Reklamı kapat

İnternet Kafeleri Hackleyip 800 Bin Dolarlık Siacoin Ürettiler

Mert Kaya
Mert Kaya 20 Haziran 2018
0 görüntülenme

Çin’de bir grup bilgisayar korsanı internet kafelerin sahip olduğu bilgisayarlarla Siacoin üretmek için bilgisayar bakım firmalarıyla işbirliği yaptı.

Yerel haber raporlarına göre polis, Zheijang eyaletinin Rui’An şehrinde geçtiğimiz yılın Temmuz ayına dek toplam 30 Çin şehrinde internet kafelerin 100.000 bilgisayarının hacklendiğini ve 16 şüphelinin bu hack ile toplamda 800.000 Dolar kazandığını belirtti.

Olay basına göre internet kafenin inanılmaz şekilde artan elektrik faturası ve CPU kullanım oranlarının bilgisayarlar yeniden başlatılsa bile minimum yüzde 70 olduğunun farkedilmesiyle birlikte internet kafe sahibinin bu olayları polise bildirmesi sonrası ortaya çıktı.

Bakım firmasının CEO’su tutuklanırken, tutuklandıktan hemen sonra hackerlar ve hack hakkında polise bilgi verdi.

Haber raporuna göre üretilen ve satılan Siacoinlerden elde edilen kârlar hackerlar ve iddia edilen suç ortakları arasında paylaştırıldı.

Bu hackin Siacoin’in fiyatının 2017 Mayıs ayındaki 0.002 seviyesinden Temmuz ayına kadar yüzde 400 zıplama yapıp 0.01 Dolar seviyesine ulaştığı zaman yapıldığı belirtildi.

Hack olayının soruşturması devam ederken bu olay aklımıza “Acaba çevremizde de bu tarz hack olayları oluyor mu?” sorusunu getiriyor.

Bu arada Siacoin en son Binance borsasına giriş yapmış ve borsa listelenmesinin ortaya çıkmasıyla bu kripto paranın değeri yüzde 15 artmıştı. Siacoin haberin yapıldığı sıralarda 0.0124 Dolardan işlem görüyor…

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin logo phone 5947
Analiste Göre Bitcoin Satışları Sonlandı ve Dip Görüldü 2018 yılı kripto paralar için şimdiye kadar olumlu geçmedi. Bitcoin ve altcoinler en yüksek seviyelerinden yüzde 50’nin üzerinde değer kaybı yaşadılar. Uluslararası bir finans şirketi olan Blue Line Futures’ın CEO’su Bill Baruch ise Bitcoin fiyatında artık dibin görüldüğünü...
Serkan Eser 20 Haziran 2018