Analist, Bitcoin’in Birkaç Ay İçinde Göreceği Seviyeleri Açıkladı!

9293
9293
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti ve trader Alessio Rastani, Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki aylarda 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünüyor. Analist tahminlerini Elliott Dalga Teorisiyle destekliyor. Ancak Rastani’nin analizlerinde dikkat çeken kısım, boğa sonrası beklediği geniş çaplı düşüş trendiydi…

Alessio Rastani’ye göre Bitcoin boğa sonrası ayı piyasasına girebilir

Kripto analisti Alessio Rastani, Bitcoin’in (BTC) mevcut boğa döngüsünün son aşamasına girdiğini ve fiyatının 100.000 dolara yöneleceğine inanıyor. Rastani bu tahminini, yukarı yönlü fiyat trendlerini beş dalgaya ayıran Elliott Dalga Teorisine dayandırdı. Analiste göre 2019’un başında başlayan ve gelecek yıl zirveye ulaştırması beklenen bir boğa trendinin son dalgasındayız. Ancak Rastani, bunun ardından ayı piyasasına girebileceğimizi söylüyor:

Bu beş dalga hareketi tamamlandığında, ayı piyasası bekliyorum.

Rastani, analizlerinde, finans uzmanı Jason Goepfert tarafından yapılan araştırmalara da atıfta bulundu. Bir sonraki ayı piyasasının geleneksel piyasalarda “önümüzdeki birkaç yıl içinde” gelebilecek daha geniş bir düşüş trendiyle çakışabileceğini tahmin etti. Rastani ayrıca, hisse senetleri ve Bitcoin’in risk altındaki varlıklar olduğunu ve bu nedenle borsa düzeltmesinden olumsuz etkileneceğine dikkat çekti. Fiyatların risk iştahıyla doğru orantılı olduğunu söylüyor:

Risk iştahı olduğunda, her iki piyasa da yükselir. Ancak iştah düşük olduğunda, risk iştahı az olduğunda, azalırlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist, Bitcoin’in Birkaç Ay İçinde Göreceği Seviyeleri Açıkladı!