XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

İşte 16 Ünlü Analistten “Nokta Atışı” Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Altcoin Tahminleri

Serkan Eser
Serkan Eser 1 Aralık 2019
17 görüntülenme

Kriptokoin.com – Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin’ler yazım sırasında ciddi değer kayıpları ile ticaret yapıyor. Ancak popüler analistlere göre büyük resim hala iyi görünüyor ve uzun vadeli yükseliş eğilimi hala aktif. Bazı kripto analistleri ise BTC ve altcoin’lerin bir süre yanlara doğru işlem yapabileceğini söylüyor. Fakat diğer analistler ise Bitcoin fiyatının düşebileceğini söyleyerek pazardaki düşüş etkisi üzerine bahis yapmaya devam ediyor. Bizde sizler için piyasadaki en güncel Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin tahminlerini makalemizde derledik… İşte başarılı analistlerin yeni Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin tahminleri…

İşte en güncel Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin tahminleri

Bitcoin’de yeni bir düşüş yaşandı ve tüm piyasa aşağı yönlü bir harekete başladı. Basında Bitcoin yüzde 5 oranında düşüşle 7.380 dolardan alınıp satılıyor. BTC’deki düşüş her zamanki gibi diğer kripto paraları da aşağı sürükledi. Ethereum şu anda yüzde 4 oranında düşüşle 148 dolardan işlem görürken Ripple ise yüzde 3,3 oranında düşüşle 0,22 dolardan ticaret yapıyor. Top 20’nin tamamı bir kripto para hariç (LEO yüzde 1,6 artış görüyor) değer kaybediyor. Peki Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin’lerin sıradaki hamlesi nedir? Piyasadaki düşüş eğilimi devam edecek mi yoksa yakında son bulacak mı? İşte bu soruların cevabını bulabileceğiniz ünlü analistlerin uzun ve kısa vadeli Bitcoin, Ripple, Ethereum ve altcoin tahminleri…

Josh Rager: Bitcoin’de trend tersine dönmedi! Düşüş devam ediyor

Bitcoin analisti Josh Rager, bu haftaki sıçramayla BTC’nin 6.650 dolardan 7.800 dolara yükselmesine rağmen, kripto paranın aşağı yönlü trendi konusunda uyarıyor. Rager, Twitter’daki 60.000 takipçisine, ani bir artışa rağmen BTC’nin genel bir gerilemede kalacağını söyledi:

BTC, son yükselişle  birlikte trendi tersine çevirmişe benzemiyor. Yüksek zaman dilimleri harika görünmüyor. Trader’lar ticarete devam ediyor ve hodlers’lar  hokkabazlık yapıyor. Bitcoin piyasasında gezinmek kolay olsaydı herkes burada olurdu… Unutmayın, genel eğilim aşağı yönlü olsa da kısa vadede ihtiyaç buydu!

Immortal Technique: Boğalar bir kez daha fiyatı 8 bin dolara itecek

Sektörde Immortal Technique olarak bilinen bir analist ise Bitcoin’de eğilimin tersine dönmesini bekliyor. Analist, 8.500 takipçisine Bitcoin boğalarının bir kez daha fiyatı 8 bin dolara iteceğini söyledi. Ancak BTC 8 bin dolara kadar kazansa bile Immortal Technique, hacmindeki düşüşün kilit bir faktör olarak görülmesi gerektiğini söylüyor.

Bitcoin Jack: XRP, BTC işlem çiftine karşı dalgalanacak

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti olan Bitcoin Jack, XRP’nin BTC işlem çiftine karşı yakın zamanda dalgalanabileceğine inandığını belirten bir paylaşım yaptı. Analist XRP’nin tekrar yükseleceğini belirtiyor.

Ünlü analist: Altcoin’ler Bitcoin’e karşı %100 kadar yüksebilir

Bitcoin Jack’e göre eğer Bitcoin yakın vadeli direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, toplu kripto pazarları büyük bir sıçrama yapabilir. Bitcoin Jack altcoin’lerin Bitcoin’e karşı %100 kadar yükseleceğini söyledi.

Wüsten: XRP’de boğa koşusunun izleri var

Twitter’daki bir başka popüler analist olan Wüsten, XRP’nin her 2 kış mevsiminde devasa bir boğa koşusu yaşadığını belirtti. Analist açıklamalarının devamında son iki kışın düşüşe geçtiğini bunun ise bir boğa koşusunun gerçekleşebileceği  anlamına geldiğini söyledi. Wüsten düşüncelerini desteklemek için birkaç grafik paylaştı.

Michael van de Poppe: Bitcoin ya 7 bin dolara düşecek ya da 8 bin dolara çıkacak

Michael van de Poppe isimli analiste göre, Bitcoin fiyatı düşe de bilir yüksele de bilir. Analiste göre Bitcoin ya 7 bin dolara düşecek ya da 8 bin dolara çıkacak.

Denys Serhiichuk: Bitcoin’de kritik seviye 8.000 dolar

Popüler teknik analist Denys Serhiichuk’a göre, eğer BTC 8.000 dolar işaretinin üzerine çıkamazsa, fiyat 7.500 doların altında düşmeye devam edecek.

