JPMorgan, Bu Bitcoin Borsasıyla İlişkisini Kesiyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
393 görüntülenme
JPMorgan, Bu Bitcoin Borsasıyla İlişkisini Kesiyor!

Zor durumdaki Bitcoin borsası Gemini’ye bir kötü haber de bankacılık devi JPMorgan’dan geldi. Kaynakların bildirdiğine göre JPMorgan, Cameron and Tyler Winklevoss ikizlerinin kripto borsası Gemini ile ilişkilerini kesiyor. Bu arada Coinbase, JPMorgan ile bankacılık ilişkisinin bozulmadığını açıkladı.

JPMorgan, Bitcoin borsası ile yolları ayırıyor!

ABD bankacılık devi JPMorgan (JPM), kaynaklara göre, Cameron ve Tyler Winklevoss’un sahibi olduğu Bitcoin borsası Gemini ile bankacılık ilişkisini sonlandırıyor. Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, 2020’nin başlarında JPMorgan, Gemini ve ABD’de listelenen borsa Coinbase’i müşteri olarak aldı.

San Francisco merkezli borsa sözcüsü, Coinbase’in JPMorgan ile bankacılık ilişkisinin bozulmadan kaldığını doğruladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen yıl çok sayıda skandal ve çöküşle sarsılan kripto endüstrisi, şimdi artan düzenleyici inceleme ve bankacılık hizmetlerine erişimde daha büyük zorluklarla karşı karşıya.

Bitcoin

Konuya ilişkin olarak JPMorgan yorum yapmaktan kaçındı. New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir tröst şirketi olan Gemini de henüz konu hakkında bir açıklama yapmadı. Gemini’nin büyük bir bankacılık ortağını kaybetmesi muhtemelen onu mecazi olarak soğukta bırakmıyor. Borsanın web sitesine göre, şirketin State Street dahil diğer bankalarla ilişkileri var.

Düzenleyici baskı altında Coinbase ve JP Morgan ilişkisi sağlam!

Coinbase ile bankacılık ortaklarından biri olan JPMorgan Chase arasında artan bir düzenleyici inceleme söz konusu değil. Coinbase, yorum yapması istendiğinde bankacılık ortaklarını listeleyen web sitesine işaret ederken, JP Morgan yorum yapmaktan kaçındı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, staking programıyla ilgili iddialar üzerine Kraken ile yakın zamanda yapılan bir anlaşma da dahil olmak üzere bir dizi kripto şirketini çökerttiği için sektör yüksek alarmda. Bildiğiniz üzere, Paxos’a New York Mali Hizmetler Departmanı tarafından BUSD ihraç etmeyi durdurma emri verildi. Göründüğü kadarıyla, düzenleyici eylemler, bankaları kripto şirketleriyle çalışmayı bırakmaya ve onları finansın kenarlarına itmeye neden oluyor.

Bitcoin

Geçtiğimiz haftalarda SEC Başkanı Gary Gensler, Kraken yaptırımından sonra sözlerini sakınmadı. Gensler, CNBC’ye yaptığı açıklamada, “Bu, ister ödünç verin, ister kazanın, ister getiri olarak adlandırın, ister yıllık yüzde getiri olarak adlandırılan şeyi teklif edin, ister APY, bu pazardaki herkesi gerçekten haberdar etmelidir” dedi.

Ocak ayı başlarında Federal Reserve, Para Birimi Denetleme Ofisi ve Federal Mevduat Sigortası Corp., bankalara güvenlik ve sağlamlık yükümlülüklerini hatırlatan ve kripto para birimi sektöründe gördükleri riskleri özetleyen ortak bir bildiri yayınladı. Açıklamada, bankaların yasalar dahilinde faaliyet gösteren şirketlerle iş yapmasının yasaklanmadığı belirtilse de, düzenleyiciler, kripto ile ilgili faaliyetlere daha derin dalmayı ümit edenler için birkaç kırmızı bayrak kaldırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk
  • Theblock

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Amazon Piyasaya Giriyor! Hangi Altcoinler Tırmanır?
Amazon Piyasaya Giriyor! Hangi Altcoinler Tırmanır? Amazon’un NFT pazarını başlatmak üzere olduğu haberi, son zamanlarda pazarda çok fazla tartışmaya yol açtı. Konuya yakın kaynaklara göre Amazon, NFT platformunu 24 Nisan’da başlatacak. Dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcısı olan NFT’ye Amazon’un girmesi tüm pazarı...
Vural Erkan 2 hafta önce