Ünlü Kâhin: Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat!

Mesut İnan
Mesut İnan 4 Temmuz 2021
1 görüntülenme
ethereum price 2 1

Lider altcoin Ethereum (ETH)’un piyasaya ve diğer alternatif projelere olan etkisi, rahatlıkla gözlemlenebiliyor. Ancak, lider altcoin’in tahtına göz dikmiş pek çok projede bulunuyor. Bu nedenle, popüler bir kripto analisti ve uzmanı Michaël van de Poppe, güncel ve genel piyasa hakkında Ethereum topluluğundan gelen soruları yanıtlıyor. Analistin yorumların da, ETH’nin son yükseltmesine de yer veriyor…

Michaël van de Poppe’nin analizleri neden önemli?

İlk olarak, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, profesyonel analist Michael van de Poppe’nin 2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru tahmin ettiğini belirtmek gerekiyor. Analist ayrıca, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber vermişti. Bunların yanı sıra analist, geçtiğimiz aylardaki kripto para tahminlerinde de yüksek başarı oranı yakaladı.

Veriler Konuşuyor: Bitcoin ve Ethereum Piyasalarında Neler Oluyor?

Michael van de Poppe’nin bir diğer önemli tahminide, Şubat ayındaki önemli piyasa düzeltmesi ve 22 Şubat’taki piyasa çöküşünü öngörmesiyle geldi. Şubat sonrası, Bitcoin’in Mart ayındaki 50.000 dolara kadar olan düşüşünü de önceden belirten analist, pek çok doğru tahminiyle hem yatırımcıların hemde analistlerin yakından takip ettiği bir isim. Poppe’nin güncel yorumları ise şu şekilde başlıyor…

Poppe: Ethereum dolar karşısında kritik bir kırılmanın eşiğinde

Analist, Ethereum (ETH)’un son zamanlarda kaydettiği LL ve LH noktalarıyla analizine başlıyor. ETH’nin yakın zamanda yeni LL ve LH kaydettiğini belirten analist, bu gelişmelerin iyi performansa işaret ettiğini düşünüyor. Son zamanlarda, çok beklenen Londra yükseltmesinin Goerli test ağında yayınlanmasından sonra haberlerin hızlıca yayılması, analist için ETH’nin ihtiyaç duyduğu önemli bir gelişme oluyor.

Ek olarak, lider altcoin, yazının yazıldığı sıralarda 2.316,39 dolardan işlem görürken, bu rakam ATH’sinden %50 daha düşük bir seviyede yer alıyor. Analist Poppe, aşağı yönlü olası hareketler için şu açıklamada bulunuyor:

Ünlü Kâhin: Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat!

Analist ETH’nin kritik destek ve dirençlerini yorumluyor

Video’da Ethereum’un kritik destek ve direnç seviyelerine de değinen analist, ETH’nin 1.700 dolarlık kritik desteğini reddetmesi ve daha yüksek düşüşler kaydedip, direnci desteğe çevirmeyi başardıktan sonra hız kazanırsa, o zaman 3 bin dolarlık hedefe ulaşılabileceğini belirtiyor. Ek olarak analist, Ethereum’un kritik seviyelerinin son birkaç gündür kırılmadığını da belirtiyor. Bu noktada, dikkat edilmesi gereken kritik seviyelerin altını çizen Poppe, ETH’nin 2 bin dolar desteğine dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Bunun nedenini “çünkü yükselmesi için bu bölgede zaman geçirmesi gerekiyor” şeklinde yorumlayan analist, şu cümleyi sözlerine ekliyor:

2 bin dolar bölgesi, sürdürülebilirliği görmek istediğimiz seviyedir, çünkü o zaman küçük bir sıkıştırma periyoduna ve potansiyel bir bullflex yapısına sahip olabilirsiniz ve ardından ETH’de yukarı yönlü hareketine devam edilebilir.

Analist Bitcoin ve Ethereum kıyasına da değiniyor

ETH’yi Bitcoin ile karşılaştıran analist, lider altcoin’in hareketini sürdürmesi ve aralığı 0.06 Bitcoin civarına getirebilmesi halinde, rakibine kıyasla daha fazla potansiyel taşıdığını belirtiyor. Dolayısıyla, Ethereum konumunu korumayı başarır ve güçlenmeye devam ederse, 0.075 Bitcoin civarındaki bu bölgeye doğru devam etmesi, analiste göre “çok yüksek bir olasılık”.

Ünlü Kâhin: Ethereum İçin Bu Seviyelere Dikkat!

Son olarak, ETH/BTC grafiği sorusu üzerine Poppe, Ethereum 2.0 piyasaya sürüldükten sonra 0.075 Bitcoin seviyesi bozulursa, altcoin’lerin ralli şansının artacağını belirtiyor. İlginç bir noktaya daha değinen analist, Ethereum’un 90 günlük ve bir yıllık yatırım getirisinin sırasıyla %1,79 ve %802,51 olduğuna dikkat çekiyor. Ancak bu durumun aksine, ETH’nin 90 gün içindeki fiyat performansı, lider kripto para BTC’ye karşı +%75.50 ve bir yıldan fazla sürelik aralık gözlemlendiğinde, bu oran +%147.94 olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7.bild
Ünlü Balina: Bitcoin Bu Seviyeye Geldiğinde Satış Yapacağım! Popüler bir kripto analisti ve balina olan Kaleo, Bitcoin belirli bir seviyeye ulaştığında Bitcoin’lerini satmayı planladığını söylüyor. Ünlü balina, önemli tahminlerde bulunuyor. Kaleo: Bitcoin yıl sonuna kadar %520’den fazla büyüyecek Ünlü balina Kaleo, başarılı tahminleriyle mevcut piyasa...
Serkan Eser 4 Temmuz 2021