Reklamı kapat

İşte İzlenecek 5 Yapay Zeka ve Büyük Veri Altcoin’i

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 19 Ağustos 2022
19 görüntülenme

AI teknolojisi ve büyük veri, Web3, metaverse, NFT’ler ve DeFi gibi diğer trend kategorilerle birlikte en hızlı büyüyen endüstrilerden biridir. Bu ekosistem, toplam 270.774.359 dolar civarında işlem hacmi taşıyor. Bu yazıda, analist Will Izuchukwu’ın listesinden, Ağustos 2022’de izlenecek en iyi 5 yapay zeka altcoin projesini inceleyelim.

Ağustos ayında izlenecek en iyi 5 yapay zeka altcoin projesi

Streamr (DATA)

Streamr (DATA), güven yerine şifrelemeye dayanan merkezi olmayan bir platform ve açık kaynaklı projedir. Yeni bir veri ekonomisi için platform ve araçlar, Streamr platformunda gerçek zamanlı veri altyapısında barındırılıyor. Teknolojisi, veri alıp satmak için bir platformdan ve dünya çapında bilgisayarlarda barındırılan ölçeklenebilir bir gerçek zamanlı iletişim ağından (pub/sub) oluşur.

Web sitesine göre, Streamr, kullanıcıların verilerini dünyanın geri kalanına bağlamasına izin veren bir katman sunuyor. DATA token’in temel amaçlarından biri, kullanıcı dostu ve sezgisel bir bilgi platformu inşa etmektir. Streamr fiyatı şu anda 0.03096 dolardan işlem görüyor. 19 Ağustos’taki satışlar eşiğinde bugün %10’ün üzerinde değer kaybetti

Phala Network (PHA)

Cloud bilişim sağlayıcısı Phala Network, diğer hizmetlere eşdeğer hesaplama kapasitesinin yanında anonoimlik de sağlar. PHA yerel yardımcı program tokeni şunlar için kullanılmaktadır:

  • Güvenilir Bilgi İşlem Kaynakları, Veri Değişim Ücreti, Güvenlik Garantisi ve Yönetim.

Polkadot cross chain ekosisteminin bir parachain üyesi olarak Phala, Blockchain uygulamalarının bilgi işlem ihtiyaçlarını destekleyebiliyor. Böylece, gizlilik korumalı DeFi işlem pozisyonları ve işlem geçmişi gibi fırsatların kapısını aralayacaktır.

DxChain Token (DX)

2018’de piyasaya sürülen DxChain, makine öğrenimini ve kapsamlı veri işlemeyi destekleyen Blockchain ağıdır. DxChain’in birincil amacı, kullanıcılarının büyük veri kümelerini güvenli bir şekilde paylaşmasını ve belki de bu verilere dayalı gelişmiş analitikten kazanç elde etmesini sağlamaktır.

Platform, DX token üretimini, kullanıcıların orada sağladığı verilerin değerine ve kalibresine dayandırır. DxChain, merkezsiz veri depolaması sayesinde kullanıcılara makine öğrenimi deneyleri ve testleri için güvenli ortam sağlar. DxChain, Blockchain’in içsel güvenliği ve sahtekarlığı önlemesi nedeniyle veri bilimcilerin en güvenli ara yüzlerden biridir.

DxChain’in veri ticaret platformu, kullanıcıların özel veri setlerinin ticaretini yapmalarını sağlar. Ek olarak, DxChain tarafından sağlanan bilgi işlem bant genişliği, veri bilimcilerin platformdan satın aldıkları veri kümeleriyle ilgilenmelerini kolaylaştırır.

SingularityNET (AGIX)

2017’de piyasaya sürülen SingularityNET, herkesin yapay zeka hizmetleri üretmesini kolaylaştıran Blockchain platformudur. Bu, küresel olarak açık AI pazarı aracılığıyla yapılmaktadır. Kullanıcılar, platformun yerel yardımcı program tokeni AGIX’i kullanarak SingularityNET pazarı aracılığıyla çok çeşitli AI hizmetlerine göz atabilirler, test edebilirler ve satın alabilirler. Buna ek olarak, platform, performans izlemeyi basitleştirirken AI aracı geliştiricilerinin ürünlerini yayınlamaları ve pazarlamaları için bir mekan olarak hizmet eder. Web sitesine göre SingularityNET, Shift AI için çerçeveleri ve teknolojileri getiriyor.

Fetch.ai (FET)

2107’de piyasaya sürülen Fetch.ai, altcoin ekonomisine sahip bir makine öğrenme ağı olarak tanımlanır. Token ve likidite yönetimi çerçeveleriyle DApp’ler geliştirmek için kullanımı kolay teknoloji sunar. Bu, kullanıcıların DApp’lerini oluşturmaya ve bunlardan para kazanmaya konsantre olmalarını sağlar. DeFi hizmetlerinin optimizasyonu, ulaşım ağları ve akıllı enerji şebekeleri kullanım örneklerinden sadece birkaçıdır.

İşte İzlenecek 5 Büyük Veri Altcoin Projesi

Esasen, özellikle büyük veri kümelerine bağlı olan herhangi bir karmaşık dijital sistemi içerir. Geniş küresel veri ağından yararlanan görevleri yerine getirmek için otonom yapay zekayı kullanır. Fetch.ai’nin hizmet tokeni FET, platformun akıllı sözleşmelerinin ve oracle’larının önemli bir bileşenidir. Ayrıca, dijital ikizleri belirlemek, oluşturmak, dağıtmak ve eğitmek için kullanılmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıcak Gelişme: ABD 5 Kripto Para Şirketine İhtarname Gönderdi! ABD’nin Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), 5 kripto para şirketine ihtarname gönderdi. FDIC, FTX US’de dahil 5 şirketin “yanlış ve yanıltıcı beyanlar” yaptığını iddia ediyor. FDIC, mevduat sigortası üzerinden 5 kripto para şirketine ihtarname gönderdi ABD Federal...
Buğra Çağlar 19 Ağustos 2022