Grafikler Konuşuyor: Kasım’da Bu 5 Altcoin Sizi Şaşırtabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 27 Ekim 2022
18 görüntülenme
Grafikler Konuşuyor: Kasım'da Bu 5 Altcoin Sizi Şaşırtabilir!

Kripto para piyasasının hareketlendiği ortamda analist Valdrin Tahiri, Kasım ayında bazı altcoin projelerinden sürpriz bekliyor. Analist, seçtiği altcoin’lerin grafiklerini inceliyor ve muhtemel rotalarını belirlemeye çalışıyor.

İlk sırada lider altcoin Ethereum (ETH) var

Altcoin fiyatı 21 Eylül ve 13 Ekim arasında 1.270 dolarlık yatay destek alanından (yeşil simgeler) sıçradı. İkinci sıçrama, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilen çok uzun bir düşük fitil yarattı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ETH, 23 Ekim’den beri artıyor. Son günlerde artış oranını ivme kazandı. İki gün sonra, altcoin daha önce 14 Ağustos’tan beri var olan alçalan paralel bir kanaldan çıktı. Böyle uzun vadeli bir yapıdan kopuş, genellikle ETH fiyatı için sürekli bir yukarı harekete yol açar.

Ayrıca, teknik analiz göstergeleri de kırılmayı destekliyor. Günlük RSI da alçalan direnç çizgisinden (yeşil) çıktı ve 50’nin üzerine atladı. Bunların ikisi de yükseliş trendleriyle ilişkili işaretler. Şimdi, ETH için ana direnç alanı 1.713 dolar. Bu, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay bir direnç alanıdır. Altcoin fiyatı bunun üzerine çıkmada başarılı olursa, artış oranının büyük ölçüde hızlanması mümkün. Böylece, ETH’nin 2.000 doların çok üzerine çıkması için kapılar açılmış olur. Öte yandan, 1.270 dolarlık destek alanının altında bir günlük kapanırsa, yükseliş tezin geçersiz olur. Bu gerçekleşirse, muhtemelen bu ETH’nin yeni bir yılın en düşük seviyesine gideceği anlamına gelir.

Listenin ikinci sırasında Filecoin (FIL) yer alıyor

Filecoin 1 Ağustos’tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyordu. Aşağı yönlü hareket 13 Ekim’de 4,73 dolara kadar devam etti. Eylül ayının başından bu yana, günlük RSI yükseliş eğilimi (yeşil hat) oluşturuyor. Ayrışma yukarı doğru bir harekete yol açtı. Böylece, FIL, 22 Ekim’de çizgiden çıktı. O zamandan beri artıyor. Yukarı hareket devam ederse, ana direnç alanı FIL için 6,50 dolarda olacak.

Filecoin rotası, 2 Kasım’daki Lotus zirvesinin ardında 6,50 doların üzerinde kırılmaya bağlı. 6.50 dolarlık alanın üzerinde belirgin bir direnç eksikliği var. Sonuç olarak, altcoin kırılmayı başarırsa, 11.20 dolara kadar yükselmesi mümkün. Kırılma 4,73 dolarlık bir dip seviyesinden sonra başladığı için, bu seviyenin altına bir düşüş, kopuşun geçerliliğini ispatlayacak. Bu da FIL’i tüm zamanların yeni en düşük seviyelerine götürecek.

Kasımın üçüncü sürpriz altcoin projesi Chiliz (CHZ)

CHZ, 13 Ekim’de uzun bir düşük fitil oluşturduğundan beri yükseliyor. Bu süreçte 0,16 dolarlık destek alanını doğruluyor. Bu, hem 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi hem de yatay bir destek alanı. Kısa bir süre sonra, Chiliz alçalan direnç çizgisinden çıktı. Ayrıca, şimdiye kadar 0,21 doların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, yükselişin tersine çevrilmesi henüz onaylanmadı. Bunun nedeni, günlük RSI’nin düşüş eğilimi çizgisinden (yeşil) çıkmaması ve 50’nin altında olması. Ek olarak, CHZ son 24 saatte düşüş gördü.

Altcoin

Günlük RSI, düşüş eğilimi çizgisinden çıkar ve 50’nin üzerinde destek bulursa, düzeltmenin tamamlandığını onaylayacaktır. Düşüşün düzeltmenin sadece bir parçası olması hala mümkün. Bu yüzden, bu altcoin için yükseliş hipotezinin geçersiz olması için Haziran ayının en düşük seviyesi olan 0,081 doların altına bir düşüş gerekiyor.

Dördüncü proje Quant (QNT)

QNT fiyatı, 15 Ekim’de yükselen bir paralel kanaldan çıktı ve iki gün sonra 228 dolara ulaştı. Altcoin, dördüncü dalga geri çekilmesine benzeyen hareketten bu yana düşüyor. Düzeltmenin tamamlanması için en olası seviye, yükselen kanalın ortasına denk gelen 160 dolar ​​(kırmızı daire) civarında. Düzeltme tamamlandıktan sonra, QNT’ın 230 doların üzerine çıkaran başka bir yukarı hareket muhtemel. Potansiyel en yüksek seviye, ATH seviyesinin 200 dolar altında olacaktır.

Altcoin

133,30 dolarlık birinci dalganın (kırmızı çizgi) altına bir düşüş, Quant’ın yükseliş tezini geçersiz hale getirecek. Bu da yeni düşük seviyelerin mağazada olduğunu gösterir. Bu durumda, QNT’ın mevcut artışın hızlandığı 90 dolar seviyesini tekrar ziyaret etmesi olası.

Sürpriz son altcoin projesi Merit Circle (MC)

Altcoin fiyatı, 6 Haziran’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında düşüyordu. Günlük RSI’nin yükseliş eğilimi oluşturmasından sonra, MC fiyatı nihayet 23 Ekim’de kırılmayı başardı. Daha sonra, çok hızlı bir yukarı doğru hareket başlattı. Ancak bunu sürdüremedi ve uzun bir üst fitili yerinde bıraktı. Günlük RSI şu anda 50’nin oldukça üzerinde. Bu da MC için yukarı yönlü hareketin devamını destekliyor.

Altcoin

Altcoin için en yakın direnç alanı 1,18 dolar. MC fiyatı bunun üzerine çıkmada başarılı olursa, genel direnç eksikliği nedeniyle hızla 1,95 dolara kadar yükselmesi olası. Ancak, MC, 0,57 dolarlık kesinti öncesi seviyelerinin altına düşerse, koparma geçersiz olur. Bu durumda, muhtemelen MC tüm zamanların en düşük seviyesine iner.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Fiyatı Sıçradı!
Binance Bu Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Fiyatı Sıçradı! Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’nin ödeme çözümü Binance Pay, COTI için destek ekledi. Binance Pay kullanıcılarının artık COTI kullanarak, ödeme yapması, alması ve ödeme göndermesi mümkün. Piyasadaki olumlu havayla birlikte haberin de etkisiyle altcoin fiyatı yükseldi....
Vural Erkan 27 Ekim 2022