Illuvium Yine Ertelendi, Calvaria Sıradaki En Büyük Kripto Oyunu mu? (Sponsorlu)

Kriptokoin
Kriptokoin 4 hafta önce
114 görüntülenme
Illuvium Yine Ertelendi, Calvaria Sıradaki En Büyük Kripto Oyunu mu? (Sponsorlu)

Kripto para dünyası yalnızca kazanç elde etmek isteyen yatırımcıları değil kripto oyunlar ile her kesimden oyun tutkununu da kendisine çekiyor. Hemen hemen herkesin kendisine uygun bir oyun bulabileceği kripto oyun ekosistemi, yeni teknolojilerin entegre edilmesiyle gün geçtikçe gelişiyor. Günümüzde yer alan pek çok kripto oyunu, Oyna-Kazan (P2E) mekanizması ile oynadıkça para kazanma imkanı sunuyor. 

Projelerin gördüğü ilgiye göre değeri artan en iyi oyun coinleri de kripto para yatırımcılarının beğenisini topluyor. Aynı şekilde başarısız olan veya bir türlü piyasaya sürülemeyen projelerin oyun coinleri ise, maalesef beklenen ilgiyi görmüyor ve yatırımcısına zarar elde ettiriyor. İlgi çeken en iyi oyun coinleri listesinde bu aralar Illuvium coin ve Calvaria projesinin native tokeni RIA token dikkat çekiyor. Her ikisi de savaş temalı kripto oyunu olan Illuvium ve Calvaria projelerini inceleyelim ve gelecekte native tokenleri hangi fiyat aralığında olacağının tahminini açıklayalım.

Illuvium Coin Nedir? – Illuvium Oyunu Nedir?

Illuvium coin, merakla beklenen NFT oyun projesi olan Illuvium’un oyun coini olarak konumlanıyor. Merkeziyetsiz bir açık dünya fantezi savaş oyunu projesi olan Illuvium, Ethereum tabanlı bir blok zinciri oyunu ve Oyna-Kazan (P2E) ekosistemi olarak ilgi çekiyor. 

Oyuncuların birbiri ile savaşabilecekleri bir tür fantezi RPG (role playing game) yani rol yapma oyunu olan Illuvium’da kullanıcılar, NFT’ler olarak yapılandırılmış ‘Illuvials’ isimli canavarları yakalamaya çalışıyor. Projenin oyun coini olan ve ilgi çeken oyun coinleri arasında yer alan Illuvium coin (ILV), DAO’yu yönetmek için kullanılıyor ve ERC-20 protokolüne uygun bir Ethereum blok zinciri tabanlı native token olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda Illuvials adı verilen canavarlar NFT’ler ile temsil ediliyor ve Ethereum karşılığında alınıp satılabiliyor.

Rekabet oyunlarını sevenler için duyurulduğu günden beri dikkatleri üzerine çeken ve Illuvium coin ile yatırımcılardan 5 milyon dolar toplayan oyunun piyasaya sürülme tarihinin sık sık ertelenmesinin ise yatırımcılarını ve oyun meraklılarını üzdüğü görülüyor. Nitekim, yol haritasına göre oyun geliştiricileri, Open Beta sürümünün Aralık 2021’de piyasaya sürüleceğini vadetmiş ancak sonrasında bu tarihin 2022 ilk çeyreğine ertelendiği belirtilmişti.

Illuvium internet sitesinde oyunun an itibarıyla yalnızca Closed Beta sürümünün test aşamasında olduğu belirtiliyor ve tam versiyonun net olarak hangi tarihte piyasaya sürüleceği bilgisine yer verilmiyor. 

Bahsi geçen ertelemeler ve belirsizlik durumu, Illuvium coin fiyatındaki toparlanma problemine de bir yanıt niteliği taşıyor. CoinMarketCap verilerine göre 29 Mayıs 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış olan Illuvium coin, o zamandan bugüne yüzde 97,90 oranında düşüş kaydetmiş görünüyor. 

2020 yılında kurulan ancak hala geliştirilmeye devam eden Illuvium projesinin yatırımcılarının daha ne kadar bekleyeceği ise şimdilik belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Calvaria (RIA) – Gelecek Vadeden Oyna-Kazan Projesi

Illuvium coin nedir başlığı altında detaylı olarak kripto para birimi hakkında bilgi verdiğimize göre şimdi alternatif olarak yatırım yapabileceğiniz kripto para birimini tanıyalım. Calvaria projesi ve ön satış etkinliği halen devam eden RIA token, savaş oyunlarını seven ve gelecek vadeden projelere yatırım yapmak isteyen oyuncuların özellikle bir isim üzerinde yoğunlaştığı görülüyor.

Calvaria NFT savaş kartı oyunu, kıyasıya rekabetten hoşlanan, savaş oyunları seven ve NFT dünyası ile ilgilenen yatırımcıların ilgisini çekiyor. Oyna-Kazan (P2E) ekosistemi ile oynadıkça para kazanma fırsatı sunan Calvaria projesinin ana oyunu olan Duels of Eternity, kullanıcıların birbirlerine karşı savaşarak projenin native tokeni RIA token kazanmasını sağlamayı hedefliyor.

En iyi oyun coinleri arasında gösterilen RIA token ön satış etkinliğine gösterilen yoğun ilgi, projenin gelecek vadeden kripto projelerinden biri olarak kabul edilmesine katkı sağlıyor.

Oyun coinleri ile ilgilenen okuyucularımız için öncelikle Calvaria projesini sonra da RIA token ön satış etkinliğini detaylı inceleyelim.

Oyna-Kazan NFT Savaş Kartı Oyunu Calvaria Nedir?

