerine bakıldığında ise Avrupa’da etkisini pek hissetiremeyen Binance, Avrupa pazarında Kraken gibi önemli bir rakibi bulunuyor. Yakın zamanda Malta’da ofis açacaklarını duyuran Changpeng Zhao, bu hamlesiyle Avrupa’da adından söz ettirmek ve prosedürler açısından rahatlamak istiyor. Malta ofisinin etkisiyle Binance, yıl sonunda daha yüksek bir kar potansiyeline sahip olacaktır.

Nitekim Binance CEO’su Changpeng Zhao, yılın geri kalanı için daha fazla büyüme ve kar beklediklerini yazdı.

Binance dünyadaki en büyük kripto para borsası olmayı başardı. Kuruluştan sonraki ilk 3 ay içerisinde 7,5 milyon$ kâr etmiştik. İkinci çeyrekte ise bu rakam 200 milyon $’a geldi. 3. çeyrek halen devam ediyor ve kesin büyüme bekliyoruz. Hangi ülke Binance’a bir şube açarsa, o ülke büyük miktarda bir vergi elde edecektir.

 

İlk Çeyrekte Binance, Deutsche Bank’ı Geride Bıraktı