Immutable X Nedir? IMX Coin Ne İşe Yarar?

Immutable X Nedir? IMX Coin Ne İşe Yarar?
Immutable X Nedir? IMX Coin Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Immutable X (IMX), Ethereum blok zincirinde NFT’ler için bir katman 2 ölçekleme çözümüdür. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Immutable X nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Immutable X nedir? Ne işe yarar?

Kısaca IMX olarak adlandırılan Immutable X, NFT ticareti için tasarlanan Ethereum tabanlı ve Layer-2 protokolüdür. Platform ayrıca, gas ücreti olmadan anında ticaret onayı vererek Ethereum tabanlı işlemlerdeki tipik sorunlar için bir çözümdür. Ek olarak, Immutable X (IMX), geliştiriciler ve teknoloji meraklıları için Ethereum zincirinde daha kapsamlı ve kolay oyunlar ve uygulamalar oluşturmak için açık kaynaklı bir platformdur. Aynı zamanda platform, NFT ticaretine yönelik yüksek güvenliği ve rahatlığıyla da övünmektedir. 

IMX coin nedir?

IMX coin Immutable X’in yerel tokenidir. MX Token, aşağıdaki gibi çok çeşitli avantajlarda kullanılabilmekte:

  • Kullanıcılar, IMX tokenlerine herhangi bir Immutable X işlemi için ödeme olarak kullanabilir, çünkü işlem ücretinin %20’si IMX tokenleri şeklinde ayrılacaktır.
  • IMX tokenlerinin stake edilmesi, toplam arzdan tahsis edilen belirli bir miktarda “Stake Ödül Havuzunda” teşvik edilen ödüller için etkinleştirilmekte.
  • IMX tokenleri ayrıca sahiplerine topluluğun tekliflerini oylayarak platformun geliştirme yol haritasını yönlendirmek için yönetim hakları verir.

Immutable X nasıl çalışır?

Immutable, NFT oluşturma sürecini basitleştirmek için kullanımı kolay bir gösterge panosundan yararlanır. Arayüz, ERC-721 ve ERC-20 tokenlerini formüle etmenize, yayınlamanıza ve dağıtmanıza olanak tanır. Immutable X Volition modeli, varlıkları basarken, alırken, satarken ve aktarırken kullanılır. NFT’nizin yapılandırması sırasında, varlıkların Validium ZK korumalı mı yoksa ZK Toplamalı olarak mı tutulacağına karar verebilirsiniz. Pasif ödülleri güvence altına almak için herkes IMX tokenlerini stake edebilmekte. Staking, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Yeni kullanıcıların tutarlı getiriler elde etmeleri için harika bir yoldur. Ayrıca tüm Immutable staker’lar, cüzdanınıza otomatik olarak dağıtılan ağ ücretlerinin bir kısmını alır. IMX tokeni, Immutable X ağı için ana yardımcı program tokeni olarak çalışır. Bu token, akıllı sözleşmelerin yürütülmesi ve varlıkların basılması için ödeme yapmak için kullanılır. Ayrıca popüler borsalarda işlem görebilmekte ve küresel olarak normal bir kripto para birimi gibi gönderilebilmekte. Bu çok yönlü dijital varlığı da stake edebilirsiniz.

Immutable X nedir? IMX coin nasıl alınır?

Immutable X şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Immutable X’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, Bitget, BTCEX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Immutable X Nedir? IMX Coin Ne İşe Yarar?