XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Insights Network Nedir? INSTAR Ne İşe Yarar?

2 görüntülenme
Insights Network Nedir? INSTAR Ne İşe Yarar?

Insights Network, kullanıcılarının oluşturdukları verileri gerçek zamanlı veri pazarında yönetilmesine imkan sunan bir platformdur. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Insights Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen bütün konulara değineceğiz.

Insights Network nedir? INSTAR ne işe yarar?

Kullanıcı verilerini veri pazarında yönetip, bunlardan gelir etmelerini sağlayan Blockchain tabanlı bir veri alışveriş platformudur. Aynı zamanda “pazar yeri” olarak da tanımlanmaktadır. Bu pazar yeri, EOS Blockchain üzerine kurulmaktadır. Insights Network protokolünün üzerinde yer alan pazar yeri, ağın yerel kripto para birimi olan INSTAR ile desteklenir. INSTAR Blockchain, veri alışverişi için EOS açık kaynaklı yazılımı ve sMPC teknolojisini kullanır.

Platform tamamıyla operasyonel, merkeziyetsiz ve yetkilendirilen bir hisse senedi kanıtından (DPoS) faydalanmaktadır. Platformun yerel kripto para birimi INSTAR’dır. Blockchain’i inşa eden ağ ekibi tarafından geliştirilmiştir. EOS Blockchain üzerinde yer almaktadır. Kullanıcılar, Instars platformunda izinli bir şekilde veri alışverişine katılıp INSTAR Token’ini kazanabilir. Bir diğer yandan INSTAR; web sitesindeki anketler, araştırma raporlarına erişim ve pazar araştırması gibi yardımlara erişmek için kullanılmaktadır. Ayrıyeten “ödeme” işlevi de bulunan Token; bugüne dek 166 ülkede 307,728’den fazla kişiye veri alışverişi için ödeme yapılmasında kullanılmıştır.

Insights Network’ün amacı nedir?

Platformun temel amacı; güvenilir ve merkezi olmayan bir pazar araştırma ağı oluşturabilmektir. Platformun kendi açıklamasına göre; her yıl 200 milyar doların üzerin veri, adil ve şeffaf olmayan bir şekilde yer değiştirmektedir. Veri “simsarları” çevrimiçi ve çevrimdışı şekilde farklı kaynaklardan insanlar hakkında veri toplamayı sürdürmektedir. Fakat insanlar bu durumdan herhangi bir pay almaz. Tam aksine olumsuz sonuçlarla karşılaşmaktadır. Tam da bu konuda devreye giren Insights Network, bireylerin ve kuruluşların güvenilir, uyumlu ve karşılıklı olarak faydalı bir veri alışverişi yapabilecekleri merkeziyetsiz bir altyapı sunmaktadır. Bu altyapı ve merkeziyetsiz depolama şansı, tüketicilerin verilerini güvenli şekilde depolamasına imkan sunmaktadır.

INSTAR nasıl satın alınır?

INSTAR ile işlem yapılan borsalar arasında; Binance yer almaktadır. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz INSTAR listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca INSTAR seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

XDC Network Nedir? XDC Coin Ne İşe Yarar?
XDC Network Nedir? XDC Coin Ne İşe Yarar? XDC Network, XinFin tarafından oluşturulan blok zinciri teknolojisi çözümüdür. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “XDC Network nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz. XDC Network nedir? Ne işe yarar? XDC Ağı, yetkilendirilmiş...
Kriptokoin.com 2 ay önce