Reklamı kapat

Japon Bankacılık Devinden Kripto Para Borsası

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 3 Mayıs 2018
43 görüntülenme

Japon finansal servis devi SBI Group bu yaz SBI Virtual Currencies adı altında bir kripto para borsası açmayı düşündüklerini duyurdu.

Business Insider Japan’a göre SBI Holdinglerinin Başkanı Yoshitaka Kitao uzun süredir beklenen SBI Virtual Currencies’in açılışını onayladı, ülkenin tamamen banka sahipliğindeki kripto borsası olacak. Yönetici açıklamasını 26 nisandaki basın açıklaması sırasında duyurdu, açılış büyük ihtimalle haziran eylül arasında olacak diye de vurguladı.

Yoshitaka’nın söylediğine göre başlangıçta SBI bitcoin, ripple, ethereum, bitcoin cash ve diğer kripto paraları destekleyecek. Yoshitaka ayrıca, rekabetin yüksek olduğu Japon ekosisteminde banka destekli borsalarının birinci sırayı kapacağından da iyimserlikle söz etti.

Açıklamasında şu sözleri kullandı:

“Borsa açıldıktan sonra, göz açıp kapayıncaya kadar bir numara olacak. Yani, çok fazla talep olduğunda bile bunu karşılayabilecek bir sistemimiz olacak. Aynı zamanda da güvenlik tedbirlerini sıkı tutacağız.”

SBI Group kripto borası kurma planlarından ilk olarak Ekim 2016’da söz etmiş ve Tokyo’da 300 milyon yenlik sermayeyle SBI Virtual Currencies Co., Ltd. Adını verdikleri firmayı kurdular.

Her ne kadar kripto borsa işlemcisi olarak Japonya’nın resmi finansal düzenleyicilerine kayıtlarını tamamlasalar da kuruluşları birkaç sebepten ertelendi.

2018 Şubatının sonlarına doğru SBI Group güvenlik önlemlerini arttırması gerektiğine karar verdikten sonra açılışı bir kez daha erteledi. Açıklama, Tokyo merkezli kripto borsası Coincheck’ten 530 milyon dolarlık NEM tokenlerinin çalındığı ay içinde geldi.

Kripto sektörünün üretken yatırımcılarından SBI Holding daha önce Japonya’nın en büyük ve en iyi finanse edilen kripto firmalarından bitFlyer için yatırım turuna liderlik etmişti. Ayrıca San Francisco merkezli Ripple’la ortaklık kurarak  SBI Ripple Asia’yı kurarak uluslararası ödemelerde blockchain kullanımını arttırmayı amaçladı.

CCN

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kuzey ve Güney Kore’nin Tarihi Barış Anlaşması Ethereum Ağına Kaydedildi Güney ve Kuzey Kore’den liderlerin 27 Nisan’da iki millet arasındaki barış anlaşması imzaladığı tarihi an, Ethereum blok zincirinde sonsuza dek kaydedildi. CoinDesk Kore’den gelen bir rapora göre, Güney Kore’li 27 yaşındaki oyun geliştiricisi Ryu Gi-hyeok, “Kore yarımadasında...
Serkan Eser 3 Mayıs 2018