İsviçreli Sigorta Devinden Blockchain Hamlesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain teknolojisi her geçen gün daha da yaygınlaşıyor ve büyük firmaların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Daha önce IBM, Bank of America, Bank of China gibi büyük firmalar blockchain teknolojisine yatırım yaptıklarını açıklamışlardı. Şimdi ise Dünya’nın üçüncü büyük sigorta şirketi olan İsviçre merkezli sigorta devi Generali Schweiz de gözünü blockchain teknolojisine dikti.

Ethereum Uygulamaları Rağbet Görüyor

Ethereum tabanlı uygulamalar her geçen gün daha fazla ilgi görmeye devam ediyor ve bu platforma uygulama geliştiren Etherisc projesi merkezi olmayan sigorta çözümleri üzerinde çalışıyor. Bu aşamada proje ekibini gözünden kaçırmayan Generali Schweiz twitter hesabından yaptıkları bir açıklamayla Etherisc projesine destek vereceklerini ve ortak çalışacaklarını belirtti.

Bu Gelişme Ne Anlama Geliyor?

Bu gelişme özellikle Ethereum ağı için çok büyük önem arzediyor. Dünya’nın en büyük sigorta şirketlerinden bir tanesinin aktif olarak Ethereum kullanacağını belirtmesi, Ethereum’a olan güvenin artmasına ve platformun öneminin ortaya çıkmasına neden oldu. Ethereum tabanlı uygulamaları kullanan kişi ve kuruluş sayısı arttıkça Ethereum’un daha yaygın ve fazla kullanılacağı, böylelikle merkezi olmayan uygulamaların belki de merkezi çözümlerin yerini alacağı öngörülüyor.

 

İsviçreli Sigorta Devinden Blockchain Hamlesi