NFT Coin Haberleri: İşte Bilmeniz Gerekenler!

NFT Coin Haberleri: İşte Bilmeniz Gerekenler!
NFT Coin Haberleri: İşte Bilmeniz Gerekenler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası geçen haftadan bu yana yatay hareket ettiğinden, NFT coin piyasası da farklı bir performans sergileyemedi. Ancak, yeni haberler, yatırımcı hissiyatını değiştirecek kadar iddialı. İşte NFT piyasasından güncel istatistikler ve haberler.

OpenSea, Avalanche NFT coin desteğini uyguladı

Sanat için en büyük NFT platformlardan olan OpenSea, artık yedi farklı ağın NFT’lerini destekliyor. Bunlar Ethereum, Polygon, Klaytn, Solana, Optimism, Arbitrum ve şimdi Avalanche. NFT’ler Avalanche’ın C-Chain’inde veya X-Chain’de bulunmaktadır.

Stepn, oyuncu sayısı azaldıkça ekibini küçültüyor

NFT koşu ve eğitmenler oyunu Stepn, oyuncu sayıları küçülürken sözleşmeli personellerini işten çıkarıyor. Oyunun sosyal medya kanallarının 100’den fazla topluluk moderatörü, Find Satoshi Labs ile olan sözleşmelerini iptal ettirdi.

Logan Paul’un 623.000 dolar ödediği NFT şu anda 10 dolar

Popüler YouTuber, Azuki’den 623.000 dolara özel bir NFT satın almıştı. Küresel bir otorite olan Wall Street Silver, Logan Paul’ün 600.000 doların üzerinde ödediği aynı NFT’nin şimdi sadece 10 dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.

Bu yıl, 2021’dekinden üç kat daha fazla NFT marka başvurusu yapıldı

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından toplanan istatistiklere göre, bu yıl 2021 ile karşılaştırıldığında NFT ticari marka başvurularında üç kat artış görüldü.
NFT marka başvurularının sayısı Mart ayında zirveye ulaştı ancak o zamandan beri düşüşte.

NFT piyasası analizi

En büyük NFT platformlarından biri olan Etehreum’un fiyatı bu hafta %4,20 düştü. Şu anda 1.360 dolar direnç bölgesi ile 1.270 dolar destek bölgesi arasında işlem görüyor. Bununla birlikte, NFT’ler de yatay hareket etmeye devam ediyor. Hafta boyunca satışların sayısı %32,57 düşüşle 19 bin oldu. Aynı şekilde, satışların toplamı da %12,16’lık kayda değer bir düşüşle 10 milyon dolara geriledi.

NFT Coin Haberleri: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Bu haftanın toplam piyasa hacmi %28,17 oranında büyük oranda düşerken, piyasa değeri sadece %0,89’luk önemsiz bir artışla kaldı. Geçen haftayla karşılaştırıldığında, CryptoPunks hariç mavi çipli NFT’lerin çoğu iyi gidiyor.

NFT Coin Haberleri: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Bu hafta trader sayısı %10,65 azaldı. Öte yandan, NFT sahiplerinin sayısı önceki haftayla neredeyse aynı kaldı. Balinalar şu anda 1,67 milyon ETH değerinde (geçen haftayla aynı) NFT’ye sahip. Böylece 9,76 milyon ETH’lik küresel piyasa değerinin %17,09’unu işgal ediyorlar.

NFT coin piyasası, kullanıcısı ve ağların işlem hacmi

OpenSea

Bu hafta OpenSea akıllı sözleşmelerinde toplam 294.28 bin işlem gerçekleşti. Bu geçen haftaya göre %29 daha azdı. Genel işlemler hala düşüşte olduğu için eğilim devam ediyor. OpenSea kısa süre önce Avalanche NFT desteğini uygulamaya koydu.

Solana (SOL)

Diğer yandan Solana, bu haftada çıkış yapamadı. Şu anda haftalık grafikte %5,71 kayıpla 30.5 dolardan işlem görüyor. Olumlu bir yükseliş trendi için fiyatının 30,5 dolar destek seviyesinin üzerinde ve günlük RSI’nin nötr 50 seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor. Aksi takdirde, analistler göre ana destek seviyesinin 28 dolardan yeniden test edilmesi mümkün. Satıcılar piyasaya hakim olduğundan, SOL’un teknik indikatörleri çoğunlukla kasvetli bir resim sunuyor.

Ayrıca, Solanart hariç tüm Solana pazaryerlerinin haftalık toplam işlem hacimleri önemli ölçüde azaldı. Solanart pazarındaki hacim de bu hafta yükseldi. Solana NFT patlaması biraz yavaş da olsa sönüyor.

Tezos (XTZ)

XTZ, 1.399 dolar destek çizgisinin altına düştü ve şu anda yatay olarak 1.35 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu esnada, Tezos’taki tüm NFT pazarlarında haftalık 500.000 dolardan az işlem gördü. Bir önceki haftadan farklı olarak, trader sayısında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Tezos NFT’ler henüz çok fazla ilgi görmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

NFT Coin Haberleri: İşte Bilmeniz Gerekenler!