Kanadalı HyperBlock 106 Milyon Dolara Madencilik Şirketi Satın Alıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik organizasyonlarından HyperBlock, CryptoGlobal’ı almayı planlıyor.

Geçtiğimiz Salı yapılan açıklamada Kanada’lı kripto madencilik devi HyperBlock, bir diğer madencilik şirketi olan CryptoGlobal’ı 106 milyon dolara satın alacağını duyurdu. Anlaşmanın tamamıyla hisse bazlı olduğu belirtildi. HyperBlock’un CryptoGlobal’ın tüm hisselerini parça başına 0.74 dolardan satın alacak.

İki tarafın da onayını alan anlaşma fiyatı, hisselerin OTC marketlerinde listelenen hisse başına fiyatından %40 daha fazla.

HyperBlock, anlaşma sonlanıp CryptoGlobal’ı aldıktan sonra yeni formuyla Kanadalı exchange şirketlerinin arasına katılmayı planlıyor. Şirket ayrıca CryptoGlobal yatırımcılarına birleşen şirketlerin hisselerinden geri ödeme yapmayı planlıyor.

Geri ödemeler HyperBlock Technologies’in 60.4 milyonluk ortak hisselerini oluşturacak ki bu da bir araya gelen madencilik holdinginin toplam hisselerinin %25i olacak.

Çarşamba günü yapılan açıklamalardan önce HyperBlock 10 petahash gücünde Bitcoin madenciliği kapasitesi ile Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik operatörlerinden biriydi. Bu sayılara biraz anlam katmak gerekirse popüler olan AntMiner S9, 13 terahash gücünde 1000b dolara çalışıyor. Bu demek oluyor ki HyperBlock 750 AntMiner S9 gücüne sahip. Zaten faaliyet halinde olan bir tesis ile beraber HyperBlock 10 petahash gücünde başka bir tesisin çalışmalarını sürdürüyor. Tesisin kısa zamanda madenciliğe başlaması bekleniyor.

Kripto madenciliğine ek olarak şirket, sunucu hosting sektöründe de bir hamle yaptı. Bu durum HyperBlock’un birkaç farklı sektörden yararlanacağı ve riski dağıtan bir güven kalesi oluşturuyor.

Yine de masadaki anlaşmaya bakılırsa HyperBlock daha yükseklere çıkmayı ve Batı dünyasındaki en büyük madencilik gücü olmayı amaçlıyor. Şirketin CryptoGlobal ile birleşmesi daha çok madencilik alanında etkinlik göstermesine olanak sağlayacak. Ethereum, Litecoin ve Dash alanlarında da madencilik çalışmalarına başlanması bekleniyor.

Anlaşma sonuca ulaştığında daha önce HyperBlock’un CEO’su olan Sean Walsh, birleşen şirketlerin Yönetici Şefi olarak devam edecek. Ek olarak CryptoGlobal’ın kurucuları Rob Segal ve James Millership de Walsh’a baş yöneticiler olarak katılacak.

Walsh:

“HyperBlock’un bir hizmet modeli olarak büyük ölçekli madencilik çalışmalarını CryptoGlobal’ın mevcut madenciliği, saklama depoları ve kripto ticaret işletmeleri ile birleştirmesi, hem organik büyüme hem de satın alma yoluyla büyüme için güçlü bir adım.”

Kripto madencilik tarihinin en büyüklerinden biri olan bu anlaşma, HyperBlock’un zaman içinde sektörde daha da büyük bir yer edinmesini sağlayacaktır.

CoinDesk

Kanadalı HyperBlock 106 Milyon Dolara Madencilik Şirketi Satın Alıyor