Calvaria ana oyunu Duels of Eternity’de kullanıcılar, ölümden sonraki bir evren ile karşılaşıyor. Ethereum blok zinciri üzerinde kullanıma sunulan oyun, şaşırtıcı grafikleri, 3 boyutlu modellemeleri ve hikaye modu gibi özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Duels of Eternity’deki her bir kart, tamamen kendine özgü özellikler ve yetenekler barındıran bir karakteri temsil ediyor. Calvaria oyuncuları bu kartlar sayesinde diğer kullanıcılarla savaşabiliyor, turnuvalara katılabiliyor ve çeşitli stratejiler geliştirerek başarıları karşılığında en popüler oyun coinleri arasında gösterilen RIA token kazanma şansı elde edebiliyor.

Merkeziyetsiz bakış açısıyla geliştirilen Calvaria: Duels of Eternity, bu özelliği ile yalnızca Oyna-Kazan (P2E) oyunu olarak değil bir Web3 oyunu olarak da görülüyor.

Calvaria evrenine adım atan oyuncular, oyun içi satın alımları projenin native tokeni RIA token ile gerçekleştiriyor. NFT kart satın alarak kahramanlarını güçlendiren oyuncular, rakiplerine karşı kazanma şansını artırıyor ve skor tablosunda üst sıralara yükseldikçe ve başarılı oldukça yine RIA token kazanıyor.

RIA Token Ön Satış Etkinliği Oyun Coinleri Yatırımcılarından İlgi Görüyor

En popüler oyun coinleri arasında gösterilen Calvaria RIA token ön satış etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Oyun coinleri ile ilgilenen yatırımcılardan ilgi gören Calvaria RIA tokenin toplamda 1 milyar adet arzı bulunuyor.

Ön satış etkinliğinde bu arzın yüzde 30’una denk gelen 300 milyon adet RIA token satışa sunuluyor ve ön satış toplam 10 aşamada oluşuyor.

RIA token ön satışının her aşamasında, oyun coininin fiyatı artırılacak şekilde ilerleniyor. Her aşamadaki RIA token fiyatı, bir önceki aşamadan 0,05 dolar daha fazla olacak şekilde belirleniyor. Yatırımcılar birinci aşamada 0,01 dolar karşılığında ve ikinci aşamada ise 0,015 dolar karşılığında RIA token satın alma fırsatı elde etti.

Üçüncü aşamada yatırımcılar, 1 RIA token karşılığında 0,02 dolar ödedi. Sonraki aşamalarda erken dönem yatırımcıları sırayla dördüncü aşamada 0,025 dolar, beşinci aşamada 0,03 dolar, altıncı aşamada 0,035 dolar, yedinci aşamada 0,04 dolar, sekizinci aşamada 0,045 dolar ve dokuzuncu aşamada 0,05 dolar karşılığında 1 RIA token satın alabiliyor. 

Ön satış etkinliğinin son yani onuncu aşamasında ise RIA token fiyatı 0,055 dolara yükselmiş olacak.

Calvaria ekibi, olabildiğince fazla sayıda oyunseverin ve yatırımcının kripto dünyasına dahil olmasını sağlamak amacıyla ön satış etkinliği aşamaları arasında az fiyat farkı bulunmasının önemli olduğunu belirtiyor.

Yatırımcılar, minimum 1000 adet RIA token satın alarak gelecek vadeden oyun coinleri arasında yer alan Calvaria RIA token’e yatırım yapabiliyor. RIA tokenlerin satışındaki tükenme hızı göz önüne alındığında ön satış etkinliğinin bundan sonra da hızlı ilerleyeceği tahmin ediliyor.

Calvaria, Oyunseverleri ve Kripto Yatırımcıları Neden Cezbediyor?

RIA token ön satış ektinliği devam eden Calvaria, gerçekçi grafikleri ile oyunseverleri, projenin yol haritası ve ön satış etkinliğinin tükenme hızı ile de kripto para yatırımcılarını cezbediyor.

En popüler oyun coinleri arasında gösterilen RIA token, oyunculara her biri farklı özelliklere sahip Calvaria NFT kart sahibi olma fırsatı sunuyor. Ön satış etkinliğine katılan erken dönem yatırımcılar, oyun piyasaya sürüldüğünde en değerli NFT kartları satın alma fırsatı bulmuş olacak. NFT kartlara gösterilen ilgi arttıkça Calvaria pazar yerinde satılacak olan bu NFT kartların fiyatının da artış göstereceği tahmin ediliyor.

Proje geliştiricileri, projenin ileriki aşamalarında bir kart kiralama özelliği devreye almayı da planlıyor. Kart kiralama özelliği yatırımcıların en çok merak ettiği özellikler arasında yer alıyor. 

Calvaria NFT kartlar sınırlı sayıda yaratılacağından talep arttıkça bu kartların fiyatının artacağını bilen öngörü sahibi kripto para yatırımcıları, Calvaria projesindeki yerini erkenden almaya çalışıyor. Oyun coinleri ile ilgilenen ve projenin tokenomiklerini inceleyen yatırımcılar da erken aşamalarda yatırım yapmak için adeta birbiriyle yarışıyor.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Para Şirketinde Kriz Büyüyor: Toplu Dava!
Bu Kripto Para Şirketinde Kriz Büyüyor: Toplu Dava! Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’i “kötü niyetli oyalama taktikleri” ile suçladı. Bu sırada üç Gemini Earn kullanıcısı, Genesis Global Capital ve Digital Currency Group’a karşı toplu dava tahkim talebinde bulundu....
Aslı Dinçer 4 hafta önce