Reklamı kapat

Kanada’da Bitcoin’e Sahip İnsan Sayısı %72 Arttı

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 12 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Kanada merkez bankası tarafından yapılan bir ankette, Kanada’daki Bitcoin mülkiyeti 2016’dan 2017’ye kadar olan süre içinde %72 oranında artış gösterdi.

Kanada Bankası tarafından 12 Aralık 2016 – 15 Aralık 2017 tarihleri arasında Kanada Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen 2017 Bitcoin Omnibus Anketi (BTCOS)’de yayınlanan yeni güncellemede, Bitcoin’e sahip Kanadalılarının %2.9’dan %5’e çıktığı yazıyordu.

Beklenmedik bir şekildeki bu artış, Kanadalıların Bitcoin satın almayı tercih etmelerine eşlik etti. Kasım 2016 araştırması sırasında, Kanadalıların çoğunluğu (%39), ödemeleri yapmak veya başkalarına para göndermek gibi işlem alımları için Bitcoin kullandıklarını söyledi. Bitcoin sahiplerinin %58’i yatırım amaçlı varlıkları tuttuklarını söyledi.

Fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO), en azından 2017’nin 4. çeyreğinde  Bitcoin alımını etkilediği görülüyor.

BTCOS araştırması, Bitcoin’den haberdar olan Kanadalıların %85’inin, önceki yıla oranla %64’lük bir artış olduğunu belirtti.

Büyük Bir Merkez ‘Kanada’

Bu farkındalığın artması, ülkenin fazla miktardaki elektriği ve uygun maliyetli enerji oranlarından dolayı kripto para madenciliği için büyük bir merkez olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Kanada Bankası’nın, Bitcoin farkındalığı ile ilgili başka bir araştırma yapmayı planladığı hemen anlaşılmaz, son ayı piyasasının kripto varlığında önemli bir düşüşe yol açıp açmadığını görmek ilginç olacak.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Kanada’nın en kalabalık eyaleti olan Ontario’daki kripto para birimi yatırımcılarının %40’ının, tüm kripto hisselerini tasfiye ettiği yazılmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Forbes Analisti: Bitcoin İçin 6.000 Dolar Kritik Kripto paralar 2018 yılında güçlü bir düzeltmeye sahne oldular. Bitcoin fiyatı 2014 yılında yaşanan değer kaybı ile benzer bir şekilde yüzde 70’e yakın değer kaybetti ve 20.000 dolar seviyelerinden 6.000 dolarlara kadar geriledi. Forbes analisti ise yayın saati...
Serkan Eser 13 Temmuz 2018