Kritik Gelişme: İsviçre, Bu Altcoin’i Seçti! İşte Kullanılacak Yerler…

Think Switzerland Country Zermatt Matterhorn 486574518 extravagantni copy
Think Switzerland Country Zermatt Matterhorn 486574518 extravagantni copy
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre Ulusal Posta Servisi, “İsviçre Kripto Pulu”nu başlatmayı planlıyor. Her yıl yaklaşık 50 farklı pul çıkaran Swiss Post tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, 25 Kasım’da İsviçre, pul tarihinde bir dönüm noktasını temsil eden çok farklı bir pul türünü piyasaya sürecek. İsviçre Kripto Pulu, İsviçre Ulusal Posta Servisi’nin “pulların fiziksel dünyası ile dijital kripto evreni arasındaki boşluğu doldurmasını” sağlayacak. Bu kapsamda altcoin projelerinden Poligon (MATIC) Blockchain İsviçre Posta Servisi tarafından kullanılacak. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Pullar, altcoin projesi Polygon Blockchain’de saklanacak

İsviçre Ulusal Posta Servisi kripto pulunu şöyle açıklıyor:

İlk bakışta, İsviçre Kripto Pulu sıradan herhangi bir pula benziyor. Kendinden yapışkanlı, Matterhorn’u ve ayı mavi bir arka plan üzerinde gösteriyor ve nominal değeri 8,90 frank. Sahipleri, diğer pullar gibi posta öğelerini belirtmek için kullanabilirler. Ancak gerçek kripto pulu dijitaldir ve bir dijital koleksiyoncu öğesidir. Her fiziksel İsviçre Kripto Pulu, bir Blockchain’de saklanan dijital bir pula erişim sağlar.

Altcoin
Kaynak: İsviçre Postası

Cointelegraph tarafından hazırlanan bir rapora göre, İsviçre Ulusal Posta Servisi sözcüsü şunları söyledi:

Her tasarım, değiştirilemez bir token oluşturur ve Polygon Blockchain’de saklanır.

İsviçre Kripto Pulu 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya sürülecek

İsviçre Ulusal Posta Servisi’nin basın açıklaması şöyle devam ediyor:

Müşteriler bir İsviçre Kripto Pulu satın alırken hangi dijital tasarımın buna bağlı olduğunu bilmiyorlar. Alıcılar, yalnızca çevrimiçi olduklarında fiziksel pullarının dijital ikizinin nasıl göründüğünü keşfedebilirler. Buna, fiziksel pulun yanında basılmış bir QR kodu aracılığıyla erişilir. Müşteriler bu kodu tarayarak dijital kripto pullarını çevrimiçi olarak görebilirler.

Altcoin

Dikkat çekici olan şey, dijital kripto pullarının 13 farklı tasarımda gelmesi. Bazıları daha yaygın, diğerleri ise çok daha nadir ve daha çok beğeniliyor. En yaygın dijital tasarımın 65.000 kopyası var, ancak en nadir olanın sadece 50 tane var. Açık olan bir şey var: İsviçre Kripto Pulları, pulların toplanması, takas edilmesi ve ticaretinin de dijital hale geldiği anlamına geliyor. İsviçre Kripto Pulu, 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya sürülecek. İsviçre’nin ilk kripto pulu bu tarihten itibaren seçili İsviçre Ulusal Posta Servisi şubelerinde satışa sunulacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kritik Gelişme: İsviçre, Bu Altcoin’i Seçti! İşte Kullanılacak Yerler…