Not Edin: İşte Ripple Davası İçin Sonraki Önemli Tarihler!

İşte Ripple Davası İçin Sonraki Önemli Tarihler
İşte Ripple Davası İçin Sonraki Önemli Tarihler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020’den bu yana piyasanın gündeminde olan Ripple-SEC davasında düzenleyiciye karşı yeni suçlamalar ortaya çıktı. XRP fiyatı da her zamanki gibi olumlu beklentileri ralliyle noktalıyor. Sıradakini yakalamak için Ekim ayında aşağıdaki tarihler kritik olacak.

Ripple ve SEC davasında bu tarihlere dikkat

Fintech devi davada güçlendikçe XRP fiyatını olumlu etkileyen beklentiler ortaya çıkıyor. En son gelişmelerde, dava yargıcı Analisa Torres, eski SEC yetkisi William Hinman’ın Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylediği konuşmalarını yayınlamaya karar verdi. SEC bir süredir bu belgeleri ört bas etmek istiyordu. Davayı yakından takip eden bir avukat olan James K. Filan’a göre:

SEC, Hinman belgelerine ilişkin SEC itirazlarına ilişkin Yargıç Torres’in kararının yeniden gözden geçirilmesi için bir önerge sunmaya karar verirse, bu 13 Ekim’e kadar sürecektir.

13 Ekim aynı zamanda ABD TÜFE verilerinin yayınlandığı tarih olacak.

Avukat James K. Filan, daha önce SEC’in Hinman belgelerini açığa çıkarmamak için bir dizi kilit adım atacağını belirtmişti. İlk olarak, SEC Yargıç Torres’ten SEC’in itirazını geçersiz kılan kararını yeniden gözden geçirmesini isteyebilir. İkincisi, SEC yeniden değerlendirme talebini atlayabilir. Düzenleyicinin Yargıç Torres’ten bugün verdiği kararın temyizini onaylamasını isteme kozu da elinde. Üçüncüsü, Mandamus Yazısı için bir Dilekçe üzerine doğrudan Temyiz Mahkemesine gitmek olacak. Ancak Filan, bu manevraların düşük bir başarı olasılığına sahip olduğunu söylüyor.

İşte önümüzdeki tarihler

  • 18 Ekim’de, taraflar, özet karara itirazlarla ilgili, özetler ve destekleyici sergiler de dahil olmak üzere tüm evrakları mühürlü olarak sunacaklar.
  • 20 Ekim’de, muhalefet özetlerinde talep edilen redaksiyonları belirlemek için toplanacak ve istişarede edecekler.
  • 24 Ekim’de, muhalefet özetlerinin kamuya açık versiyonlarını sunmaları gerekiyor.
  • 15 Kasım’da, geçici mühürlü özet karar cevap özetlerini sunacaklar.
  • 17 Kasım’da, taraflar yanıt özetlerinde her iki tarafça talep edilen redaksiyonları belirlemek için bir araya gelecekler.
  • 21 Kasım’da, tarafların cevap özetlerinin kamuya açık versiyonlarını sunmaları gerekiyor.
  • 9 Aralık’ta özet karar önergelerine ilişkin tüm kayıtların mühürlenmesi için bir toplu önerge sunacaklar.
  • 22 Aralık, daha sonra mühürlemek için çok amaçlı önergelere itiraz edecekler.

Bu arada, Ripple ve SEC’in davası sadece mahkeme salonuyla sınırlı değil. Konu genellikle medyada her iki tarafın da birbirini eleştirdiği şekilde yer alır. Daha bu ay Ripple, Wall Street Journal tarafından yayınlanan makaleler aracılığıyla hararetli bir alışverişin konusu oldu. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, 10 Ağustos’ta SEC Başkanı Gary Gensler, The Wall Street Journal’da yer alan makalesinde kripto paraların tanımı ve bunların gözetimi konusundaki tutumunu yineledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Not Edin: İşte Ripple Davası İçin Sonraki Önemli Tarihler!