Reklamı kapat

Kripto Yatırımcılarından İtiraf: Dogecoin Dad Portföyümüzün İçinde!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 24 Ağustos 2021
0 görüntülenme
Musk

Çevrim içi kumarhane platformu GamblersPick, yakın tarihli bir anketinde, Amerikalıların kripto portföylerini nasıl yönettiğini ortaya koydu. 1.000 ABD’li yatırımcıya yöneltilen sorular, sahip oldukları kripto miktarı, portföylerini nasıl finanse ettikleri ve yatırımlarını sürdürmek için nelerden vazgeçmeyi seçtikleri yönündeydi. Sonuçlara göre, kripto sahiplerinin üçte birinden fazlası yatırımlarını söylentiler doğrultusunda yaptığı için, çoğunlukla Reddit’e danıştıktan sonra karar veriyor. Dogecoin Dad olarak bilinen Elon Musk’ta kripto yatırımcılarının takip ettiği en etkili isim oluyor.

DOGE Sevgilisi Elon Musk’tan 2 Altcoin’e Yönelik İlginç Tweet!

Dogecoin Dad, yatırımcıların %35’ni etkiliyor

İlginç bir veri olarak, katılımcıların %35’i “Dogecoin Dad” Elon Musk’ın kripto ile ilgili kararlarından etkilediğini kabul etti. Diğer yandan, Amerikalılar ortalama olarak 1.707 dolar değerinde kripto paraya sahipken, cinsiyet ve yaş, ne kadar ve hangi koşullar altında yatırım yapıldığını önemli ölçüde etkiliyor. Anket, kripto yatırımcılarının %37’sinin gerekli bir fatura veya kritik ödeme gelse bile kripto yatırımcılarına dokunmayacağını, %51’inin ise eğlence veya lüks bir satın alma için ödeme yapmak için daha az nakit çekme olasılığının olduğunu ortaya koydu.

Elon Musk’tan İlginç Dogecoin Paylaşımı: Yatırımcılar Coştu!

Diğer yandan, kriptoya yatırım yapmak için, %11’den fazlası acil bir durum için tasarruf etmeyi bıraktı veya hayatlarını önemli ölçüde iyileştirecek bir satın alma işlemini atladı. Baby boomers’ın (1946-1963) ortalama 1.954 dolar değerinde kripto para tutması, ardından X (1965-1980) ve Y kuşağı (1980-1995), Z kuşağı (1996-2020) sahipleri ise 1.201 dolar ile geride kalmasıyla, yatırımcılar arasındaki bazı kuşak farklılıkları ortaya çıktı. Aynı zamanda, erkeklerin ortalama olarak 1.940 dolar değerinde, kadınlardan 565 dolar daha fazla kriptoya sahip oldukları bildiriliyor. Önümüzdeki yıl erkekler, kadınlardan 878 dolar daha fazla olmak üzere ortalama 1.988 dolar daha fazla yatırım yapmayı planladığından, yatırım cinsiyet farkı, kripto söz konusu olduğunda gelecekteki beklentileri de yansıtıyor. Ankete göre, ankete katılanların %24’ü yakın zamanda güçlü getiriler elde ettiği ve %21’i bunu enflasyona karşı korunmanın bir yolu olarak gördüklerini bildirdiği için kripto paralarını ortalama beş yıl tutmayı planlıyor.

Ağustos'ta ATH'yi Görecek 5 Altcoin Projesi!

Borçlanarak kripto para almak ve satış eşiği

Anket ayrıca, belirli yaş gruplarının kripto yatırımlarını sürdürmek için farklı takasları nasıl tercih ettiğini ortaya koydu. Baby Boomers, mevcut kripto yatırımlarını korumak için kripto için borç alma olasılığının düşük olduğu ortaya çıkarken, Millennials’ın (Y Kuşağı) emeklilikleri için tasarruf etmeyi atlama olasılığının en yüksek olduğu ve neredeyse altıda birinin kredi kartı ödemelerini atladığı bildirildi.

Altcoin Projesini Paylaştı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız sonuçlara göre cinsiyet, kripto portföylerinin yönetiminde de önemli bir rol oynuyor, çünkü erkeklerin %9’una karşı kadınların %14’ü kripto zenginliklerini büyütmek için fatura ödemelerini atlamaya istekli olarak ortaya çıktı. Ankete katılanların yaklaşık dörtte biri kredi kartıyla kripto satın aldığından ve %21’i yatırımlarını artırmak için gelecekte tüketici borcu biriktirmeyi planladığını bildirdiğinden, kriptoya yatırım yapmak bazı Amerikalıların kredi kartı borcuna sahip olmasının olası bir nedeni olarak ortaya çıktı. Baby boomers’ın (1946-1963), satış için en yüksek eşiğe sahip nesil olarak ortaya çıktı ve Bitcoin (BTC)’deki %65’lik bir fiyat artışının satış yapmalarına neden olabileceğini bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

rt
SENSO, Fortnite, Metaverse: Eğlence Endüstrisinin Geleceği! Metaverse başlarda kulağa oldukça egzotik gelebilir ancak bu durum kısa süre sonra değişecek. Yakın gelecekte, VR’den Blockchain’e kadar en son teknolojilerin kesiştiği, akıllara durgunluk veren hibrit bir alanda hepimiz etkileşime girecek, çalışacak, dans edecek, veri oluşturacak (ve...
Kriptokoin.com 24 Ağustos 2021