Reklamı kapat

Büyük Haber: Japon Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
5 görüntülenme
Japon Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu

Japonya’nın en büyük mobil operatörü NTT DOCOMO, yaklaşmakta olan Web3 ortamını desteklemek üzere yeni altcoin ortağını duyurdu.

NTT DOCOMO, Japonya’nın Web3’e geçişini hızlandırmak için bu altcoin ile çalışacak

Japonya merkezli telefon operatörü, Web3 ortamını desteklemek üzere Astar Network (ASTR) ile ortaklığını duyurdu. DOCOMO ve Astar Network, çevresel sorunları ele almak ve bölgesel kalkınmayı teşvik etmek için çalışmalar yürütecek. Ortaklık kapsamında Web3 için yeni araç setleri hazırlanıyor. DOCOMO bilgi birikimiyle öne çıkarken, Astar Network teknolojisini ve operasyonel tecrübesini devreye sokacak.

Bu arada, NTT DOCOMO, Astar Network işbirliği sayesinde token ekonomisinin çeşitli avantajlarından faydalanıyor. İşbirliği ayrıca çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin Web3 teknolojisine çok şey katabileceğini ortaya koyuyor.

Ekosistemdeki en büyük parachain olan Astar Network, Polkadot ağını kullanmaktadır. Polkadot ekosistemi, yaygın olarak kullanılan Ethereum ve Cosmos gibi Katman-1’leri birbirine bağlar. Astar Network, WASM ve EVM için TVL Smart Contract Hub’da en üst sırada yer alıyor.

NTT DOCOMO ve Astar Network, üç önemli noktada anlaşmaya vardı:

  • Sürdürülebilir kalkınma için vaka çalışmaları inceleniyor.
  • Mühendislerin, iş liderleriyle birlikte pratik deneyim kazanmalarını sağlamak.
  • Teknoloji açığını ortadan kaldırmak için insanları eğitmek.

Bu arada Japonya, Web3, DeFi ve kripto para benimsenmesinde öncü bir ülkedir. Özellikle, kripto paralarla ilgili mevcut katı düzenlemelere rağmen olumlu bir tutum sergiledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ülkenin ayrıca Web3 ve metaverse deneyimlerine önemli yatırımlar için planları var.

Japonya metaverse ve NFT odaklı altcoin projelerine yatırım yapıyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Ekim ayının başlarında ülkenin dijital dönüşüme yatırım yapma planlarının, NFT ve metaverse hizmetlerini içerdiğini söyledi. Ülke özellikle, dijital geleceği benimseyen şirketler için vergi teşvikleri de dahil çeşitli yatırımları teşvik ediyor.

Bu çabaların altını çizen Kishida, geçen ay düzenlenen “Summer Digiden Koshien 2022” yarışmasını örnek gösterdi. Bu etkinlikte, katılımcılar, dijital teknolojiyi kullanarak yerel sorunları çözmek için yarışmıştı. Kishida, “Birçok insan katıldı. Dijital kullanım yoluyla bölgesel canlanma için artan beklentileri hissedebileceğiniz bir turnuvaydı” diye özetliyor.

2021’de göreve başladığında Kishida, Web3 geliştirmeyi ülkenin ekonomik canlanmasının temel direklerinden biri haline getirmişti. Nisan ayında, Kishida’nın Liberal Demokrat Partisi, ülkenin Web3 stratejisini özetleyen bir NFT Beyaz Kitabı yayınladı.

Beyaz kitap, Web3 için ulusal bir strateji geliştiren politika önerilerini içermenin yanı sıra, özellikle Web3 çabalarına öncülük etmek için ülkenin animasyon ve video oyunları gibi farklı fikri mülkiyetlerinden yararlanmanın önemini de kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptonewsz

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Krizinde SHIB Detayı
FTX Krizinde SHIB Detayı: Trilyonlarca Coin Harekete Geçti! FTX fiyaskosunun piyasa geneline bulaşmasıyla Bitcoin ve altcoin sert bir şekilde düşüyor. CEO’lar arasındaki karşılıklı atışmaların ardından trilyonlarca SHIB de harekete geçti. FTX krizinin ortasında trilyonlarca SHIB hareket halinde Alameda Research’ün iflas riski nedeniyle Binance’in 2,1 milyar...
Buğra Çağlar 3 hafta önce