Reklamı kapat

Kava Lend Nedir? HARD Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 9 Haziran 2022
1 görüntülenme
HARD NEDIR

Kava Lend nedir? Kava Lend, merkeziyetsiz finans ürünleri sunan Kava platformu üzerine inşa edilmiş bir borç verme piyasasıdır. Bu makalede Kava Lend nedir, ne sunar, HARD nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için derledik. Gelin projeyi birlikte inceleyelim.

Kava Lend nedir?

Kava Lend, kullanıcıların çeşitli kripto varlıkları borç alıp verebileceği bir merkeziyetsiz finans (DeFi) piyasasıdır. Proje, çeşitli DeFi ürün ve protokollerini bünyesinde bulunduran Kava platformu üzerine inşa edilmiştir. Ek olarak, Kava Lend içerisindeki borçlanma ürünleri zincirler arasıdır. Kullanıcılar, Kava Lend aracılığıyla zincirler arası varlık transferi ve kredi işlemleri gibi çeşitli ürünlere erişim imkânı elde eder. Buna göre kullanıcılar; BTC, XRP, BNB, BUSD ve USDX gibi farklı türlerdeki kripto varlıkları borç olarak verebilmektedir. Varlıklarını borç olarak veren kullanıcılar, böylece faiz getirileri elde edebilmektedir. Ek olarak Kava Lend, aşırı teminatlı borçlanmayı da kullanıcıların erişimine açmaktadır. Projenin bir yerel kripto para birimi de bulunmaktadır. Bu kripto para, ağın sürdürülebilirliğini sağlayan HARD tokendir.

HARD nedir? Ne işe yarar?

HARD token, Kava Lend’in yerel kripto para birimidir. Tokenin Ethereum ve Polygon ağlarında oluşturulmuş versiyonları bulunmaktadır. HARD, Kava Lend’in işleyişi için kritik öneme sahiptir. Bunun nedeni, tokenin yönetişim amacıyla kullanılmasıdır. Buna göre, HARD sahipleri, varlıkları aracılığıyla platformun yönetimine katılabilmekte ve bu yolla çeşitli ödüller elde edebilmektedir. Yönetişim, teklif sunma ve tekliflerde oy kullanmayı kapsar. Bu bakımdan tokeni elinde bulunduran kullanıcılar, projenin hissedarları gibidir.

HARD’ın bir diğer kullanım durumu ise staking’dir. Staking, varlıkların platform içerisindeki bir akıllı sözleşmeye kilitlenmesi anlamına gelir. Kullanıcılar, bu yolla ağda gerçekleştirilen işlemleri doğrular ve bunun karşılığında vade sonunda HARD token ödülleri kazanır. Bununla birlikte Kava Lend, platforma likidite madenciliği yapan kullanıcıları HARD ile ödüllendirmektedir. Buna göre, Kava Lend’in desteklediği varlıkları platforma yatıran kullanıcılar, HARD token elde eder.

HARD nasıl alınır?

DeFi projesi Kava Lend ile ilgilenen yatırımcılar, HARD tokeni satın almanın yollarını aramaktadır. HARD satın almak için öncelikle tokenin listelendiği bir kripto para borsası bulunmalı ve bu borsaya üye olunmalıdır. HARD şu anda Binance, MEXC, KuCoin, Gate.io ve Pionex borsaları tarafından listelenmektedir. Satın alım için, bu borsalardan birine eksiksiz bir şekilde üye olup kimliklerini doğrulamanız gerekmektedir. Bunun ardından, cüzdanınıza HARD paritelerine uygun bir varlık yatırıp, alım emri vererek HARD tokeni satın alabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Whale
Balinalar Bitcoin Alım-Satım Zamanını Nasıl Belirliyor? Bitcoin (BTC), Mayıs ve Haziran aylarında hem uzun hem de kısa vadeli yatırımcıları geride bıraktı. Ancak veriler, alım satımın birçok kişinin hayal ettiğinden daha “kolay” olabileceğini gösteriyor. On-chain analitik platformu Whalemap, Bitcoin balinalarının son haftalarda neredeyse tüm...
Vural Erkan 9 Haziran 2022