İşte Yatırımcıların Peşine Düştüğü 5 Metaverse Coin!

İşte Yatırımcıların Peşine Düştüğü 5 Metaverse Coin!
İşte Yatırımcıların Peşine Düştüğü 5 Metaverse Coin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse coin projeleri, kripto para ekosisteminde önemli bir sektör haline geldi. Gelişmekte olan projelerin çoğu, metaverse yeteneklerini özümsüyor. STX, ICP, APE, MANA ve THETA, haftanın en iyi performans gösteren 5 metaverse coin projesini oluşturuyor.

Haftanın öne çıkan metaverse coin projeleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, metaverse tokenleri, son yıllarda ekosistem içinde önemli bir sektör oluşturarak kripto para birimi ortamına entegre oldu. Gelişmekte olan projelerin çoğu, özellikle Web 3.0 ile ilgili olanlar, öyle ya da böyle, metaverse yeteneklerini emerek sektörü kripto endüstrisinde daha tanınır hale getiriyor.

Bazı metaverse coin projeleri, etkileyici bir performans sergileyerek ve daha geleneksel kripto para birimleriyle rekabet ederek kendilerini farklılaştırıyor. Bunu dikkate alarak, CoinmarketCap’ten alınan verilere göre bu haftanın en iyi 5 metaverse token’ı olarak Stacks (STX), Internet Computer (ICP), ApeCoin (APE), Decentraland (MANA) ve Theta Network (THETA) ön plana çıktı. Şimdi bu projelere bir göz atalım.

Metaverse Coin

En iyi performans Stacks’tan (STX) geldi

Stacks, genel CoinmarketCap kripto para birimi topluluğu arasında 37. sırada yer alıyor. Yerli tokeni STX’in piyasa değeri 1,63 milyar doların üzerinde ve bu yazının yazıldığı tarihte günlük 432,4 milyon dolarlık işlem hacmi var. Stacks, Bitcoin üzerine inşa edilmiş akıllı sözleşmeler için bir katman 2 protokolü. Ayrıca, Bitcoin Blockchain’de çalışan merkezi olmayan uygulamaların Bitcoin Blockchain’deki işlem yerleşimleri için BTC’yi kullanmasına olanak tanıyor. STX, bu hafta şu ana kadar %6,7 kazanç elde ederek, bu yazıyı yazarken 1,19 dolardan işlem görüyordu.

İkinci metaverse coin projesi Internet Computer (ICP)

Internet Computer, merkezi olmayan bilgi işlemi geliştirmek için bir ‘Dünya Bilgisayarı’ Blockchain oluşturmayı amaçlayan bir Web 3.0 etkinleştiricisi. Metaverse coin projesi, kullanıcıların uçtan uca merkezi olmayan bir ekosisteme katılırken her türlü online sistemi kurmaları için bir ekosistem sağlamayı amaçlıyor. Projenin yerel tokeni olan ICP, CoinmarketCap’in genel kripto para birimi sıralamasında 39. sırada yer alıyor. ICP’nin piyasa değeri 1,52 milyar dolar iken, bu yazının yazıldığı tarihteki fiyatı 5,13 dolardı.

Metaverse Coin

ApeCoin (APE) de listeye girmeyi başardı

ApeCoin, merkezi olmayan Web 3.0 ürünlerinin geliştirilmesini destekleyen bir ekosistem ile Ethereum ERC-20 protokolüne dayanıyor. APE, ekosistemin yerel tokeni ve ApeCoin topluluğu içindeki katılımcıları güçlendirmek ve teşvik etmek için kullanılıyor. APE, 1,49 milyar dolarlık piyasa değeriyle CoinmarketCap’te 41. sırada yer alan kripto para birimi. APE, yıllık en yüksek seviyesi olan 6,417 dolara ulaştığı 23 Ocak 2023’ten beri konsolide oluyor. APE, bu yazının yazıldığı tarihte 4,075 dolardan işlem görüyordu, ancak yine de bu hafta için üçüncü en yüksek metaverse token oyuncusu konumunu koruyor.

Popüler metaverse coin Decentraland (MANA) de listede

CoinmarketCap’e göre, Decentraland’ın yerel tokeni MANA, bu yazının yazıldığı tarihte 0,5994 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 1,11 milyar dolar. Bu istatistikler, MANA’yı CoinmarketCap tarafından sıralanan tüm kripto para birimleri arasında genel olarak 46. sıraya yerleştiriyor. Decentraland, Ethereum Blockchain tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik (VR) platformu. Kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturabileceği, deneyimleyebileceği ve bunlardan para kazanabileceği merkezi olmayan bir ekosistem. Bunu, gerçek hayatta olduğu gibi sanal arsalar edinerek ve bunlara değer katarak yapabilirler.

Metaverse Coin

Son olarak Tetha Network (THETA)

Haftanın en iyi performans gösteren beşinci metaverse projesi, yerel kripto para birimi THETA ile Theta Network oldu. THETA, CoinmarketCap’in genel kripto para birimi sıralamasında 53. sırada yer alıyor. THETA’nın piyasa değeri 1,03 milyar dolardır ve yazı yazıldığı sırada 1,03 dolardan işlem görüyor. Theta Network, video akışına odaklanan bir Blockchain projesi. Kullanıcıların bant genişliğini ve bilgisayar kaynaklarını peer-to-peer (P2P) bir yapı aracılığıyla paylaşabilecekleri merkezi olmayan bir ağ. Yerel kripto THETA, öncelikle ağ için bir yönetişim aracı olarak hizmet ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Yatırımcıların Peşine Düştüğü 5 Metaverse Coin!