IMF Başkanı Kripto Hakkında Olumlu Konuştu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri, finansal aracılık ve yapay zeka gündelik hayatlarımıza yavaş yavaş giriyor. Bazı insanlar bu inovasyonların önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlandırılacağını ve yaygınlaşacağını düşünüyor.

Bununla birlikte, IMF CEO’su Christine Lagarde, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin mevcut yasal paralar ve geleneksel finansal kuruluşlar için bir tehdit oluşturmadığına inanıyor. Lagarde kriptonun şu olduğuna inanıyor:

“Uçucu, riskli, harekete geçirici ve altında yatan teknolojiler yüzünden yeterince ölçeklenebilir değil”.

Bazı para birimlerinin saldırıya uğraması, bu açıklamayı daha da güçlü hale getiriyor.
Bununla birlikte, hala Lagarde, bunların teknolojiyle zamanla içinde çözülebilen zorluklar olduğunu ekliyor. Tabletler ve bilgisayarlar ilk kez piyasaya sürüldüğünde insanların onları hemen reddettiklerini de itiraf ediyor.

Dolarizasyon

Lagarde daha sonra 2006’da % 20 olan sonra 2008’de% 60’a sıçrayan dolarizasyon hakkında konuştu. Bunu bir devrilme noktası olarak tanımladıktan sonra şöyle devam etti:

“Vatandaşlar neden fiziksel paralar, fiziki avrolar ya da fiziksel sterlinlerden ziyade kripto para birimlerine tutunuyorlar çünkü gelecekte özellikle uzak bölgelerde kağıt fatura almaktan daha kolay, daha güvenli olacağı için olabilir.”

Vatandaşlar bir gün dijital paraları tercih edebilirler çünkü uzlaşma riskleri yok, takas gecikmesi yok, merkezi kayıt yok, hesap ve kimlik kontrol etmek için aracı yok.

Lagarde’ye göre, gizlilik koinlerinin riskli ve istikrarsız olmaya devam etmesi halinde, kamuoyu merkez bankalarına yasal bir dijital para oluşturma çağrısı yapabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

IMF Başkanı Kripto Hakkında Olumlu Konuştu

Yorumlar kapalı.