Kanser Tespiti İçin Blockchain Kullanılacak

0 görüntülenme

Blockchain destekli küresel genom veritabanı platformu Shivom, Perşembe günü öncü moleküler teşhis şirketi Genetic Technologies Limited (GTG) ile ortaklığını duyurdu. Bu durumun kanser tespitlerine ivme kazandırması bekleniyor.

GTG’nin genel başkanı ve geçici CEO’su Dr Paul Kasian yaptığı yorumda, “Blockchain teknolojisinin piyasaya açılarak daha çok kullanıcıya ve pratisyene ulaşması bakımından çok daha verimli olacağını düşünüyoruz. Ayrıca diğer kişisel sağlık hizmeti veren kuruluşlarla birlikte çalışarak bu araştırmanın faydalarına erişebileceğiz.” dedi.

GTG ile ortak çalışarak, Shivom zengin bir araştırma yatırımı ve dönüştürülebilir kişiselleştirilmiş sağlık hizmetlerinden faydalanıyor. Bununla birlikte, uzun zamandır kadınlarda kalıtsal olmayan meme kanseri riskini değerlendirmek için yöntemler geliştiren GTG, artık eşsiz ve etnik çeşitlilik gösteren genomik verilere Shivom’un platformu aracılığıyla erişebilecek ve böylece araştırmasını hızlandıracaktır.

Shivom’un ortak kurucusu ve COO’su Gourish Singla “Etnik azınlıkları ve geniş küresel coğrafyaları sıralamaya odaklandığımız için, Shivom platformu GTG gibi şirketler için bilgi toplama görevini büyük ölçüde kolaylaştıracak ve böylece piyasaya herkesçe erişilebilen test kitlerini daha kolay bir şekilde sunabilecekler” dedi.

Dr Kasian yaptığı açıklamada “Bu projede blockchain’in özellikle şifreleme ve veri yönetimindeki rolü oldukça heyecan verici. Şu anda biz genom datalarını yalnızca bir defaya mahsus kullanabiliyoruz. Blockchain ile biz bu verileri defalarca kullanabileceğiz. Bu GTG için oldukça değerli çünkü bir çok kanser türü için genom testleri uyguluyoruz.” dedi.

Bitnovosti

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bittrex Kullanıcıları Dikkat! Liste Dışı Koinler İçin Son Gün 30 Mart Bittrex günlük 120 bin Bitcoin ve yaklaşık 150 milyon dolar işlem hacmi ile dünyaca tanınan ve uluslararası seviyede aktif olarak kullanılan bir borsa. Ne var ki Amerika merkezli Bittrex son dönemde SEC’in yeni düzenlemeleri ile pek çok...
Serkan Eser 17 Mart 2018