İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler

Best 45 Wallpaper Finance on HipWallpaper Finance
Best 45 Wallpaper Finance on HipWallpaper Finance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist Rakesh Upadhyay’a göre Bitcoin fiyatı 56.100 doların üzerinde bir ivme yakalayabilir ve bu hamle, DOT, UNI, LINK ve XMR’de alımları çekebilir. Detaylı altcoin teknik analizlerine geçmeden önce piyasa genelinden gelişmelerle başlıyoruz.

Bitcoin ve altcoin projelerinde neler yaşandı?

Bitcoin fiyatı 57.000 doların üzerine işlem görüyor ve keskin yükseliş, dominansını 12 Eylül’de %40,70’ten 11 Ekim’de yaklaşık %45’e yükseltti. Bu, kripto para piyasasındaki güçlü toparlanmanın öncelikle Bitcoin tarafından yönetildiğini gösteriyor. Diğer yandan, Korku ve Açgözlülük indikatörü Açgözlülük bölgesine ulaştı. Bu, piyasaların kısa sürede hızlı bir şekilde yükselmiş olabileceğini gösterse de, mutlaka teyit edilmiş kısa vadeli bir zirveye işaret etmiyor. Tarihsel verilere göre, analist Marcel Pechman’ın vurguladığı gibi, yalnızca bu metrikte Bitcoin pozisyonlarını satan yatırımcıların düzeltme yapılmadan önce güçlü kazançları kaçırmış olabileceğini gösteriyor.

İşte Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Etkileyecek 5 Kritik Olay!

Şimdi, boğalar yukarı hareketi uzatabilir ve fiyatı Bitcoin’de ATH seviyesine yaklaştırabilir mi? Bu olursa, analist Rakesh Upadhyay’a göre seçili altcoin projeleri yukarı doğru hareket edebilir. Kısa vadede güçlü kalabilecek beş kripto para biriminin teknik analizleriyle devam ediyoruz…

Bitcoin teknik analiz

Bitcoin, 6 Ekim’de 52.920 dolarda sert genel direncin üzerine çıktı ve boğalar o zamandan beri fiyatı kırılma seviyesinin üzerinde kaldı. Bu olumlu bir işaret çünkü alıcıların kısa vadede daha yüksek seviyeler bekleyen pozisyonlarını koruyor olabileceklerini gösteriyor. Teknik kısımda, MA’lar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 56.100 doların üzerine çıkarırsa, analiste göre yükseliş trendi devam edebilir ve BTC 60.000 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde, ATH seviyesi olan 64.854 doların yeniden test edilmesi mümkün. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 52.920 doların altına çekerse, analiste göre BTC fiyatı 20 günlük EMA’ya (49.504 dolar) düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir destek çünkü bunun altında bir kırılma, kısa vadeli duyguda bir değişikliğe işaret edebilir. Analiste göre BTC daha sonra 50 günlük SMA’ya (47.578 dolar) ve 40.000 doların yanına düşebilir.

altcoin

Boğalar 55.750 ila 56.100 dolar bölgesinde satışla karşı karşıya ancak olumlu bir işaret, alıcıların fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesine izin vermemesi. Bu, boğaların tepe bölgesinin üzerinde bir kırılma beklediğini gösterir. Bu olursa, Bitcoin dolar karşısında yükseliş trendine devam edebilir. İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. RSI, momentumun zayıflayabileceğine işaret eden negatif bir sapma oluşturuyor. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, fiyatı 50 günlük SMA’ya çekebilir. Bu desteğin altında bir kırılma daha derin bir düzeltmeyi başlatabilir.

altcoin

Polkadot (DOT) teknik analiz

Polkadot (DOT), 38.77 dolardan genel dirence doğru kademeli olarak yükseliyor. RSI düşüş trendi çizgisini kırdı ve 20 günlük EMA (32,15 dolar) yükselmeye başladı ve bu da alıcılar için bir avantaj olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 38.77 doların üzerine çıkarırsa, baş ve omuz formasyonunu geçersiz kılacaktır. Bir düşüş düzeninin başarısızlığı, daha sonra pozisyonlarını korumaya çalışan agresif ayıları tuzağa düşürebileceği ve kısa bir sıkışma ile sonuçlanabileceği için bir yükseliş işaretidir. DOT daha sonra 49.78 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve MA’ların altına gerilerse analiste göre DOT fiyatı 28.60 dolara düşebilir. Bu destekten bir sıçrama, DOT/USDT’yi birkaç gün boyunca menzile bağlı tutabilir. Ayılar, üstünlüklerini göstermek için fiyatı boyun çizgisinin altına çekmek zorunda kalacaklar.

