Reklamı kapat

J.P. Morgan Chase’e Komisyon Ücretleri Nedeniyle Dava Açıldı

0 görüntülenme

Öncü küresel finansal hizmet sağlayıcısı ve ABD’deki en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan J.P. Morgan Chase & Co şirketine, Reuters’in 11 Nisan’da yayınladığı habere göre kredi kartı ile kriptopara alımlarında bu ödemeyi nakit avans olarak gösterip müşterilerden beyan etmediği halde ücret aldığı için dava açıldı.

Salı günü Manhattan’daki bir federal mahkemede tüm mağdur insanlar adına, fazladan ücret aldığı, nakit avanslarda oldukça yüksek faiz oranları uyguladığı ve şikayet eden müşterilere paralarını iade etmeyi reddettiği için dava açıldı.

Davacı Brady Tucker, bankanın ona Ocak ve Şubat aylarında yaptığı kriptopara işlemleri için 143.20 dolar komisyon ve 20.61 dolar faiz oranı uyguladığını iddia etti. Tucker bu konuyu Chase’in müşteri hizmetleri hattında tartışmayı denese de banka bunu reddetti.

Davanın iddiasına göre J.P. Morgan Chase & Co şirketi müşterilere poliçe değişikliklerini yazılı bir şekilde bildirmediği için Kredilerde Doğru Bilgilendirme Kanunu’nu (The Truth in Lending Act-TILA) ihlal etti. Mahkemeye sunulan şikayete göre dava, Tucker’ın ve diğer mağdurların fiili mali zararlarıyla birlikte, toplamda 1 milyon dolar tutarındaki yasal zararı ve avukatlık ücretleri ile masraflarını geri almayı talep etmektedir.

3 Şubat’ta, Chase de diğer bankalar gibi kredi kartı ile kriptopara alımlarını yasaklama kararı almıştı. Banka daha sonra finansal kuruluşların “ödeme işleme ve diğer hizmetlerin kriptopara gibi teknolojiler nedeniyle bozulma riskiyle karşı karşıya olduğunu” açıkladı.

J.P. Morgan Chase & Co’dan bir yetkili daha sonra bu yasal açıklamayı reddederek, müşterilerin Chase banka kartları ile kriptopara almaya devam edebileceklerini söyledi.

Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Alibaba Kuruluşundan ICO Tanıtımlarına Yasak Çin’in online alışveriş sitesi ve Alibaba’nın alt kuruluşu olan Taobao, Salı günü yapılan basın açıklamasına göre bundan sonra platformdaki ICO bağlantılı hizmet sunan mağazaları yasaklayacak. Resmi açıklama firmanın geçmiş kriptopara bağlantılı kısıtlamalarına bir güncelleme niteliğinde geldi. Daha...
Egehan Karışman 12 Nisan 2018