Teknik Kâhin: Görkemli Yükselen Ethereum Fiyatı Yakında Bu Seviyeleri Görebilir!

Serkan Eser
Serkan Eser 18 Şubat 2021
0 görüntülenme
g

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında yükselmeye devam etmek için 1.850 dolarlık direnci kırdı. Başarılı tahminlere imza atan analist Aayush Jindal’â göre, Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.917 dolardan işlem gördü ve daha fazla yükseliş için desteklenmeye devam ediyor.

  • Ethereum fiyatı, 1.850 dolar bariyerinin üzerinde yeni bir artış başlattı ve 1.917 dolara kadar yükseldi.
  • Fiyat şu anda 1.850 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üzerinde işlem görüyor.
  • Saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde (Kraken üzerinden veri beslemesi) 1.800 dolar civarında dirençle büyük bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.
  • Analiste göre, parite düşüşünü düzeltebilir, ancak boğaların 1.880 dolar ve 1.850 dolar civarında aktif kalması muhtemel.

Analist: Ethereum fiyatı daha fazla yükseliş için desteklenmeye devam ediyor

Ethereum fiyatı 1.820 doların üzerinde sabit kaldı ve sonunda 1.820 dolar ve 1.840 dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde güç kazanmayı başardı. Yeni bir artış olmadan önce ETH’de 1.800 dolara yakın bir destek tabanı oluşturuldu. Daha da önemlisi, ETH/USD paritesinin saatlik grafiğinde 1.800 dolara yakın dirençle büyük bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. 

Parite 1.850 dolarlık direncin üzerinde hız kazandı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça üstüne yerleşti. Ethereum fiyatı, 1.900 dolar seviyesini bile temizledi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.917 dolardan işlem gördü. Fiyat şu anda 1.900 dolar seviyesinin yakınında kazançları konsolide ediyor. İlk destek analiste göre, 1.890 dolar seviyesine yakın. Bu seviye analiste göre, 1.801 dolardan 1.917 dolara olan son artışın %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

İşte Ethereum fiyatının yakında test edebileceği seviyeler

Artan yönde analiste göre, ETH fiyatı 1.917 dolar ve 1.920 doları temizleyebilir. Yakın zamanda yüksek seviyenin üzerinde başarılı bir kırılma analiste göre, 1.950 dolar seviyesinin üzerine çıkmanın kapılarını açabilir. Boğalar için bir sonraki ana direnç analiste göre, 2.000 dolarda oturuyor. Ethereum fiyatı yükselişini 1.920 dolar seviyesinin üzerine çıkaramazsa analiste göre, aşağı yönlü bir düzeltme olabilir. İlk büyük destek analiste göre, 1.880 dolar seviyesine yakın. 

Analizleriyle Nam Salan Analist: Ethereum Fiyatı Bugün Bu Seviyeleri Görebilir!

Bir sonraki temel destek analiste göre, 1.850 dolar seviyesine yakın. Bu seviye, 1.801 dolardan 1.917 dolara olan son artışın %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. Ana destek analiste göre, 1.800 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşuyor. 1.800 dolarlık desteğin altındaki olumsuz bir kırılma analiste göre, 1.700 dolara keskin bir düşüş gerektirebilir.

Teknik göstergelerle Ethereum fiyatının mevcut görünümü

Saatlik MACD: ETH/USD paritesi için MACD, yükseliş bölgesinde olumlu işaretler gösteriyor.

Saatlik RSI: ETH/USD paritesi için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerinde.

Ana Destek Seviyesi: 1.850 ABD doları.

Ana Direnç Seviyesi: 1.920 ABD doları.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

084062328 prevstill
Sıcak Gelişme: Ripple’da Haziran 2014’ten Beri İlk! Bu Altcoin Ezip Geçti Popüler altcoin Binance Coin (BNB), Binance Chain’in büyük bir Ethereum rakibi olarak ortaya çıkmasıyla Ripple (XRP)’ı geçti. XRP, Haziran 2014’ten bu yana ilk kez CoinMarketCap’ta yedinci sıraya düştü. O tarihlerde XRP,  devasa pump gören Dogecoin’in altına düştü. Bu...
Serkan Eser 18 Şubat 2021