Reklamı kapat

İrlanda’daki Kripto Para Borsalarının Sonu Mu Geliyor?

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 25 Haziran 2018
83 görüntülenme

Amarach Research ve Red Flag tarafından yapılan bir araştırma, günümüzde yaklaşık 120 bin İrlandalının kripto paraya sahip olduğunu belirtti. 4 yıllık bir dönemde %300 artış yaşandığını da ekledi.

Ancak, kripto paranın benimsenmesinde görülen bu dikkat çekici artış kısıtlanma riski altında. Raporlara göre, İrlanda bankaları kripto para borsalarına karşı çıkıyorlar.

The Irish Times gazetesinde kripto para hizmeti veren birçok şirket yaptıkları ticareti durdurmak zorunda kaldıklarını söylüyor.

Bankaların eylemlerinin sonucu olarak, bazı kripto para hizmeti veren şirketler yürürlüklerini durdurmak ve yurt dışından bankacılık ortakları aramak zorunda kaldılar.

İrlanda’nın ikinci en büyük şehri olan Cork’taki bitcoin borsası olan Bitcove da etkilenen şirketler arasında. Bu şirketin banka hesapları Allied Irish Banks, Bank of Ireland gibi bankalar tarafından kapatıldı. Bitcove faaliyetlerini sürdürmek için Avrupa’daki diğer bankalara yöneldi.

İrlanda Bankası, savunmasında, prensip olarak kripto para borsalarını banka hizmeti olarak sunmadığını belirtti. Diğer taraftan, Müttefik İrlanda Bankaları, kripto para şirketlerine karşı ayrımcılık yapmamakla birlikte, banka hesaplarının açılması ve işletilmesine karşı müşterini tanı ilkesine ve kara para aklanmasının önlenmesi gibi yasal gerekliliklerine bağlı almak zorunda olduklarını belirtti.

İrlanda Bankacılık ve Ödemeler Federasyonu olarak bilinen bir bankacılık sektörü grubu da kripto para alışverişine ait banka hesaplarının kapatılmasını gerektiren politikaların hiçbirini kabul etmedi.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Küresel Borç Tamı Tamına 61 Trilyon Dolar: Sizin İse 5990 Dolar Borcunuz Var! Önceden ekonomi hakkında konuştuğumuzda milyarlardan bahsederken şimdi trilyonlardan bahsetmek gayet normal bir hal aldı. Economist’in borç sayacı‘na göre hükümetler şu an toplamda tamı tamına 61 Trilyon Dolar borca sahip. Bu rakam 2005 yılına baktığımızda yalnızca 25 Trilyon...
Mert Kaya 25 Haziran 2018