XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

İngiliz Finans Devinden Bitcoin’e Yeşil Işık

Kriptokoin
Kriptokoin 15 Kasım 2017
6 görüntülenme

İngiliz Destek Fonu Firması MAN Group, ABD’deki CME Group vadeli Bitcoin işlemlerine başladığı takdirde kendilerinin de vadeli Bitcoin işlemlerini kullanıcılara açacaklarını açıkladı. MAN CEO’su Luke Ellis salı günü Reuters’e verdiği demeçte kripto paralara olumlu yaklaştıklarını belirten bir konuşma gerçekleştirdi.

Londra’daki Reuters Global Investment Outlook Zirvesinde konuşan Ellis kripto para birimlerinin bir takım sıkıntıları beraberinde getirdiğini ancak bunun yatırım yapılamayacağı anlamına gelmediğini dile getirdi.

“Kavramsal olarak dijital para birimleri epey ilginç. Bugün yatırım gündemimize dahil değiller ama olabilirler. Eğer CME Bitcoin ile vadeli işlemlere gerçekten başlarsa biz de kesinlikle onları portföyümüze ekleriz.”

Bildiğiniz gibi ABD’li finans devi CME Group 31 Ekim’de yaptığı açıklama ile dördüncü çeyrekte vadeli Bitcoin işlemlerine başlayacağını açıklamıştı. Bu açıklama öncesinde 6000 dolar seviyesinde seyreden kripto koinin fiyatı ise 6400 dolar seviyesine kadar yükselmişti.

Ellis, “Dijital para birimi ile geleneksel bir para birimi arasında büyük fark var … Geleneksel olanlar orduya sahip hükümetler tarafından destekleniyor ve insanları kurallarına uymalarını sağlıyor fakat dijital para birimleri için bu geçerli değil. Yine de bu gerçek dijital para birimlerini hiç bir şekilde geçersiz kılmıyor.” diye sözlerine ekledi.

Ellis’in Sözleri Kripto Para Topluluğu İçin Neden Önemli

ABD menşeili CME Group’un vadeli Bitcoin işlemlerine başlayacağını açıklamasıyla Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanım alanları da otomatik olarak genişlemiş oldu. CME Group ile rekabet etmek isteyen rakip şirketler de mutlaka kripto para kullanımını gündemlerine alacaklardır, tıpkı rakibi Overstock’un Bitcoin ödemelerini kabul etmesiyle baskı altında kalan Amazon gibi. Ellis’in sözleri de bu tezi doğrular nitelikte ve bu akımın 2018 yılında çığ gibi büyümesini bekleyebiliriz.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Cash’e Aşırı Yüklenme Ünlü Borsayı Dondurdu SegWit2x’in iptali ile kripto para dünyasının en hareketli haftalarından birisini geride bıraktık. İptal sonrası Bitcoin’in fiyatı önce 7800 dolar seviyesine yükseldi ama sonrasında kripto para ticaretcileri arasında panik başladı ve Bitcoin sadece birkaç gün içerisinde 6000 dolara...
Kriptokoin 15 Kasım 2017