İşte Kasım İçin 3 Büyük Bitcoin ve Altcoin Tahmini!

Bitcoin (BTC)'in 100 Bin Doları Göreceği Tarih
Bitcoin (BTC)'in 100 Bin Doları Göreceği Tarih
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasının ani kazanımları, Kasım ayına girecek olan yükseliş spekülasyonlarının kapılarını açtı. Analist Varuni Trivedi, Kasım için Bitcoin ve altcoin piyasasını doğrudan etkileyecek 3 büyük tahmini paylaşıyor.

Bitcoin sıradaki hedefi 30.000 dolara hazırlanıyor

BTC fiyatı şu anda 70.000 dolar zirvesinden %70 düşüşte. Kısa vadeli belirsizliğe rağmen, CryptoQuant’tan gelen veriler, Bitcoin’in sağlıklı, uzun vadeli bir on-chain görünümüne sahip olduğunu gösteriyor. Bunlardan biri, BTC rezervlerinin düşüş eğilimine devam ederken USDC rezervlerinin konuşlandırılmaya devam etmesiydi.

Bunun dışında, Bitcoin’in haftalık fiyat grafiği, Mart 2022’den bu yana geçerli olan uzun vadeli düşüş trendinden sapan fiyat hareketi gösterdi. Ayrıca, RSI de Kasım 2022’den bu yana devam eden uzun vadeli düşüş trendinden dönüyor.

Bununla birlikte, Matrixport’un son raporu, BTC’nin toparlanmaya başlayabileceğini ve halving tarihi Mart 2024’e kadar 63.000 dolara ulaşabileceğini öngördü. Tahmin, BTC’nin Temmuz 2016 ve Nisan 2020 halving döngülerine kadar görülen yükseliş fiyat hareketini tekrarlayabileceğini söyleyen Matrixport Markus Thielen tarafından yapıldı. Halving’den önceki her iki zaman diliminde de Bitcoin fiyatı 15 ay önce ivme kazanmaya başladı. Bu varsayıma göre, BTC fiyatı önümüzdeki ay yükseliş ivmesine hazır.

Ethereum analizleri

Geçen yıl, ETH kazançlar açısından Bitcoin’den daha iyi performans göstermeyi başardı. Ancak 2022 boyunca ETH sakince BTC’nin liderliğini izledi. Geçen hafta, ETH fiyatı BTC ve ilk 100 kripto paranın çoğundan daha yüksek kazançlar gördü. Özellikle, Para Girişi/Çıkış Çevresi indikatörü 1.554 dolar seviyesinde bir miktar direnç gösterdi. Şimdi ETH için 2.000 dolar bölgesine daha net bir yola işaret ediyor.

Uzun vadeli MVRV oranının tersine dönmeye başlaması diğer yükseliş işaretlerinden biri. Ayrıca, büyük para çekme işlemlerine dikkat çeken döviz çıkışları ile ETH fiyatı bir kırılmaya hazırlanıyor. 1.750 doların üzerinde bir Ethereum, yükseliş fiyat hareketini Kasım ayında 2.000 doların üzerine yöneltecek.

Altcoin sezonu geliyor

Altcoin’ler, Bitcoin konsolidasyonunun daha büyük piyasa kayıpları için yolunu açmasıyla yılın büyük bölümünde arka plandaydı. Ara sıra yükselen birkaç orta seviye altcoin olmasına rağmen, genel itibariyle hareketsizdi. Ancak bu, Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle daha iyiye doğru değişebilir. Özellikle, altcoin piyasa değeri, 900 milyar dolarlık alt seviyeden bir toparlanma gösteriyor.

Altcoin sezon endeksi, oyunda bir ralli belirtisi göstermese de, önemli bir destek bölgesini test ediyordu.

Altcoin Sezon Endeksi’nin 75 işaretinin üzerindeki hareketi, Kasım ayında bir alt sezonun başlangıcını işaret edecek. 30.000 dolarlık senaryonun üzerindeki Bitcoin fiyatı iyi giderse, altcoinler en iyi kripto ile birlikte yükselmeye devam edebilir. Aksine, 20,500 dolar bölgesinin kırılma halinde düşüş olacağı analistlerin ortak kanısı. Kriptokoin.com olarak güncel teknik analizleri bu makalede ele aldık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Kasım İçin 3 Büyük Bitcoin ve Altcoin Tahmini!