Önümüzdeki Hafta İzlenecek 5 Altcoin Belli Oldu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
2.480 görüntülenme
Önümüzdeki Hafta İzlenecek 5 Altcoin Belli Oldu!

Bitcoin ve altcoin piyasası, son haftalarda çeşitli makroekonomik faktörlerin sektörün ivmesinin düşmesine katkıda bulunduğu bir dalgalanma döneminden geçiyor. 27 Şubat 2023 haftasına yaklaşırken, analistler izlenmesi gereken beş altcoin projesini belirledi. İşte detaylar…

Listedeki ilk altcoin: VeChain (VET)

Analist Paul L.’e göre VeChain’in (VET) fiyatı, son haftalarda, özellikle artan ağ etkinliği ve benimsenme nedeniyle yükseliş duygularıyla desteklendi. VeChain’e olan son ilgi, platformun, kullanıcılara kripto para birimi işlemlerinde daha fazla esneklik ve erişilebilirlik sağlamak için stablecoinler için bir ağ geçidi olan Stably ile yeni bir ortaklık duyurmasının ardından geldi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi İşbirliğinin bir parçası olarak kullanıcılar, kripto para birimleri için ABD doları ve Euro dahil olmak üzere geleneksel para birimlerinin değiş tokuşunu sağlayan fiat rampalarından yararlanacak. Bu hamle ile VeChain ve Stably, itibari para birimini kripto para birimine dönüştürme sürecini basitleştirmeyi, daha kullanıcı dostu ve daha geniş bir kitle için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu yetenek, VeChain fiyatındaki olası büyüme için önemli bir itici güç olarak lanse edildi.

Aynı zamanda, yatırımcılar, VeWorld adlı yeni bir merkezi olmayan cüzdanını piyasaya sürdükten sonra VET’in yeniden canlanmasını umuyorlar.  VET’in yükseliş evreleri yaşamasına rağmen, token da volatiliteden payına düşeni aldı.  Teknik analizde, VET’e yükseliş hakim. Aşağıdaki metriğe göre özet 14’te “satın al” hissiyatıyla hizalanırken, hareketli ortalamalar 12’de “seri alım” içeriyor.

ANKR için sırada neler var?

Bir likit staking tokeni olan Ankr (ANKR), ağ yüksek profilli ortaklıklar yaşadığı için son zamanlarda çift haneli kazançlar kaydetti. Belirgin bir şekilde, teknoloji devleri Microsoft ve Tencent ile bir anlaşma duyurulduktan sonra token ilgi odağı olmaya devam ediyor. Anlaşmalar kapsamında Microsoft, kurumsal Blockchain’inin benimsenmesi için destek sunarken, Tencent, Ankr ile bir dizi Blockchain API hizmeti geliştirmek için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Ankr’a göre ortaklık, web3 altyapısını yükseltmeye yönelik önemli bir adım. Ankr, haftalık kazançlar açısından en iyi varlıklar arasında yer aldığından, muhtemelen yakından takip edilecektir. ANKR için yukarı yönlü fiyat momentumu, tokenin teknik analizinde de tekrarlanıyor. Bir günlük göstergelerin özeti, 15’te “al” anlamına gelirken, hareketli ortalamalar 13’te “güçlü satışı” önerir.

Chainlink, haftalık bazda düşüyor

Ethereum (ETH) üzerine kurulu merkezi olmayan bir Blockchain oracle ağı olan Chainlink (LINK), analistler tokenin değerinin düşük olduğunu düşünmesine rağmen haftalık grafiğinde kayıplar kaydetti.  Ancak beklenen bazı haberler var.  Örneğin, Chainlink Oracle’a artık StarkNet test ağında erişilebilir. Bu gelişme, ekosistem geliştiricilerinin bir sonraki DeFi uygulamaları dalgasını oluşturmasını sağlayabilir.  Ethereum’un en verimli Layer 2 protokollerinden biri olan StarkNet’in bu entegrasyon ile yenilikçiler için daha uyumlu bir platform haline gelmesi bekleniyor.

Bu sırada, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, LINK’in başarılı bir şekilde 9 doları geri alıp tutması durumunda yaklaşık 20 dolar seviyelerini hedefleyeceğini öne sürdü. Haftalık grafikte önemli kayıplara tanık olmasına rağmen, tokenin TradingView’deki bir günlük göstergeleri çoğunlukla yükseliş gösteriyor. Metriklerin özeti, 12’de “al” ile hizalanırken, hareketli ortalamalar da 10’da aynı duyguyu sergiliyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) için metrikler neyi gösteriyor?

Ethereum, staker’ların ETH’lerine erişmelerini sağlayacak olan Şangay yükseltmesinden önce kripto varlık piyasasının odağına geri dönüyor.  Bu bağlamda, analistlere göre, Sepolia’daki Şangay güncellemesinin 28 Şubat’ta yapılacağı düşünülürse, Ethereum önümüzdeki hafta izlenecek bir varlık. Aynı zamanda, Ethereum, özellikle ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun (SEC) staking faaliyetlerine giderek daha fazla odaklanmasıyla, izlenmesi gereken bir varlık olmaya devam ediyor.

Bu arada Ethereum, merkezi olmayan finansta (Defi) diğer kripto projeleriyle rekabete de tanık oluyor. Bu, Cardano (ADA) gibi projelerin hakimiyetinde olmaya devam eden GitHub geliştirme faaliyeti tarafından vurgulanmaktadır. TradingView’deki bir günlük teknik analize göre, Ethereum’a düşüş hakim. Göstergeler 13’te bir “satış” için, hareketli ortalamalar ise 12’de “güçlü bir satış” için hareket ediyor. Osilatörler ise 9’da “nötr” durumda.

Önümüzdeki Hafta İzlenecek 5 Altcoin Belli Oldu!

Listedeki son coin: Lido Dao (LDO)

Ethereum ve diğer varlıklar için önde gelen bir likit staking platformu olan Lido DAO (LDO), son zamanlarda bir popülerlik artışı yaşadı. Platformun büyümesi, yaklaşan Ethereum Şangay yükseltmesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir. Ethereum için en iyi staking çözümlerinden biri olan Lido DAO’nun, yatırımcıların Mart ayından önce yükseltmenin başlamasından sonra stake edilen Ether’lerine eriştikten sonra önemli ölçüde fayda sağlaması bekleniyor.

Önümüzdeki Hafta İzlenecek 5 Altcoin Belli Oldu!

Yukarıdaki düzenleyici endişelere rağmen, Lido ve diğer likit staking platformları, yatırımcılar kripto varlıklarından pasif gelir elde etmenin yollarını aradıkça popülerlik kazanmaya devam ediyor. Teknik analiz kapsamında LDO, sırasıyla 17 ve 14’te ‘güçlü bir alım’ öneren bir günlük göstergelerin ve hareketli ortalamaların bir özeti ile yükseliş duygularıyla destekleniyor. Osilatörler 3’te “satın al” işareti veriyor.

Önümüzdeki Hafta İzlenecek 5 Altcoin Belli Oldu!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İki Kripto Para Borsasından Bu Coin’ler İçin Müjdeli Haber!
İki Kripto Para Borsasından Bu Coin’ler İçin Müjdeli Haber! Yakın zamanda, iki büyük kripto para borsası, çeşitli altcoin projeleri için listeleme haberini duyurdu. İşte detaylar… SHIB rakibi, bu kripto para borsasında listeleniyor Dubai merkezli kripto borsası Bybit, Floki Inu (FLOKI) kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri için 12,5...
Aslı Dinçer 4 hafta önce