Reklamı kapat

İşte En Güncel 2019 Bitcoin Fiyat Tahminleri

Serkan Eser
Serkan Eser 22 Aralık 2018
0 görüntülenme

Bitcoin (BTC) ticareti bugün kırmızı renkte ve öğleden sonra fiyatlar 3.900 dolar seviyesinde seyrediyor. Lider kripto para biriminin fiyatı yüzde 4,2 oranında düşüş gösteriyor. Yazım sırasında Bitcoin’in piyasa değeri, 68,2 milyar dolar civarında. Lider kripto para biriminin 24 saatlik işlem hacmi ise şu anda 6 milyar dolar civarında. 2019 yılına yönelik en güncel Bitcoin fiyat tahminlerini sizler için bu makalede derledik.

“Kripto para sektörü bugüne kadar hep vahşi batı olarak görüldü.”

Londra merkezli kripto para broker’ı GlobalBlock’un direktörü ve eş kurucusu olan David Thomas, 2018 yılını şu ana kadar kripto para birimleri için “açıkçası korkunç” bir yıl olarak nitelendirdi. Kripto uzmanı piyasada yaşanan durum hakkında şunları söyledi:

Kripto para birimi endüstrisi bugüne kadar hep vahşi batı olarak görüldü. Her yeni olgunlaşmamış finansal piyasa sektöründe düzenli olarak kullanılan bir analoji. Hükumetler ve kurumlar bu yıl sektöre yönelik araştırmalar yaptılar ve şimdi de sektöre yönelik büyük hamleler yapmak için fırsat kolluyorlar. Ancak şu anda tereddüt/kararsızlık, düzenlemenin en iyi nasıl uygulanabileceği konusunda değerlendirme yapılıncaya kadar baskın güç olmaya devam edecek.

2019 yılı için beş önemli Bitcoin fiyat tahmini

Peki, bunu akılda tutarak 2019 yılında lider kripto para birimi Bitcoin’e ne olacağını söyleyen kripto uzmanları ve görüşleri nelerdir? Gelecek yıl için kripto para fiyat tahminleri, bazı uzmanların daha fazla fiyat düşüşü beklemesi nedeniyle pozitif ve negatif duygularla şekilleniyor. Bitcoin fiyatı için uzman tahminleri korkunçtan son derece iyimser olmaya kadar uzanıyor. Bitcoin 2018 yılı boyunca sürekli düştü.

Mike Novogratz: “Bitcoin gelecek yıl 20 bin dolar seviyesini test edecek.”

Eski Goldman Sachs fon yöneticisi ve Galaxy Digital’in kurucusu olan Mike Novogratz kendisini pozitif Bitcoin tahminleri kampında buldu. David Thomas, Mike Novogratz’ın Bitcoin fiyat tahminine yönelik şunları söyledi:

Mike Novogratz, 2018 yılı boyunca -özellikle bunların bazılarının doğru olmadığı ortaya çıktı- dikkat çeken çeşitli tahminler yaptı. Yine de Mike Novogratz, son zamanlarda yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in gelecek yıl 20 bin ABD  dolarına ulaşmasını beklemenin gerçekçi olduğunu öne sürüyor.

Calvin Ayre: “Bitcoin ‘sıfır’ dolar değerine düşecek.”

Bitcoin ödeme servisi Bitpay’in CCO’su olan Sonny Singh, lider kripto para birimi Bitcoin’in 2017’nin en yüksek fiyatı olan 20 bin ABD  doları  değerine geri dönebileceğine inanıyor. Sonny Singh, 2019 yılında Bitcoin’in yüksek seviyelerini geri almak için “makul” gerekçelerinin olduğunu belirtiyor.

Spektrumun karamsar tarafında Bitcoin Cash kurucusu Calvin Ayre var. Bitcoin Cash kurucusu, Bitcoin’in 2019 yılında tüm değerlerini kaybedeceğinden ve ‘sıfır’ dolar seviyesine düşeceğinden korkuyor.

Tom Lee ve Sam Doctor: “Bitcoin, 36 bin dolar seviyesine kadar yükselecek.”

David Thomas, Calvin Ayre’nin Bitcoin fiyat tahminine yönelik şunları söyledi:

Bu, kriptoya yönelik genel bir aşağı yönlü tutumu yansıtmıyor, daha çok Bitcoin’in daha fazla ölçeklenebilir teknoloji ve çözümlerin yerini aldığı inancını yansıtıyor.

Ancak Fonstrat şefleri Tom Lee ve Sam Doctor, Bitcoin’in 2019 yılında tüm beklentileri kırarak 36 bin dolar seviyesi tutarına kadar yükselebileceğini iddia ediyor. David Thomas, Tom Lee ve Sam Doctor’ın Bitcoin fiyat tahmininin geçmiş başarısız Bitcoin tahminleri nedeniyle çok gerçekçi olmadığını ve Fundstrat ikilisi için Bitcoin tahmini yapmanın zor olabileceğini belirtiyor.

“Bitcoin fiyatının iyileşmesi ve ATH’ye çıkması ortalama 67 hafta sürer.”

Bitcoin fiyat tahminleri listesini tamamlamak için, GlobalBlock’un direktörü David Thomas daha ılımlı bir şekilde harekete geçirici bir yaklaşım benimsiyor ve Bitcoin fiyatının yılı 8 bin dolar ila 10 bin dolar arasında tutulabileceğini belirtiyor. David Thomas, Bitcoin fiyat tahminine yönelik şunları söyledi:

Aralık 2017’nin yükseklerini bir ömür boyu hissetmişken, Bitcoin 2018 yılı boyunca sürekli olarak düştü. Önceki trendlere bakarsak, Bitcoin fiyatının iyileşmesi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkması ortalama 67 hafta sürer. Bu mantığı izlerseniz, Bitcoin 2019 yılının ikinci çeyreğinde 20 bin ABD  dolarına doğru gidiyor olacak.

David Thomas: “Bitcoin fiyatı 8 bin dolar ila 10 bin dolar arasında olacak.”

David Thomas, Bitcoin fiyat tahminine yönelik açıklamalarına şu sözlerle devam ediyor:

Ancak, bu seviyeler oldukça iyimser bir bakış açısının sonucu ve gelecekte bu kadar yükseklere ulaşılsa da bu yıldan sonra çürük bir yatırımcı tabanından gelecek olan tereddütler söz konusu olduğunda, bu kısa  sürebilir ve  gerçekçi değil. Bu nedenle olumlu haberler, ETF’ler ve düzenlemeler ile Bitcoin’in 2019 yılında 8 bin ABD doları ile 10 bin ABD doları arasında toparlanacağına inanıyoruz. Bence bu fiyat tahmini diğerlerine göre daha gerçekçi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır. 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Ticareti Tarihi Rekorunu Kırdı: Peki Bu Neye İşaret Ediyor? Kripto para analistleri, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in tarihteki en yüksek günlük işlem hacmine ulaşmasıyla Bitcoin’in yükseleceğine yönelik inançlarını yeniliyorlar. Bitcoin ticareti tarihi rekorunu Perşembe günü kırıyor. Perşembe günü, Bitcoin tarihinin en yüksek hacimli günüydü “Crypto...
Serkan Eser 23 Aralık 2018