Reklamı kapat

Japonya’da Bir Köy Kendi ICO’sunu Çıkarıyor

Egehan Karışman
Egehan Karışman 20 Haziran 2018
0 görüntülenme

Japonya’da küçük bir köy ekonomisini kalkındırmak adına kriptoparalara yöneldi.

Japonya’nın Okayama şehrindeki Nishiawakura isimli yaklaşık 1,500 kişinin yaşadığı bir köy geçtiğimiz hafta fon sağlamak adına kendi ICO’larını çıkaracaklarını açıkladı. Yerel yönetimin resmi açıklamasına göre köyün %95’i ormanlardan oluşuyor ve ekonomi genel anlamda ormancılığa dayanıyor.

Nishiawakura Coin (NAC) isimli kriptopara Nishiawakura’nın Token Ekonomi Derneği tarafından çıkarılacak. Her ne kadar çıkarılış tarihi belli olmasa, koinle ilgili bazı detaylar resmi sitede yayınlandı.

Yerel yönetimin başkanı ICO’ların dünya çapında şirketler ve hükümet dışı kuruluşlar tarafından geniş çapta kullanıldığını gördükten sonra bu karar varıldı. Resmi makamlar ayrıca ülkenin blockchain fon modeliyle ilgili özdenetim kanunlarının oluşturulmasına devam edildiğini açıkladı.

Yetkililler bu kararı açıklarken Japonya’daki gelecekteki yerel hükümetlerin “merkeziyetten uzaklaşacağını ve ICO’lara yoğun yatırım yapacağını” söyleyen kriptopara yazarı ve araştırmacısı Yoichi Ochiai’ye de atıfta bulundu.

Bu durum dünya çapında yerel hükümetlerin ICO’lara duyduğu ilginin ilk örneğini teşkil etmiyor. Daha önce de Louisiana’nın bir ilçesi olan Lafayette yönetimi fon biriktirme adına ICO’lara yönelmişti.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bithumb 30 Milyon Dolarlık Hack Mağdurlarına Para İadesi Yapmaktan Vazgeçmiş Olabilir Daha birkaç saat önce sizlere Güney Kore’nin lider kripto para borsası Birhumb’ın hacklendiğini ve Bithumb’ın bu çalınan kripto paralarla ilgili bir geri iade yapacağını tweetlediğini duyurmuştuk. Bithumb hackten etkilenenlere para iadesi yapmayı vadettiği bu tweetini sildi. Bithumb’ın...
Mert Kaya 20 Haziran 2018