altcoin

Teknik kısımda, her iki MA da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcıların kontrolün altında olduğunu gösteriyor. analiste göre parite, güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük EMA’ya düşebilir. Fiyat bu destekten çıkarsa, boğalar pariteyi 38.77 dolara itmeye çalışacak. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar ondan çok fazla vazgeçmezse, bunun üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Tersine, eğer ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse, parite 50 günlük SMA’ya düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, 31 dolara ve ardından 29 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Altcoin UNI boğalarını bu seviyeler bekliyor

Uniswap (UNI), son birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (24.55 dolar) üzerinde tutunuyor ve bu da boğaların bu desteği savunmaya çalıştığını gösteriyor. Ancak ayılar, fiyatın boyun çizgisinin üzerine çıkmasına izin vermedikleri için pes etme havasında değiller. Alıcılar, ters bir baş-omuz formasyonunu tamamlamak için fiyatı boyun çizgisinin üzerine itip kapatmak zorunda kalacaklar. Bu yükselişin tersine çevrilmesi kurulumunun 36.98 dolarda bir formasyon hedefi var, ancak ayılar seviyeyi 31.41 dolarda savunmaya çalışacağından ralli doğrusal olmayabilir. Teknik kısımda, 20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu da boğaların hafif bir kenarı olduğunu gösteriyor. Fiyat kırılır ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse bu avantaj kaybedilir. Böyle bir durumda analiste göre UNI fiyatı 22 dolara düşebilir. Bu seviye bir destek görevi görebilir, ancak ayılar fiyatı bunun altına düşürürse, parite düşüşü 17.73 dolara kadar uzatabilir.

4 saatlik grafik, fiyatın bir süredir 24 ila 26 dolar arasındaki dar bir aralıkta kabaca konsolide olduğunu gösteriyor. Genellikle, bu tür dar aralıklar, yönlü bir hareketin başlamasına neden olur. Alıcılar fiyatı 26 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığı artar. Bu, bir sonraki genel dirence doğru yürüyüşü 30 dolardan ve ardından 31 dolara başlatabilir. Öte yandan, fiyat 24 doların altına düşerse, kısa vadeli eğilim ayılar lehine dönebilir. Parite daha sonra 22 dolara düşebilir.

Altcoin Chainlink (LINK) boğalarının 30 dolar üzeri 2 hedefi bulunuyor

Chainlink (LINK), 1 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak boğalar bu hareketten yararlanamadı. Altcoin, son birkaç gündür 25.20 dolar ile 26.19 dolar arasında dar bir aralıkta kaldı. Teknik kısımda, her iki MA da düz ve RSI orta noktanın hemen üzerinde işlem görüyor, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat kırılır ve 28,19 doların üzerinde kapanırsa, bu denge alıcıların lehine dönecektir. Analiste göre LINK daha sonra 32.11 dolara yükselebilir ve ardından 35.33 dolara sert genel dirence meydan okuyabilir. Alternatif olarak, 25,20 doların altında bir kırılma ve kapanış, arzın talebi aştığını gösterebilir. LINK daha sonra 22 ila 20,82 dolar destek bölgesine düşebilir.

Fiyat, genel dirençten düştü ve ayılar, fiyatı MA’ların altına çekti. Satıcılar daha düşük seviyeleri sürdürürse, analiste göre LINK 25.20 dolardan desteğe düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, ayıların yeniden komuta ettiğini gösterebilir. Tersine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselir ve MA’ların üzerine çıkarsa, trader’lerin düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Boğalar, sürücü koltuğuna geri döndüklerini belirtmek için fiyatı 28.19 doların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacak. Ardından LINK 32.11 dolara yükselebilir.

XMR boğalarını BTC yükselişinde bu engeller bekliyor!

Monero (XMR), 5 Ekim’de 50 günlük SMA’nın (271 dolar) üzerine yükseldi ve 6 Ekim’de düşüş trendi çizgisine ulaştı. Boğalar fiyatın 50 günlük SMA’nın altına düşmesine izin verdi. Teknik kısımda, 20 günlük EMA (263 dolar) kademeli olarak yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor. 300 dolardan psikolojik işaretin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 325 dolara ve ardından 339.70 dolara yukarı hareket için kapıları açabilir. Aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse, analiste göre kısa vadeli trader’lerin pozisyonlarını terk etmiş olabileceğini düşündürür. Bu, fiyatı 250 dolara ve daha sonra 225 dolara çekebilir.

Şimdi boğalar, fiyatı tekrar tekrar düşüş trendi çizgisinin üzerine itti ancak ayılar, paritenin üzerinde kalmasına izin vermedi. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI merkeze yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 günlük SMA’nın altına düşerse, analiste göre kısa vadeli boğalar çıkışa koşabilir. Bu, fiyatı 260 dolara ve 250 doların yanına çekebilir. Tersine, boğalar fiyatı 286,8 doların üzerine çıkarırsa, çift 296,80 dolara yükselebilir. Boğalar fiyatı bu direncin üzerine çıkarsa yükseliş momentumu artabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Bu Hafta İzlenecek 4 Altcoin ve Tahminler