İşte Çılgın Bitcoin Cash Fiyat Tahminleri: 25.000 Dolar, 2.703 Dolar…

Serkan Eser
Serkan Eser 12 Aralık 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin.com – Kripto pazarında iki yıldan daha az süren bir geçmişi olmasına rağmen Bitcoin Cash, piyasa değerine göre 5’inci sıraya yükseldi. Uzmanlara göre, bu nedenle BCH, yatırımcı ve trader’lar için mükemmel bir yatırım olduğunu kanıtladı. Analist ve uzmanlar tarafından, BCH’ın yıl geçtikçe piyasada daha da büyümesi öngörülüyor.

Dev Bitcoin ve Ripple Balinası, XRP’de Marj Ticareti, TRON’un İlkleri, Ethereum’un Haftalık Raporu: Öne Çıkan: Bitcoin Cash, Stellar ve XRP Haberleri

Bitcoin Cash (BCH) nasıl doğdu?

Bitcoin ile rekabet edebilmek için piyasaya birçok yeni kripto para birimi tanıtıldı, ancak BTC yine de pazarın en büyük kazananı oldu. Kripto para biriminin ve onun ağının popülaritesinin artmasıyla, ağ üzerindeki ücretler topluluğun birkaç üyesini sistem için bir hard fork yapmak zorunda bıraktı. Bu hard forkun arkasındaki sebep, ağ için blokların boyutunu artırmaktı. 

Yeni bir fork çıkarma süreci Temmuz 2017’de başladı ve daha sonra Ağustos 2017’de Bitcoin Cash başlatıldı. Bu Bitcoin defterinin dağılmasının ve Bitcoin Blockchain’inin ve kripto para biriminin ikiye ayrılmasının sonucuydu. BCH ve Bitcoin arasındaki fark, blok boyutlarındaki farktır. Bitcoin Cash’in Bitcoin’e kıyasla daha büyük bir blok boyutu vardır, bu Bitcoin Cash’in sistemde Bitcoin’e kıyasla daha hızlı işlem yapılmasını sağladığı anlamına gelir.

Bitcoin Cash Vadeli

Bitcoin Cash (BCH) nedir?

Piyasada Bitcoin’in yan ürünü ve altcoin olarak bilinen Bitcoin Cash, 2017 yılında tanıtılan bir Bitcoin forkudur. Bitcoin topluluğu, ana ağdan daha büyük blok boyutuna ve daha düşük kullanım maliyetlerine sahip başka bir platform başlatmaya karar verdi. Topluluk, Bitcoin Cash’in fiyatının daha hızlı artmasını bekledi ve toplumun öngörüsü, kripto para piyasaya çıktıktan sonraki gün fiyat yükseldikçe doğru çıktı. Altcoin 250 dolardan başlatıldı ve ertesi gün, fiyatı 651 dolara ve üstüne ulaştı. Bitcoin Cash’in avantajları:

  • Blok boyutu Bitcoin’den daha belirgin
  • İşlem sayısı daha fazla
  • Yatırımdaki risk faktörü Bitcoin’e göre daha az

İşte piyasadaki en iyi Bitcoin Cash fiyat tahminleri

1- Roger Ver: 2019 yılının sonuna kadar 600 dolar

Roger Ver, Bitcoin.com’un CEO’su ve Bitcoin Cash’in Ethereum’un yerini alabileceğine ve ikinci sırayı yerleşebileceğine inanıyor. Roger Ver, BCH’nin 2019 yılının sonuna kadar iki katına ulaşacağını öngörüyor, yani 500-600 dolar seviyelerine ulaşacağını belirtiyor.

2- CryptoGround analistleri:  2019 sonuna kadar 700 dolar

CryptoGround analistleri, BCH fiyatının 2019 sonuna kadar 700 dolar seviyesine ulaşacağını öngörüyor. Uzmanlara göre, fiyat tahmini çok iyimser görünüyor.

3- Smartereum analistleri: Fiyat 24.000 – 25.000 dolar olacak

Diğer bir kripto para birimi fiyat tahmin sitesinin analistleri, fiyatların yıl sonuna kadar 6.700 dolar seviyelerine ulaşacağına dair biraz gerçekçi olmayan bir fiyat tahmininde bulundu. Smartereum analistleri, önümüzdeki beş yıl boyunca, fiyatın 24.000 – 25.000 dolar arasında olacağına inanıyorlar.

4- Trading Beasts analistleri:  2019 yılının sonuna kadar 2.703 dolar

Diğer bir kripto para birimi fiyat tahmin  platformu Trading Beasts’ın anaalistleri, 2019 için BCH fiyatının 2.703 dolara yükseleceğini öngördü. 

Bitcoin Cash

5- WalletInvestor analistleri: 2024 yılında 1.401 dolar

WalletInvestor analistleri, başka bir fiyat tahminiyle öne çıktı ve bu sefer, BCH fiyatının 2019 sonuna kadar 502-505 dolara ulaşabileceğini öngördü. Ayrıca analistler, 2024 yılında fiyatın 1.401 dolara ulaşacağına inanıyorlar.

6- Coinnounce analistleri: 2025 yılına kadar 6.000 dolar

Coinnounce’deki analistler altcoin’in tarihi trendlerini incelediler ve gelecek yıllar için fiyatı öngördüler. Coinnounce analistlerine göre, Bitcoin Cash fiyatı 2020 yılına kadar yaklaşık 1.500-1.800 dolar seviyelerine ulaşabilir. Fiyatın 2025 yılına kadar 5.000 – 6.000 dolara ulaşması bekleniyor.

Sonuç

Bitcoin Cash, çok kısa sürede en üst sıralarda yer alan ve en hızlı büyüyen kripto paralardan biri oldu. Piyasaya sunulduğundan beri, gittikçe daha fazla sayıda insan, BCH’ın daha az ücret ve fiyatı nedeniyle bu kripto para birimine yöneldi. Uzmanlara göre BCH, aynı zamanda kripto paralara yatırı m yapan yatırımcılar için iyi bir altcoin olduğunu kanıtladı. Fiyat tahminleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? İşte 4 Ünlü Analistten Dudak Uçuklatan Tahminler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin’de Longlar Rekor Seviyeye Ulaştı Kriptokoin – Son iki hafta içinde Bitfinex’teki long pozisyonunda bulunanlara 110 milyon dolar değerinde inanılmaz bir 15.000 bitcoin daha eklenerek yukarıda gösterildiği gibi 25 bin Bitcoin’den 40 bin Bitcoin üzerine çıkmış durumda. Ulaşılan bu long pozisyonu rakamı...
Mesut İnan 12 Aralık 2019