Reklamı kapat

İvme Yakayan Ethereum’da Gözler Bu Kilit Seviyeye Çevrildi

Mesut İnan
Mesut İnan 1 Haziran 2020
0 görüntülenme
ethereum kriptokoin

Kriptokoin – Hangi altcoinin performansından memnunsunuz şeklinde bir soru sorsanız muhtemelen yatırımcılar Ethereum diyeceklerdir.

Ethereum’un fiyatı 26 Mayıs’ta 200 dolar civarında seyrederken bugün 247 dolar gibi bir seviyeye ulaştı.  Ulaştığı seviyeye bakınca bu durum bir hafta yaklaşık olarak % 23’lük bir artışa karşılık geliyor.  

Deribit’te Ethereum Opsiyon İşlemleri Rekor Hacim Kaydetti

Ethereum ticaretini çevreleyen heyecan, Deribit’in türev platformunda işlem gören rekor hacimde ETH opsiyon işlemlerinde görülebilir.

Skew.com’daki ekibe göre, dün 30 Mayıs’ta Ethereum opsiyon işlemlerinde 20 milyon dolarlık bir işlem söz konusu oldu.

Ekip, Nisan ayından bu yana Deribit’te işlem gören ETH opsiyon işlemlerindeki artışı gösteren grafiği bir tweet ile paylaştı.

ETH 2.0’a Doğru Giderken 250 Dolar Yeni Direnç Seviyesi

ETH2.0’ın Temmuz sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu sürece doğru gidilirken şimdi Ethereum 250 dolarlık alanda dirençle karşılaşıyor.

Bu seviye Ethereum’un 225 ila 228 dolar arasında daha önce bahsedilen direnç bölgesini kırmasından sonraki yeni direnç seviyesi.

Bu nedenle, Ethereum’un fiyatı, ağ için yeni bir birikim aşamasını başlatacak olan merakla beklenen ETH2.0 güncellemesinin beklentisiyle yükselmeye devam ediyor.

Ethereum Teknik Analizi

Tradingview.com’un 6 saatlik ETH / USDT grafiğine baktığımızda şu sonuçlara ulaşıyoruz:

Alım satım hacminin kırmızı renkte olduğunu görüyoruz. 247 dolara geçiş bir geri çekilme yaşarken biraz satış baskısını göstermekte.

$250 is Ethereum's New Resistance Zone Ahead of ETH2.0 10

MACD ve MFI ayrıca Ethereum için yanlara doğru bir geri çekilmeye işaret ediyor.

Ethereum’un 235 $’lık mevcut fiyatı, 6 saatlik zaman dilimi içinde 50, 100 ve 200 hareketli ortalamaların üzerinde yer alıyor ve ETH için yükseliş ortamının söz konusu olduğuna işaret ediyor.

Daha önce bahsedilen 225 $ – 228 $ bölgesi artık bir destek bölgesine dönüşmüş durumda.

Kısa vadeli destek sağlayan diğer Ethereum fiyat seviyeleri 220 $, 215 $, 207 $ ve 200 $ seviyeleri.

Dirençler açısından, fiyatı ETH2.0’ın piyasaya sürülmesinden önce yükseldiği için 247 – 250 $, Ethereum için bir sonraki önemli direnç alanı olarak gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

kriptokoin com  scaled
Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Kriptokoin – Kripto para dünyasında bu hafta önemli yükselişler gerçekleşti ve altcoinlerin piyasa değeri düzenli bir şekilde arttı. Bu artışlar altcoinlerin Bitcoin’den ayrıştığı şeklinde yorumlara da sebep oldu. Bitcoin yarılanması ile birlikte BTC’de bir ilgi olması beklenirken...
Mesut İnan 1 Haziran 2020