Japon Kripto Koin NEM Malezya’da Faaliyete Geçiyor

Kubilay Öztürk
Kubilay Öztürk 12 Eylül 2017
3 görüntülenme

Japon NEM coin Blockchain platformunun yaratıcısı Nem.io Vakfı, Malezya’daki dijital ekonomiyi öngören lider kuruluş olan Malezya Dijital Ekonomi Kurumu’nu (MDEC), geçtiğimiz 21-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Birinci NEM.io Vakfı Liderlik & Strateji zirvesi kapsamında ziyaret etti.

https://twitter.com/NEMofficial/status/906667610846064640

Zirveye katılan Büyüme ve Ekosistem Geliştirme Başkan Yardımcısı Hızam Abdul Kadir, girişimcilerin bir sonraki büyük fikirlerini geliştirecek Malezya Digital Hub inisiyatifini tanıttı. NEM Malezya, bu gelişmeyi desteklemek için MDEC grubu ile birlikte iş birliği yapmaktadır.

NEM Nedir ? NEM Fiyatları

Hizam’ın ekibinin yanı sıra, Malezya’daki blockchain ve kripto dövizlerle ilgili gelişmeler de dahil olmak üzere finansal teknoloji endüstrisindeki gelişmeler hakkında bilgi veren Finansal Teknoloji (FinTech) grubu da toplantıda hazır bulundu.

NEM, Malezya’da Blockchain Merkezi’ni Faaliyete Soktu

NEM.io Vakfı, Malezya’nın Kuala Lumpur kentindeki 10.000 metrekarelik bir tesiste NEM’in Blockchain Merkezi’ni faaliyete soktu. Merkezin hızlandırıcı, kuluçka merkezi ve çalışma alanı olarak hizmet vermesi planlanmakta.

Blockchain Global CEO’su Sam Lee konuyla ilgili şunları söyledi:

“Malezya’da kar amacı gütmeyen bir blokchain merkezinin açılması hem Blockchain Global hem de NEM’in, temel amaçları arasında yer alan ana akım yeniliğin ve uluslararası kabulün arttırılması başlıklarına olanak sağlıyor. Blockchain teknoloji platformunun kurumsal ve organizasyonel altyapıların gelecek standardı olduğuna inandığımız için NEM.io Vakfı ile çalışmaktan gurur duyuyoruz ”

Merkez ayrıca, NEM platformu için araştırma ve geliştirme merkezi olan NEM Blockchain İnovasyon Laboratuvarı’na ev sahipliği yapacak.

Malezya’nın diğer dijital girişimleri

Ortaklığın bir parçası olarak, NEM, Malezya Dijital Hub’ın vergi muafiyetleri, yabancılar için vize, özel ve kamu sektöründen sanayide girişimcilere destek verme misyonlarını destekleyecek.

MDEC programı aşağıdaki teşvikleri içermektedir:

  • Teknoloji girişimlerine kurum vergisi istisnaları
  • Malezya Teknik Girişimci Programı, işletmelerini Malezya’da kurmak veya genişletmek isteyenler için geçerlidir
  • Fonlara erişim
  • Koçluk ve mentorluk
  • Düşük iş maliyeti
  • Yüksek hızlı geniş bant
  • İstikrarlı iş dostu çevre
  • Yabancı şirketler ve yatırımcılar için mülkiyet özgürlüğü

MDEC, farklı grupları NEM.io Vakfı’nın ağ ve teknolojisine girmeye teşvik eden ve Malezya ekonomisi için kurumsal çözümler geliştiren bir kolaylaştırıcı görevi görecektir.

Malezya’da dijital teknolojisinin lider ajansı da Malezya Dijital Serbest Ticaret Bölgesi’nde (DFTZ) çalışmaktadır. MDEC, DFTZ’yi ‘internet ekonomisinin ve sınır ötesi e-ticaret faaliyetlerinin birleşme ve üstel büyümesinden yararlanmak için bir girişim’ olarak nitelendirmektedir.

Küresel cephede MDEC, yaratıcı çözümler geliştirmek ve yatırım yapmak isteyen şirketlerin ilgisini ülkeye çekmeye çalışırken, Malezya’nın dünyadaki dijital devrimde önemli bir rol oynamasını sağlamanın sorumluluğunu üstleniyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kuzey Kore Ambargo Karşısında Bitcoin Hack Saldırısına Başladı Kuzey Kore’nin kripto paralara yönelik artan saldırıları, Çin’de uygulanan Bitcoin kısıtlaması ve Kuzey Kore’ye olan ambargo ile ilişkilendiriliyor. Pazartesi günü Bloomberg’te yer alan habere göre, Kim Jong Un rejimindeki bilgisayar korsanlarının Güney Koreli borsaları ve şifreleme ortamı...
Kubilay Öztürk 12 Eylül 2017