İşte Astrolojinin Bitcoin’le İlgili Tahminleri!

Egehan Karışman
Egehan Karışman 13 Kasım 2017
4 görüntülenme

Teknik analizi, grafikleri ve market psikolojisini şimdilik bir kenara bırakalım. Bitcoin‘in geleceğini tahmin etmek için şimdi yeni bir yol var. Bu yol ise Bollinger Bantları veya bir takım ekonomi grafiklerini içermiyor. Bu yeni yol ne mi? Cevap ise astroloji.

Piyasa Dinamiklerine İhanet

Astroloji neredeyse yıldızların kendisi kadar eski bir dal, ancak halen yaşamaya devam ediyor. Bilim, matematik ve psikoloji gibi modern tahmin araçlarının bulunuşuna rağmen, Astrolojist Ekaterina Vasyanova bir takım fıtri grafikleri inceleyerek Bitcoin’in geleceğini tahmin edebildiğini iddia ediyor. Bunların tümü bir sihirbazlık gibi görünse de, “bilimsel astroloji okulu” mezunu olan bu kişi:

“Astrolojiye dayanan bir sistem bir para biriminin değerini öngöremez. Ancak doğru bir şekilde belli periyotlardaki dinamiklerini tahmin edebilir.”

diyor. Onun Bitcoin astroloji tahmini ne mi?

“Bitcoin’in değeri 18 Şubat 2018‘den itibaren düşmeye başlayacak ve yeni bir kripto para 2019’un sonları veya 2020’nin başlarında ortaya çıkarak onun yerini alacak.”

“Ah, öyle mi?”; bir çok kişinin buna tepkisi bu yönde. Her 5 dakikada bir koin‘in yaratıldığını düşünürsek ve her saniye, dakika, ay ve yıl Bitcoin’in arttığını veya düştüğünü düşünürsek; bu öngörüler pek de özgün gözükmüyor; ancak bu tahminlere kuantum fiziğini de soktuğumuzda işler biraz değişiyor.

Bilim devreye girer

Ms. Vasyanova bu tahminlerine ulaşırken bir takım geleneksel astrolojiyle kuantum fiziğini harmanladığını iddia ediyor. Bunu ise Bitcoin’in bir takım yıllık döngülerine dayandırıyor. Eğer soyut, merkezi olmayan bir hesap defterinin döngülerinin nasıl hesaplandığını merak ediyorsanız cevap basit: 18 Ağustos 2008, yani bitcoin.org’un açıldığı günden başlıyor. Astrolojistlerin tam bulguları, pek kauntum fiziği içermese de ayrıntılı olarak bir makalede açıklanıyor.

Bitcoin yıldızlarda yazıyor

Diğer bir öngörülü tahminler Human Discovery Platform başkan astrolojisti tarafından yapıldı ve daha önce gündeme gelmişti.

Mayıs-Ağustos 2018: Bitcoin “küresel finansal sitemin bir parçası olacak.”

Kasım 2018-Şubat 2019: Kripto para topluluğu devlet sınırlamalarıyla “tatmin olmayacak.”

Mart-Mayıs 2019: Piyasa manipülasyonu başlayacak.

Bu rapor 2020’ye kadar devam ediyor, ilgilenen ve uzun vadeli planlar yapanlar için duyurulur. Bir çok insan tüm bu hikayelere gülerken, eğer Bitcoin 18 Şubat sonrası aniden düşüşe geçer ve 6 ay boyunca sakin kalırsa, Ms Vasyanova kendini ermiş ilan edebilir.

Alaycılığını dizginle

Bitcoin astrolojisinin elverişliliği kriptokoin.com sitemizin görev alanına girmese de, Human Discovery Platform kendi token satışına bir hafta içinde başlayacak gibi görünüyor. Hiç bir gök bilimcisinin tahmin edemeyeceği bir tesadüf!

Tesadüflerden bahsetmişken, astrolojistlerin Kasım 2019’dan başlayarak düşeceğini tahmin ettikleri dönemden sonra, Human Psychology kendi MVP’ini yayınlamayı düşünüyor, ki bu da HD token’leri tarafından destekleniyor. Bu durum kuantum fiziği ve gelişmiş astrolojinin öngördüğü “yeni kriptoktasi” olabilir mi?

 

Batıl İnançlar ve Piyasa Davranışı

Bir çok Bitcoin’ci bu astrolojik konuşmaları ciddiye almasa da, bir grup Bitcoin’ci batıl inançlarla yaklaşabilir. Bir takım iddialara göre ise yeni ay piyasa için iyi iken dolunayın piyasaya çok kötü bir etkisi olduğu yönünde. Bu nedenle yaklaşırsak, son 24 saat içinde Jupiter ve Venüs’ün birbirine çok yakın olması Bitcoin ve Bitcoin Cash’ın birbirine geçmiş kaderinin bu şekilde olmasının sebebi olabilir mi? Şimdi her şey daha mantıklı olmaya başlıyor.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto paralar nasıl üretilir? Paranın tanımını ve üretim şeklini değiştirecek yepyeni bir buluş : Kripto Paralar Herkes hayatında en azından bir kere olsun “Bitcoin” kavramını duymuştur. Duymadım diyenleri şöyle alabiliriz. Kimilerine göre dijital paralar ve beraberindeki blockchain teknolojisi dünyayı değiştirecek büyüklükte...
Osman Kuzucu 13 Kasım 2017