Jack Ma: Bitcoin Değil Blockchain

Kubilay Öztürk
Kubilay Öztürk 25 Kasım 2017
8 görüntülenme

Çin merkezli olan ve Amazon’un ile dünya pazarı konusunda büyük bir yarışın içinde olan Alibaba’nın kurucusu Jack Ma, “Jack Ma ile söyleşi” isimli programda Bitcoin ile ilgili soruları yanıtladı.

Kripto paralar hakkındaki bilgisinin sınırlı olduğunu dile getiren Jack Ma, Bitcoin’in pek de hayranı olmadığını söylemekte çekinmedi. Buna rağmen Bitcoin’in bizlere sunmuş olduğu Blockchain teknolojisine hayran olduğunu söyleyen Ma, Alibaba ve Alipay’in dünyada nakitsiz bir toplum yaratma yönünde çalıştığını belirtti. Nakitsiz toplumun sürdürülebilir, şeffaf ve herkese eşit şartlar sağlayacağına inanan Ma, ” Yolsuzluktan nefret ediyorum, eğer bunu düzeltmek için bir şansım olmasaydı yerimde otururdum ama başka birinin illegal yollarla bizim şansımızı elimizden alması kabul edilemez.” diye sözlerine ekledi.

Dünyanın nakitsiz topluma gitmesi için Bitcoin’in yaratacağı tepkiyi izlemeye devam edeceğini söyleyen Ma’nın rakiplerinden Amerika merkezli e-ticaret sitesi Overstock, Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başlamış ve bunun sonrasında hisse fiyatlarında büyük artış sağlamıştı. Amazon ve Alibaba’nın kripto paralarla ne zaman direkt olarak ilişkiye geçeceği ise halen merak konusu.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin ve Ethereum’dan Tüm Zamanlar Rekoru! Kripto para fiyatları hızla yükselmeye devam ediyor. 2017 yılına 1000 dolar seviyesinden giren Bitcoin 8660 dolar ile ve 2017 yılına 10 dolar seviyesinden giren Ethereum ise 485 dolar ile tüm zamanların rekor seviyelerine ulaştılar. Bitcoin Önümüzdeki ay...
Serkan Eser 25 Kasım 2017