Reklamı kapat

Kraliçe Gizlice Bitcoin Alıyor!

0 görüntülenme

İngiltere’nin nesiller boyu ülkeye hakim olan kuruluşu Kraliyet Ailesi, iddia edildiğine göre büyük miktarda kriptopara biriktiriyor. Kraliyet ailesinin Lonrda sokakları altındaki gizli mahzenlerdeki cüzdanlarda en az 120,000 BTC bulunduğu düşünülüyor.

Söylentiler Coutt’s bankasında çalışan anonim bir muhbir tarafından kamuya sızdı. II. Kraliçe Elizabeth’in kriptopara alımlarına yetki verdiği, ancak fikrin ailenin uzun zamandır ileri düşünceli bir bireyi olarak görülen Prens Charles tarafından öne atıldığı söyleniyor.

Prens’in özel sekreteri Captain Philip Hugh-Jarse bu söylentilere yalnızca tek cümlelik bir e-posta ile yanıt verdi:

“Majesteleri Kraliçe Elizabeth Prens Hazretleri Wales Prensi’nin en nihayetinde bir kara para kazanma yolu bulmasının sevincini ifade etmek istiyor.”

Gizli kapaklı yapılan geniş çaplı Bitcoin alma faaliyetlerinin Coutt’s bankasının da 21. yüzyıla adapte olmasının bir parçası olduğu söyleniyor. Charles Dickens’tan II. Kraliçe Elizabeth’e kadar Britanya’nın en zengin ve meşhurlarına üç asır boyunca bankacılık yapan dünyanın en eski bankalarından biri olan Coutt’s, modernleşme çabalarına girdi. İddia edildiğine göre banka bünyesinde bir ekip yaratarak dünya genelindeki yerel Bitcoin satıcılarından Bitcoin almaya başladı. Bu ödemeler yerine göre çuvallar dolusu parayla veya kamyonlar dolusu altın külçelerle yapılabiliyor.

Halka açık olan özel banka Coutts’un yatırım stratejisti Lilian Chovin, Aralık ayında Bitcoin’e yönelik herhangi bir satın alım veya yatırım planının bulunmadığını çünkü kriptoparaların bir düşünceden başka bir şey olmadığını söyledi.

Muhbirin ilettiği bilgiye göre satın alımlar yüksek miktarda altın külçe ile finanse ediliyor. Bitcoin alım faaliyetlerinde kullanılmak üzere 7 milyar dolar değerinde altın külçenin tutulduğu tahmin ediliyor. Kraliçenin özel sekreteri Lord Howes-Yerfater’e bu durum sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Bu görünmeyen internet parasıyla ilgili iddiaları tuhaf buluyor ve şiddetle reddediyoruz. Bunlar yalnızca eroin almak için kullanılıyor öyle değil mi?”

Diğer kraliyet ailelerinin de likit ve fiziki varlıklarla gizli kriptopara aldığına yönelik söylentiler var. Geçtiğimiz günlerde milyoner yatırımcı ve Bitcoin darbecisi Prens Alwaleed bin Talal da kralın izni olmadan ortadoğudaki kraliyet ailesi üyeleri için gizlice Bitcoin aldığı için para aklama, yolsuzluk, dolandırıcılık gibi suçlarla tutuklanmıştı. İddialara göre Bitcoin’in değeri 10,000 dolar ve nispeten ucuz iken $10 milyar dolar değerindeki altın ile Bitcoin alımı yapılmıştı.

Suudi hükümeti bu tutuklamaların nedenini şöyle açıkladı:

“yasa dışı bir şekilde internet parası biriktirip kendi çıkarlarını kamu menfaatinin üzerinde tutarak zayıf insanları sömürmek”

Prens Alwaleed’in daha sonra Bitcoin alımlarını yalnızca kral ve bazı favori maymunları için yapacağı konusunda bir anlaşma yaktıktan sonra serbest bırakıldığı iddia edildi.

Kripto yorumcuları bu iddialar doğruysa ve bir çok kraliyet ailesi büyük miktarda Bitcoin alımı yapıyorsa fiyatların yakın zamanda hızlıca yükseleceğini ve bir çok kripto yatırımcısının hayallerinin gerçek olduğunu söyledi.

Ünlü kripto ticaretçisi Anabolic Trav şu tweet’i attı:

“Ben yalnızca quest protein barı yemek ve BTC düşüşünün acı çekmesini izlemek için buradayım.

Ve tüm protein barlarım tükendi.”

CoinDaily

Haftanın Airdrop’u

Bu haftanın Airdrop’u ön satışta 5000 ETH toplamayı başaran Stockchain!

Basit işlemleri takip ederek 5 SCC’yi hızlıca kapın.

Tıklayın, Hızla Kaydolun!

Bonus: Swiftdemand’dan her gün 100 Swift’inizi almayı unutmayın!

Tıklayın, Hızla Kaydolun!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2014’ten Bugüne Aylık Bitcoin Fiyat Değişimi Bitcoin fiyatının dönemsel değişimlerini daha iyi gözlemleyebilmemiz adına sizler için 2014’ten bugüne dek Bitcoin fiyatındaki aylık değişim yüzdelerini içeren bu infografiği hazırladık. Keyifli incelemeler!
Kriptokoin.com 2 Nisan 2018