Reklamı kapat

IMF Başkanı Kripto Paralar Konusunda Oldukça İyimserken Küresel Ekonomiden Umutsuz

Mert Kaya
Mert Kaya 12 Haziran 2018
0 görüntülenme

Finansal sistemin üzerinde hâlâ çok büyük bir baskı var. 2008 yılındaki mali krizden bu yana mevcut kaygıları hafifletecek çok az şey değişti. IMF başkanı Christine Lagarde’ye göre küresel ekonominin şu anda en iyi yerde olmadığı gerçeği kabul edilmeli. Ayrıca Lagarde’nin kripto paraların geleceği konusunda oldukça iyimser olduğu görünüyor.

Küresel Ekonomi Kötü Bir Dönemden Geçiyor

2008 krizi bizlere kuşkusuz dünya ekonomisinin gerçekten de ne kadar kıırılgan olduğunu göstermişti. O dönemde hiçbir ülke bu krizden kaçamadı. Üzerinden tam 10 yıl geçmiş olmasına karşın birçok ülke hala krizin getirdiği sıkıntıları tamir etmekle uğraşıyor; durum öncekinden çok da iyi değil…

Trump ve G7 ülkeleri arasındaki gelişmeler bu durumun çok da iyiye gitmediği kanıtlar nitelikte. G7 ülkelerinin ekonomik gerilemesi oldukça problematik olabilir. Son G7 toplantısında amaç tüm taraflar için serbest, adil ve karşılıklı olarak faydalı bir ticaret ekosistemi oluşturmaktı. Trump ilk önce anlaşmış gibi görünüyordu, ne var ki sonradan bu anlaşmadan geri döndü. Trump ABD odaklı soyutlanma politikası izleyecek gibi görünüyor…

IMF başkanı Lagade da bu konuda kaygılarını dile getirdi. Lagarde’a göre Trump ticaret yapma şekillerine meydan okuyor ve iş güvenliğine zarar vermeyi amaçlıyor. Finans dünyasında yaşanan bu gerginliklerin kripto para piyasası için yeni fırsatlar yaratabilmesi de gayet olası…

IMF ve Kripto Paralar

Christine Lagarde kripto paralar hakkında iyimser bir bakış açısına sahip. Lagarde daha önce de Bitcoin’de hızlı ve ucuz bir şekilde işlem yapılabildiğini belirtmişti. Ona göre bu finansal sektörün onlarca yıldır aradığı çözüm. Ancak kripto paralar uygun bir regülasyon yapılmadığı takdirde global çapta kullanılmaya müsait değil.

IMF Başkanına göre varlığını sürdürebilen kripto paralar insanların nasıl para biriktirdikleri, yatırım yaptıkları, hatta faturalarını nasıl ödedikleriyle ilgili önemli bir rol oynayabilir.Ancak Lagarde, yetkililer ve tüketiciler tarafından gelen destek yetersiz olursa kripto paraların üst düzey bir savaşla karşı karşıya kalabileceğini belirtiyor.

newsbtc.com

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Susam Sokağı Çocuklara Blokzinciri Öğretecek Türkiye’de 80’li nesillerin hayranı olarak büyüdüğü eğitici çocuk programı Susam Sokağı (Sesame Street) çocuklara blokzinciri öğretmek için harekete geçiyor. Bu hareket Sesame Workshop tarafından yönetiliyor. Sesame Workshop’un amacı daha bilgili nesiller yetiştirmek. Bu workshop, Sesame Ventures (Girişimcilik)...
Mert Kaya 12 Haziran 2018