Büyük Haber: Japon Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Japon Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu
Japon Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya’nın en büyük mobil operatörü NTT DOCOMO, yaklaşmakta olan Web3 ortamını desteklemek üzere yeni altcoin ortağını duyurdu.

NTT DOCOMO, Japonya’nın Web3’e geçişini hızlandırmak için bu altcoin ile çalışacak

Japonya merkezli telefon operatörü, Web3 ortamını desteklemek üzere Astar Network (ASTR) ile ortaklığını duyurdu. DOCOMO ve Astar Network, çevresel sorunları ele almak ve bölgesel kalkınmayı teşvik etmek için çalışmalar yürütecek. Ortaklık kapsamında Web3 için yeni araç setleri hazırlanıyor. DOCOMO bilgi birikimiyle öne çıkarken, Astar Network teknolojisini ve operasyonel tecrübesini devreye sokacak.

Bu arada, NTT DOCOMO, Astar Network işbirliği sayesinde token ekonomisinin çeşitli avantajlarından faydalanıyor. İşbirliği ayrıca çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin Web3 teknolojisine çok şey katabileceğini ortaya koyuyor.

Ekosistemdeki en büyük parachain olan Astar Network, Polkadot ağını kullanmaktadır. Polkadot ekosistemi, yaygın olarak kullanılan Ethereum ve Cosmos gibi Katman-1’leri birbirine bağlar. Astar Network, WASM ve EVM için TVL Smart Contract Hub’da en üst sırada yer alıyor.

NTT DOCOMO ve Astar Network, üç önemli noktada anlaşmaya vardı:

  • Sürdürülebilir kalkınma için vaka çalışmaları inceleniyor.
  • Mühendislerin, iş liderleriyle birlikte pratik deneyim kazanmalarını sağlamak.
  • Teknoloji açığını ortadan kaldırmak için insanları eğitmek.

Bu arada Japonya, Web3, DeFi ve kripto para benimsenmesinde öncü bir ülkedir. Özellikle, kripto paralarla ilgili mevcut katı düzenlemelere rağmen olumlu bir tutum sergiledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ülkenin ayrıca Web3 ve metaverse deneyimlerine önemli yatırımlar için planları var.

Japonya metaverse ve NFT odaklı altcoin projelerine yatırım yapıyor

Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Ekim ayının başlarında ülkenin dijital dönüşüme yatırım yapma planlarının, NFT ve metaverse hizmetlerini içerdiğini söyledi. Ülke özellikle, dijital geleceği benimseyen şirketler için vergi teşvikleri de dahil çeşitli yatırımları teşvik ediyor.

Bu çabaların altını çizen Kishida, geçen ay düzenlenen “Summer Digiden Koshien 2022” yarışmasını örnek gösterdi. Bu etkinlikte, katılımcılar, dijital teknolojiyi kullanarak yerel sorunları çözmek için yarışmıştı. Kishida, “Birçok insan katıldı. Dijital kullanım yoluyla bölgesel canlanma için artan beklentileri hissedebileceğiniz bir turnuvaydı” diye özetliyor.

2021’de göreve başladığında Kishida, Web3 geliştirmeyi ülkenin ekonomik canlanmasının temel direklerinden biri haline getirmişti. Nisan ayında, Kishida’nın Liberal Demokrat Partisi, ülkenin Web3 stratejisini özetleyen bir NFT Beyaz Kitabı yayınladı.

Beyaz kitap, Web3 için ulusal bir strateji geliştiren politika önerilerini içermenin yanı sıra, özellikle Web3 çabalarına öncülük etmek için ülkenin animasyon ve video oyunları gibi farklı fikri mülkiyetlerinden yararlanmanın önemini de kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Büyük Haber: Japon Devi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!