Analistler, Mart Ayında İzlemeye Değer 5 Yapay Zeka Coin Seçti

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
5.241 görüntülenme
Analistler, Mart Ayında İzlemeye Değer 5 Yapay Zeka Coin Seçti

Metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin artan popülaritesi, halkın altta yatan teknolojiye olan ilgisini yeniden uyandırarak, bazıları 2023’ün üçüncü ayında dikkat etmeye değer olan AI odaklı kripto para birimlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bunu göz önünde bulunduran analistler, Mart ayında izlemeye değer 5 yapay zeka coin projesini paylaştı.

Mart’ta izlemek için 5 yapay zeka coin

Ocean Protocol (OCEAN)

Açık kaynaklı bir Blockchain tabanlı veri alışverişi Ocean Protocol (OCEAN), geliştiricilerin daha sürükleyici uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan, erişmesi zor olan verileri işleme ve paylaşmaya yönelik benzersiz yaklaşımı sayesinde projenin değerini artırma sözü vererek halkın dikkatini çekti. Veri tokeninin fiyatı son günlerde acı çekiyor olsa da, OCEAN etrafındaki hava, yılın başından bu yana ve geçen ay istikrarlı artışlar kaydettiği için yükselişini sürdürüyor. Yapay zeka coin, basın zamanında, bir önceki aya göre %20,49 ve 1 Ocak’tan bu yana %168 artışla 0,44 dolardan işlem görüyor.

Yapay zeka coin
OCEAN yılbaşından bugüne (YTD) fiyat grafiği

Covalent (CQT)

Web3 veri sağlayıcısı Covalent (CQT), kısa bir süre önce, NodeReal’in altyapısından ve Covalent’in veri havuzundan yararlanan geliştiriciler için ücretli bir hizmet olan Premium Balance API’nin piyasaya sürülmesiyle Blockchain altyapı sağlayıcısı NodeReal ile olan çalışmalarının genişletildiğini duyurdu. Yıl başından bu yana fiyatına %33,21 artış kaydeden Covalent, son 30 günde %34,48 değer kazandı. Grafiklerin de gösterdiği gibi, son 24 saat içinde ilerlemeye devam ederken, günlük %12,88 artışla 0,1433 dolardan işlem gördü.

CQT yılbaşından bugüne (YTD) fiyat grafiği

SingularityNET (AGIX)

Herkesin kolayca ‘oluşturmasına, paylaşmasına ve para kazanmasına’ izin veren SingularityNET (AGIX), geçen ay boyunca %153 oranında artış gördü. Ayrıca, yılbaşından bugüne %820’ye ulaşan bir değer artışı yaşadı. AI hizmetleri, hala çok fazla potansiyele sahip olduğunu kanıtladı. Bu arada, Mart ayı için projenin Cardano staking portalının beta testi lansmanı gibi olumlu gelişmeler, AGIX’in son dönemde sürekli büyümesini destekledi.  Yapay zeka coin, günlük bazda %4,02 ve haftalık bazda %5,62 artışla şu anda 0,42 dolardan işlem görüyor.

Yapay zeka coin
AGIX yılbaşından bugüne (YTD) fiyat grafiği

The Graph (GRT)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 1,44 milyar dolarlık piyasa değeriyle övünen The Graph (GRT), 2022’nin son çeyreğinde kendi ağındaki sorgu ücretlerinden elde edilen gelirin %66 arttığını ortaya koyan yakın tarihli bir Messari raporunun ardından piyasada büyük ilgi toplayarak türünün en büyük lideri olmaya devam ediyor. Blockchain’deki verileri endeksleme ve sorgulama konusunda yeni bir yaklaşım sunan ve potansiyel olarak GRT teşvikleriyle geliştiricilerin verilere erişim sorununu çözen token, geçen ay %80,85’lik bir artış gördü. Buna ek olarak, 2023’ün başından bu yana %190 arttı ve şu anda 0,16 dolardan işlem görüyor.

Yapay zeka coin
GRT yılbaşından bugüne (YTD) fiyat grafiği

Fetch.ai (FET)

Bu arada, Nesnelerin Özerkliği (AoT) uygulamalarından oluşan bir ağ oluşturmak için Blockchain ve yapay zekayı birleştiren Fetch.ai (FET) platformunun tokenleri, daha önce artan bir oranda FET trade eden kripto balinaların ilgisini çekti. Mevcut durumda, FET’in şu anki fiyatı günlük %5,41 ve hafta boyunca %12,17 artışla 0,47 dolar oldu ve aylık grafikte %75,94’lük ve yıldan bu yana %410’luk kazançları artırmaya devam ediyor.

FET yılbaşından bugüne (YTD) fiyat grafiği

Yapay zeka coin projeleri dahil olmak üzere herhangi bir kripto paranın fiyatı, projenin gelişim aşamasına, kripto sosyal çevrelerindeki ilgili spekülasyona ve ayrıca daha geniş kripto ölçeği ve makroekonomik manzaradaki dış etkenlere bağlı olarak değişebilse de, bu AI odaklı kriptolar Mart ayı boyunca izlenmeye değer.

Makaledeki görüşler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Meme Coin Sizi Milyoner Yapabilir mi?
Bu Meme Coin Sizi Milyoner Yapabilir mi? Popüler meme coin projesi Shiba Inu büyük bir ana hazırlanıyor: Katman-2 çözümünün lansmanı. Kripto uzmanı Adria Cimino’ya göre, bu çözüm olan Shibarium, SHIB’i güçlendirebilir ve değerini artırabilir. Peki sizi milyoner yapar mı? Meme coin, 2021’de yükseldi ve...
Vural Erkan 3 hafta önce