NebraskanGooner: Bitcoin’in haftalık grafikleri daha fazla düşüşün sinyalini veriyor

Popüler analist NebraskanGooner kısa süre önce Bitcoin’in haftalık grafiğinin, düşüşün ardından toparlanmanın belirgin olmasına rağmen yine de düşüşlü göründüğünü belirtti. Analist özellikle, BTC’nin 99 haftalık temel hareketli ortalama ve yatay direnç bölgesini kıramadığını ve bilanço içi hacim göstergesinin düşüş gördüğünü belirtti.

Aayush Jindal: Ethereum kritik bölgelerde ticaret yapıyor

Ünlü  teknik analist Aayush Jindal’a göre Ethereum kritik bölgelerde ticaret yapıyor. Analiste göre ETH yükseliş için 142 dolarlık seviyeyi tutmalı.

Jonny Moe: Bitcoin 6 bin dolara kayabilir

Jonny Moe, Bitcoin’in son fiyat hareketini değerlendirdi. Analiste göre Bitcoin’de düşüş eğilimi hakimiyetini koruyor ve BTC’nin 6.000 dolara yeniden kayabileceği anlamına geliyor.

Crypto Birb: Bitcoin’de yükselişi ateşleyecek seviye 7.960 dolar

Popüler kripto para analisti Crypto Birb, BTC’nin 10.000 dolara çıkabilmesi için hangi seviyeyi kırması gerektiğini açıkladı. Crypto Birb, Bitcoin’in 9.100 dolara doğru bir yükseliş için 7.960 doların üzerine çıkması gerektiğini öne sürüyor. Analist bu seviyenin aşılamaması durumunda da kripto paranın 5.400 dolara kadar ineceğini belirtiyor.

SpartanBlack: Bitcoin ve altcoin’lerden çıkmak Amazon hissesini satmakla eşdeğer!

Spartan Group‘un ortağı olan SpartanBlack, şu an kripto para piyasasından çıkmanın, 2000 ile 2003 yıllarındaki Alibaba ve Amazon gibi internet devlerinin  hissesini satmakla aynı olduğunu öne sürüyor.

Crypto Einstein: Bitcoin 100 bin dolara yolunda

Twitter’da yaklaşık 40.000 takipçisi olan bir kripto analisti olan ‘Crypto Einstein’ (BitcoinEinstein), her halving’den sonra (dört yılda bir olmak üzere) Bitcoin fiyatının yükselişini gösteren bir tablo yayınladı. Grafik, Bitcoin’in 2017 Aralık ayı sonlarında vurduğu ATH’sinin bir yıl önce meydana gelen halving’le büyük ölçüde bağlantılı olduğunu doğruladı. Analistin grafiğe göre, BTC’nin bu sefer, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olacak olan 100 bin dolara ulaşması bekleniyor. Grafikte dördüncü ve son halving’de ise Bitcoin fiyatının 300.000 dolara kadar yükseleceği belirtiliyor.

CryptoMichNL: Bitcoin’de düşüş trendi devam etse de hedef 13 bin dolar

Analist CryptoMichNL, Bitcoin’de düşüş trendi içindeki trend çizgisi hala devam etse de genel olarak uzun vadeli yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor. Analist Bitcoin’in birkaç ay yana doğru ticaret yapabileceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, grafikte analist Bitcoin’in bundan sonra 13.000 dolarlık alana ulaşmasını beklediği işaretlemek için yükselen bir çizgi çizdi.

Chayanika Deka: Litecoin’de işler iyi görünmüyor! 43 dolar ufukta

Chayanika Deka’ya göre, Litecoin kripto parası kritik seviyeleri tutmaya çalışırken, kısa vadede olumlu yönde bir kırılma kartlarda değil. Analistin tahmini, kripto paranın 43 dolarlık destek noktasının altına düşmesine yol açabilecek potansiyel bir düşüşe işaret ediyor.

Mati Greenspan: BTC bir sonraki hamlesini yapmadan önce kısa bir konsolidasyon dönemine girebilir

Kripto analisti ve portföy yöneticisi Mati Greenspan, Bitcoin’in yakın vadede bir kez daha yukarılara doğru harekete geçebileceğini söyledi. Greenspan, BTC’nin bir sonraki hamlesini yapmadan önce kısa bir konsolidasyon dönemine girebileceğini ekledi:

Bitcoin’in teknik göstergelerinde yükseliş sinyallerini yanıp sönmeye devam ediyor.

Greenspan, Bitcoin’in 2020 Mayıs’ta halving’le artıracağını söyledi.

Tone Vays: Bitcoin 4.500 doları görebilir

Bu arada, deneyimli analist Tone Vays, Bitcoin’in Haziran ortasında başlayan inen bir kanalda kaldığını söyledi. Analist, BTC’nin aşağı inmeye devam etmesini ve sürdürülebilir bir boğa koşusu başlamadan önce potansiyel olarak 4.500 doları vurmasını bekliyor. Analist kısa vadede, 7.900 dolarlık seviyenin BTC için kilit seviye olduğunu söylüyor. Kritik kripto para tahminleri için “İşte 15 Başarılı Analistten “Düşüş Sonrası” Bitcoin Fiyat Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı – Kripto Topluluğunu Düşüş Korkusu Sardı Kriptokoin –  Ripple, emanet cüzdanlarından 1 milyar XRP kilidini açtığından dolayı XRP fiyatı daha da düşebilir. Kripto para dünyasında devasa büyüklükteki kripto işlemlerini yakından takip eden Twitter hesabı “Whale Alert”a göre, blockchain devi Ripple, emanet cüzdanından 225...
Mesut İnan 1 Aralık 2019