‘Büyük Kârlar’ Getirebilir Denilen 5 Metaverse Coin Bunlar!

3.840 görüntülenme
‘Büyük Kârlar’ Getirebilir Denilen 5 Metaverse Coin Bunlar!

NFT ve metaverse coin piyasası ayı piyasasının getirdiği satışlardaki düşüşün sonucu olarak zor yıl geçirdi. Buna rağmen, Reddit Dünya Kupası koleksiyonları gibi bazı koleksiyonlar önemli kazanımlar elde etmeye devam etti. Bazı metaverse coin projeleri de ivme kazancını sürdürdü. Bu yazımızda, bazı uzmanların yükseliş yaşamaya devam etmesi beklediği metaverse coin’leri aktaracağız. İşte detaylar…

Uzun vadeli yüksek getiri için dikkat edilmesi gereken 5 metaverse coin

Metaverse, internetin en sevilen yeni moda sözcüklerinden biridir. Piyasaya yeni girdiyseniz, metaverse, sanal gerçekliğin en son halidir.  Ayrıca kimi zaman VR seti kullanan kişiler tarafından erişilen dünyalardır. Alışverişten eğlenceye, öğrenmeden oyun oynamaya kadar birçok alana odaklı oluyor. Bazı teknoloji firmaları, metaverse’ü ciddi şekilde dönüştürücü olacak yeni bir sınır olarak görüyor.

Bugün Bu 18 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu geniş ölçüde fütüristik konsept, Facebook’un geçen yıl kendisini Meta olarak yeniden markalaştırmasının ardından günlük bir kelime haline geldi. Kripto para birimi, bu cesur yeni dünyanın belirli bölgelerinde önemli bir rol oynamaya başlıyor. Bununla birlikte, metaverse’ü şekillendirmedeki rolü, 2022 boyunca kripto kışındaki büyük düşüşlerle karmaşık hale geldi.  Peki, mevcut durumda izlenmesi gereken metaverse coin’ler hangileri?

The Sandbox (SAND)

En iyi NFT/metaverse coinlerden biri olan The Sandbox’ı kullanıcılar, etkileyici bir şekilde benimsedi. Aynı zamanda Ethereum bazlı bir kripto paradır. The Sandbox, kullanıcıların metaverse’te insanlar, hayvanlar ve araçlar gibi 3 boyutlu nesneler oluşturmasına izin vererek oyun endüstrisinde devrim yaratmayı amaçlıyor. Ardından, bu bölünmemiş varlıklar çeşitli platformlarda paylaşılabilir ve bunlardan kazanç sağlanabilir.

Metaverse, internetin gerçek dünyaya benzeyen ve yapay zeka, artırılmış gerçeklik, non-fungible token’lar (NFT) ve kripto para birimleri gibi teknolojileri kullanan kurgusal bir sürümüdür. Genel metaverse coin projelerinin piyasa değeri şu anda 12.912.338.609 dolarda yer alıyor. Bu yazımızda, analist Will Izuchukwu’nun dikkat çektiği üç metaverse coin’den bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Decentraland (MANA)

Ethereum’a dayanan ve sanal ve artırılmış gerçekliği internet ile birleştiren Decentraland protokolü tarafından bir metaverse havuzu oluşturulur. Kullanıcılar bu web sitesinde içerik ve uygulamalar oluşturabilir, paylaşabilir ve bunlardan para kazanabilir. Bir önceki yıla göre kullanıcı sayısında yüzde 3.300’lük bir artışla Decentraland, Metaverse ekosisteminin merkezi haline geldi.

Tezos (XTZ)

Breitmanns, Layer-1 blockchain protokolü Tezos’u yaklaşık 5 yıl önce tanıttı. Blockchain projesi, dApp’ler oluşturmak için daha ölçeklenebilirlik açısından zengin bir platform sunmakta. Tezos’un süper gücünün sırrı, hard fork olmadan ölçeklenebilirliği mümkün kılan, geleceğe hazır mimarisidir. DeFi, NFT ve Metaverse ekosistemlerindeki kullanıcılar için Tezos Blockchain’i, yüksek performanslı ve ucuz işlemler sunmasıyla ünlüdür.

Bu Metaverse Coin, Büyük Ortaklıklar Duyurdu!

Theta Network (THETA)

Theta ağı, diğer Blockchain girişimlerine benzer şekilde çalışır. Protokol, video yayını ve içerik dağıtım endüstrilerini dönüştürmeyi amaçlıyor. Theta, kullanıcıların eşler arası (P2P) sistemler kullanarak bant genişliklerini dağıtmalarına olanak tanır.

Axie Infinity (AXS)

En iyi NFT tokenlerinden biri olan Axie Infinity, Blockchain oyunlarının geleceği olarak isim yaptı. Axie Infinity, 2018 yılında Sky Mavis Tech Company tarafından piyasaya sürülen Pokemon’dan ilham alan bir oyundur. Oyuncuların bir araya gelmesini, büyümesini ve 3’e 3 dövüşe katılmasını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Korkutan Düşüş! Bu Ne Demek?
Bitcoin Madencilik Zorluğunda Korkutan Düşüş! Bu Ne Demek? Acımasız bir ayı piyasası kârı tüketirken madenciler makineleri kapatıyor. Bu sırada Bitcoin madencilik zorluğu, yani bir Bitcoin bloğunda madenciliği yapmanın zorluğu bugün %7,32 düştü. İşte detaylar… Bitcoin madencilik zorluğunda Temmuz 2021’den bu yana en büyük düşüş BTC.com...
Aslı Dinçer 2 ay önce