Reklamı kapat

İsviçreli Sigorta Devinden Blockchain Hamlesi

Osman Kuzucu
Osman Kuzucu 18 Temmuz 2018
56 görüntülenme

Blockchain teknolojisi her geçen gün daha da yaygınlaşıyor ve büyük firmaların ilgi odağı olmaya devam ediyor. Daha önce IBM, Bank of America, Bank of China gibi büyük firmalar blockchain teknolojisine yatırım yaptıklarını açıklamışlardı. Şimdi ise Dünya’nın üçüncü büyük sigorta şirketi olan İsviçre merkezli sigorta devi Generali Schweiz de gözünü blockchain teknolojisine dikti.

Ethereum Uygulamaları Rağbet Görüyor

Ethereum tabanlı uygulamalar her geçen gün daha fazla ilgi görmeye devam ediyor ve bu platforma uygulama geliştiren Etherisc projesi merkezi olmayan sigorta çözümleri üzerinde çalışıyor. Bu aşamada proje ekibini gözünden kaçırmayan Generali Schweiz twitter hesabından yaptıkları bir açıklamayla Etherisc projesine destek vereceklerini ve ortak çalışacaklarını belirtti.

Bu Gelişme Ne Anlama Geliyor?

Bu gelişme özellikle Ethereum ağı için çok büyük önem arzediyor. Dünya’nın en büyük sigorta şirketlerinden bir tanesinin aktif olarak Ethereum kullanacağını belirtmesi, Ethereum’a olan güvenin artmasına ve platformun öneminin ortaya çıkmasına neden oldu. Ethereum tabanlı uygulamaları kullanan kişi ve kuruluş sayısı arttıkça Ethereum’un daha yaygın ve fazla kullanılacağı, böylelikle merkezi olmayan uygulamaların belki de merkezi çözümlerin yerini alacağı öngörülüyor.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

MasterCard Kripto Ödemelerini Kredi Kartlarına Getirebilir Mastercard, kripto para ödemelerini hızlandırmayı amaçlayan bir sistem oluşturmak için çalışıyordu ve kripto para ve ödeme işlemleriyle ilgili bir patent aldı. Patent 17 Temmuz’da USPTO tarafından onaylandı. Buradaki dosyaya göre, kripto varlıklarının anonimlik ve güvenliğe değer veren...
İmge Açıkbaş 18 Temmuz 2018