Reklamı kapat

Kanadalı HyperBlock 106 Milyon Dolara Madencilik Şirketi Satın Alıyor

Zeynep Yüce
Zeynep Yüce 9 Nisan 2018
0 görüntülenme

Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik organizasyonlarından HyperBlock, CryptoGlobal’ı almayı planlıyor.

Geçtiğimiz Salı yapılan açıklamada Kanada’lı kripto madencilik devi HyperBlock, bir diğer madencilik şirketi olan CryptoGlobal’ı 106 milyon dolara satın alacağını duyurdu. Anlaşmanın tamamıyla hisse bazlı olduğu belirtildi. HyperBlock’un CryptoGlobal’ın tüm hisselerini parça başına 0.74 dolardan satın alacak.

İki tarafın da onayını alan anlaşma fiyatı, hisselerin OTC marketlerinde listelenen hisse başına fiyatından %40 daha fazla.

HyperBlock, anlaşma sonlanıp CryptoGlobal’ı aldıktan sonra yeni formuyla Kanadalı exchange şirketlerinin arasına katılmayı planlıyor. Şirket ayrıca CryptoGlobal yatırımcılarına birleşen şirketlerin hisselerinden geri ödeme yapmayı planlıyor.

Geri ödemeler HyperBlock Technologies’in 60.4 milyonluk ortak hisselerini oluşturacak ki bu da bir araya gelen madencilik holdinginin toplam hisselerinin %25i olacak.

Çarşamba günü yapılan açıklamalardan önce HyperBlock 10 petahash gücünde Bitcoin madenciliği kapasitesi ile Kuzey Amerika’nın en büyük madencilik operatörlerinden biriydi. Bu sayılara biraz anlam katmak gerekirse popüler olan AntMiner S9, 13 terahash gücünde 1000b dolara çalışıyor. Bu demek oluyor ki HyperBlock 750 AntMiner S9 gücüne sahip. Zaten faaliyet halinde olan bir tesis ile beraber HyperBlock 10 petahash gücünde başka bir tesisin çalışmalarını sürdürüyor. Tesisin kısa zamanda madenciliğe başlaması bekleniyor.

Kripto madenciliğine ek olarak şirket, sunucu hosting sektöründe de bir hamle yaptı. Bu durum HyperBlock’un birkaç farklı sektörden yararlanacağı ve riski dağıtan bir güven kalesi oluşturuyor.

Yine de masadaki anlaşmaya bakılırsa HyperBlock daha yükseklere çıkmayı ve Batı dünyasındaki en büyük madencilik gücü olmayı amaçlıyor. Şirketin CryptoGlobal ile birleşmesi daha çok madencilik alanında etkinlik göstermesine olanak sağlayacak. Ethereum, Litecoin ve Dash alanlarında da madencilik çalışmalarına başlanması bekleniyor.

Anlaşma sonuca ulaştığında daha önce HyperBlock’un CEO’su olan Sean Walsh, birleşen şirketlerin Yönetici Şefi olarak devam edecek. Ek olarak CryptoGlobal’ın kurucuları Rob Segal ve James Millership de Walsh’a baş yöneticiler olarak katılacak.

Walsh:

“HyperBlock’un bir hizmet modeli olarak büyük ölçekli madencilik çalışmalarını CryptoGlobal’ın mevcut madenciliği, saklama depoları ve kripto ticaret işletmeleri ile birleştirmesi, hem organik büyüme hem de satın alma yoluyla büyüme için güçlü bir adım.”

Kripto madencilik tarihinin en büyüklerinden biri olan bu anlaşma, HyperBlock’un zaman içinde sektörde daha da büyük bir yer edinmesini sağlayacaktır.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İsviçre Düzenlemeleri ICO’ları Kaçırıyor ICO çılgınlığı 2017 başlarında patlak verdiğinden beri, İsviçre Avrupa’nın fiili toplu arz yeri olarak hizmet verdi. Finansal otoriteler kripto girişimlerini nezaketle karşıladı ve Tezos, Mysterium ve Arcblock gibi girişimler bu çağrıya kulak verdi. İsviçre’nin Finansal Piyasa Düzenleme Kurumu...
Egehan Karışman 9 Nisan 2018