Kripto Para Borsasında İşlemler Durdu: Bu Altcoin Dip Yaptı!

Kripto Para Borsasında İşlemler Durdu: Bu Altcoin Dip Yaptı!
Kripto Para Borsasında İşlemler Durdu: Bu Altcoin Dip Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün şok edici bir gelişmeyle, önde gelen bir kripto ticaret platformu olan WOO X, yeni bir duyuru yaptı. Özellikle, altcoin ortamında dalgalanmalar yaratarak operasyonların aniden geçici olarak durdurulduğunu duyurdu. Borsa, beklenmedik duruşu, kilit piyasa yapıcılarından biri olan Kronos Research’ü etkileyen bir güvenlik ihlalinden kaynaklanan “kaçınılmaz koşullara” bağladı. İşte detaylar…

Kronos Research’teki ihlal, WOO’yu etkiledi

API’sinde bir ihlal olduğunu kabul eden Kronos Research, normal alım satım işlemlerini olanaksız hale getiren önemli miktarda varlık çekildiğini açıkladı. Bu aksiliğe rağmen, piyasa yapıcı paydaşlara açıklama yaptı. Açıklamada, çalınan altcoin miktarının “şirketin varlıklarının büyük bir bölümünü oluşturmadığı” konusunda güvence verdi. Ayrıca, faaliyetlerine derhal devam edeceğini taahhüt etti. Bununla birlikte, ünlü “onchain dedektif” ZachXBT’nin tahminleri Kronos Research’ün uğradığı zararın yaklaşık 25 milyon dolar değerinde 12.800 ETH’ye kadar ulaşabileceğini gösteriyor.

Anlık etkiyi hisseden WOO X, haberlerin çıkmasından kısa bir süre sonra bir açıklama yayınladı. Borsa, Kronos Research’ün birincil piyasa yapıcısı olarak hizmet verdiğini belirtti. Ayrıca platformdaki toplam altcoin spot ve vadeli işlem likiditesinin %40’ına kadar katkıda bulunduğunu açıkladı. WOO X, kullanıcı çıkarlarını korumak amacıyla acil olarak alım satımı durdurma kararı aldı.

İşlemler yeniden başladı

Askıya almanın ardından WOO X, operasyonlarını destekleyecek alternatif piyasa yapıcıları temin etmek için hızla harekete geçti. Altcoin ticaret faaliyetleri 19 Kasım günü sabah 8 civarında yeniden başladı. WOO X, güven verici bir tweet ile müşterilerini varlıklarının güvenliği konusunda bilgilendirdi. Ana varlık için perpetual ticaretine devam etme önceliği ile operasyonları eski haline getirmek için atılan adımları özetledi.

WOO X ve merkezi olmayan borsa (DEX) WOOFi, 2019 yılında Kronos Research’ün oluşturduğu platformlardır. Ayrıca platformların FTX – Alameda Research bağlantısıyla paralellik göstermesi dikkat çekici. WOO X’in spot vadeli işlemler için 24 saatlik işlem hacmi 150 milyon dolar civarında seyrediyor. Böylece işlemler, altcoin ticaret ortamındaki önemli varlığını vurguladı.

Altcoin fiyatı geriledi

Bu sırada, WOO Network’ün tokenı WOO’nun değeri yüzde 8 düşüş yaşadı. Yazım sırasında altcoin, 0.22 dolardan el değiştiriyor. Ancak günlük bazda en yüksek seviyesi 0.27 dolardı. Hack haberinin yayılmasının ardından büyük bir selloff ile karşılaşmış gibi duruyor. Sektör bu güvenlik ihlalinin sonuçlarını yakından izlerken, paydaşlar kripto para platformlarının dayanıklılığı ve gelecekte bu tür olaylara karşı güçlendirmek için alınan önlemler konusunda tetikte olmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kripto Para Borsasında İşlemler Durdu: Bu Altcoin Dip Yaptı!