Reklamı kapat

Açıklandı: İşte FTX ve Alameda’nın Cüzdanındaki Altcoinler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
242 görüntülenme
İşte FTX ve Alameda'nın Cüzdanındaki Altcoinler

Binance CEO’su CZ, 6 Kasım tarihinde, Alameda’nın ifşa olan bilançosuna atıfta bulunarak borsasının elindeki tüm FTX Token’leri (FTT) satacağını duyurdu. Bu da yatırımcılar arasında endişeye, daha sonra yoğun para çekme talebi nedeniyle FTX’te bir likidite krizine neden oldu. İşte şimdi FTX ve Alameda’nın herkese açık Ethereum cüzdanlarında tuttuğu altcoin’lerin listesi…

FTX ve Alameda’nın rezervleri

Alameda’nın en büyük rezervi USD Coin’deyken, FTX’in en büyük varlığı kendi tokeni olan FTT olmaya devam ediyor. Kardeş şirketlerin rezervleri, yasadışı krediler, müşteri çekimleri ve piyasadaki düşüşün ardından önemli ölçüde azaldı. Şu anda, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), 10 milyar dolarlık dış finansman arıyor. Krizin ardından SBF, servetinin çoğunu kaybetti.

Dune Analytics verilerine göre, FTX’in cüzdanları 600 milyon doların üzerinde veya geçen haftanın 2,6 milyar dolarlık rakamından bu yana %76 düşüşte. Bunun 100 milyon dolardan fazlasını, geçtiğimiz hafta %80 değer kaybeden FTT’de tutuyor. FTX şu anda cüzdanında tutuğu kalan altcoin’ler şu şekilde:

  • FTX Token (FTT) – 101 milyon dolar
  • USD Coin (USDC) – 69 milyon dolar
  • Paxos Gold (PAXG) – 61 milyon dolar
  • Dai (DAI) – 50 milyon dolar
  • Ayrıca her biri 40 milyon doların üzerinde Ethereum ve sETH tutuyor

Alameda’nın cüzdanı

Diğer yandan, kardeş şirket Alameda’nın 146 milyon dolarlık halka açık cüzdanı, yoğunca stablecoin’lerden oluşuyor:

  • USD Coin (USDC) – 60 milyon dolar
  • True USD (TUSD) – 16 milyon dolar
  • Dai (DAI) – 6 milyon dolar

Alameda ayrıca, 33 milyon doların üzerinde Bittorrent (BTT) tutuyor. Bittorrent ve Tron’u kuran Justin Sun, dün TRX ve BTT gibi Tron tabanlı token’lerin FTX’ten geri alınmasında yardımcı oalcaklarını duyurdu. Alameda’nın nispeten daha küçük varlıkları arasında 5 milyon dolarlık stake edilmiş Sushi (XSUSHI), 3 milyon dolarlık Ethereum stake hizmeti Lido (LDO) ve 3 milyon doların hemen altında Serum (SRM) bulunuyor. Alameda’nın cüzdanın şu anda sadece 680.000 dolar değer Ethereum var.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX’in 8 Kasım’da bazı sıcak cüzdanları işlemlere tekrar başladı. Blockchain verileri, o zamandan beri birden fazla token türünün transferini tespit etti. İşlemlerden biri 469 milyon dolar değerindeydi.

Bu arada, kripto topluluğu, FTX’in düşüşünün beşinci gününe giren söylentiler ve komplolarla bombalanmaya devam ediyor. En öne çıkanı, Sam Bankman-Fried’in (SBF) Bahamalar havaalanında asfaltta tutuklandığını öne süren 11 Kasım’a ait. Tüm bu gelişmelerin ortasında FTT fiyatı 3.16 dolardan işlem görüyor. Sıcak cüzdanların tekrar aktif hale gelmesiyle %5 civarında toparlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su FTX'in Karanlık Tarafını Anlattı
Binance CEO’su FTX’in Karanlık Tarafını Anlattı: Çok Kötü… Binance CEO’su CZ, en büyük rakiplerinden FTX’in çöküşünde kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF) ile arasında geçenleri aktardı. Satın alma niyetinden, ortaya çıkan rakamları ve FTX’in usulsüz fon kullanımını gördüğünde vazgeçtiğini paylaştı. Binance CEO’su, durumun beklediklerinden daha kötü olduğunu...
Buğra Çağlar 2 hafta önce