‘Kâr Getirisi Yüksek’ Denilen 4 Altcoin Açıklandı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
2.849 görüntülenme
'Kâr Getirisi Yüksek' Denilen 4 Altcoin Açıklandı!

2023’ün başlamasıyla birlikte, kripto piyasası şimdiden bazı inanılmaz kazançlar üretmeye başladı. Traderlar, birçok kripto paranın boğa koşusu yaşamasıyla kripto piyasası duyarlılığında bir değişiklik fark ediyor. Bazı analistlere göre, yeni bir yıl, traderların on kat getiri sağlayacak en iyi altcoin projelerini ele geçirmeleri için başka bir fırsat olabilir. Analistler, maksimum kâr için bu yıl yatırım yapılacak en iyi dört altcoin’i seçti.

Yüksek kar potansiyeli olan 4 altcoin

1-Optimism (OP)

Son zamanlarda Coinbase, Optimism tabanlı teknolojiyi kullanarak kendi Ethereum Layer-2 ağı Base’i başlattı. Sonuç olarak, Optimism’in yerel token’ı OP önemli kazançlar elde etti ve yalnızca bu yıl fiyat neredeyse %176 arttı. Optimism ağı, optimistic-rollups’ın kullanımı yoluyla ölçeklenebilirliği artırmak için Ethereum’un main-net’inin güvenliğini kullanıyor. Bu yaklaşım, işlemlerin herhangi bir üçüncü taraf yardımına ihtiyaç duymadan Ethereum ağında güvenliğini korurken, Optimism platformunda verimli bir şekilde kaydedilmesine olanak tanıyor.

2-SingularityNET (AGIX)

SingularityNET (AGIX), kısmen metin tabanlı bir AI platformu olan ChatGPT’nin başarısı nedeniyle, Yapay Zeka (AI) teknolojisine yönelik artan talepten faydalandı. AGIX, bu ay beklenen Cardano staking portalının beta testi lansmanı gibi birçok gelişmeyle yılın başından bu yana ilerleme kaydetti. AGIX bu yazının yazıldığı sırada 0,46 dolardan işlem görüyor ve bu yıl yaklaşık %900’lük ve son 30 günde %155’lik bir fiyat artışına tanık oldu. Sonuç olarak AGIX, Mart ayında izlenecek en iyi 4 altcoin arasında yer alıyor.

Altcoin

3-Polygon (MATIC)

Polygon listedeki diğer kripto para birimleri kadar iyi performans gösteremese de karlı kalmayı başardı ve listede bir yer edindi. Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Polygon, geçen yıl değerini %52 artıran Reddit, Instagram ve daha fazlası gibi büyük oyuncular tarafından önemli ölçüde benimsendi. 10,2 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle MATIC şu anda en büyük 8. token ve öngörülen getirileri onu bu listede güvenli bir şekilde sağlamlaştırdı.

4-Rocket Pool (RPL)

Rocket Pool, Ethereum ağındaki merkezi olmayan bir staking havuzu. Özelliklerinden biri olarak kullanıcılar, merkezi olmayan node operatör ağına katılarak Rocket Pool’a katılabilir veya sadece 16 ETH ile kendi node’larını çalıştırabilir. İkinci durumda, ETH stake etmekten komisyon alabilirler ve RPL teminatı sağlayarak ekstra RPL ödülleri kazanabilirler. Bu, ek RPL ödülleri de dahil olmak üzere ETH için %6,36’ya varan toplam APR getirisi sağlayabilir.

Geçtiğimiz yıl boyunca, Rocket Pool’un (RPL) değeri %100’den fazla arttı. RPL, en popüler likit staking protokollerinden birinin birincil tokeni. Ayrıca yaklaşan Ethereum “Shanghai” yükseltmesi nedeniyle kripto dünyasının öne çıkanlarından biri haline geldi. Yeni yılda kripto projeleri tanıtılmaya devam ederken, Rocket Pool özellikleri ve işbirlikleriyle toplulukta ilgi topladı ve onu 2023’te dikkat edilmesi gereken altcoin projelerinden biri haline getirdi.

Sonuç değerlendirmesi

Listede bahsedilen dijital varlıkların çoğu önümüzdeki aylarda yükselebilir. Kanıtlanmış bir geçmiş performans, yüksek profilli ortaklıklar ve çeşitli araçlarla bu dijital tokenler, kripto piyasasına dahil olmak isteyenler için akıllı bir yatırım seçeneği olarak kabul edilebilir. Sonuç olarak, makalede bahsedilen ilk 4 altcoin iyi performans gösterme potansiyeline sahip olsa da, kripto piyasasına yatırıma dikkatli ve gerekli özeni göstererek yaklaşmak önemli. Şimdiye kadar, bu kripto para birimleri sürekli gelişen kripto pazarında bir iz bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Piyasalar Yarınki Kritik Veriyi Bekliyor! Bitcoin Ne Olur?
Piyasalar Yarınki Kritik Veriyi Bekliyor! Bitcoin Ne Olur? ABD’de Tarım Dışı İstihdam Ocak ayındaki şaşırtıcı artışın ardından Şubat ayında 205.000 artacağı tahmin ediliyor. Jerome Powell’ın Salı günü yaptığı nispeten şahin ifadesi, Bitcoin ve kripto para birimi fiyatlarını düşürdü. Yaklaşan işler ve enflasyon verileri beklentileri aşarsa,...
Vural Erkan 2 hafta önce