John McAfee Tanıtım İçin Tweet Başına 105 Bin Dolar Alıyor

Google News

Bilgisayar programcısı ve soyadını taşıyan antivirüs yazılımı McAfee’nin yaratıcısı John McAfee son yıllarda ilgisini dijital para birimlerine yöneltmişti ve geçenlerde kripto para ürün ve projelerinin tanıtımlarını yaptığı tweet başına 105 bin dolar aldığını açıkladı.

Geçen hafta McAfee attığı tweet ile, McAfee Crypto Team ekibinin web sitelerinde tanıtım amaçlı tweetler üzerine bir klavuz üretip yayımladığını açıkladı. McAfee Crypto Team, kripto endüstrisindeki ICO ve benzeri projelerin tanıtımı ile ilgilenen bir pazarlama ajansı.

“Sonunda tanıtım amaçlı tweetlerimizin nasıl çalıştığını yazdık. Bizim için yüceltici ve gurur okşayıcı ki eğer bir ICO planınız varsa, koininize değer katmak istiyor veya son projenize bir ışık tutmak istiyorsanız şişkin egolarımızı görmezden gelmeli ve

şunu görmelisiniz: https://mcafeecryptoteam.com/effect.html

11:37 PM – Mar 30, 2018

McAfee tarafından yürütülen bir dizi anket sonucunda ulaşılan veriler de rehberde yer alıyor. Verilere göre John McAfee’nin takipçilerinin 259 bin kadarının tüm mal varlığının %50’si kripto para ve 224 bin takipçisi toplamda minimum değeri 4.48 milyar dolar olarak hesaplanan kripto yatırımına sahip.

McAfee’nin web sitesi, potansiyel müşterilere “ulaşılan yatırımcı başına maliyetin” 0.13 dolardan fazla olmamasını güvence altına almak için tweet başına maliyet olan 105 bin doların, McAfee’nin 810 bin Twitter takipçisine bölünmesi gibi basit bir hesaplama sunuyor ve “Bu herhangi başka bir yaklaşımdan ziyade mertebe büyüklüğü kuralları.” diyor. McAfee’nin yalnızca “gerçekten inandığı” ürünleri ve hizmetleri tanıttığı iddia ediliyor.

Özellikle, 2018 Ocak ayında Cointelegraph ile yaptığı röportajda, birilerinin projelerinin tanıtımı için ona para ödemeye çalışıp çalışmadığı sorulduğunda McAfee bu soruyu olumsuz karşılamış ve şöyle yanıtlamıştı:

“Kesinlikle bana ödemeye çalıştıklarını söyleyebilirim. Kişisel ekonomim hakkında konuşmayacağım, paramı nasıl kazandığımı ya da kimden aldığımı. Ben bir sahne kuruyorum, bu benim işim ve herkesin işi olmalı. Ve aslında, bana sorarsan insanlara bu tür soruları sormak bile kaba. Alınma yok.”

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku