Ciddi Kazançlar Sağlayabilecek Oyun Coinleri Bunlar!

Emre Borsan
Emre Borsan 7 Aralık 2022
1.099 görüntülenme
Ciddi Kazançlar Sağlayabilecek Oyun Coinleri Bunlar!

Bir kripto oyuncusu musunuz veya video oyunları oynuyor musunuz? Blockchain’in ortaya çıkışı, oyunun bir sonraki seviyeye geçmesini sağladı. Kripto oyunları, oynayarak kazandıktan sonra oyun coinleri veya NFT’ler kazanmanıza olanak tanıyor. Şu anda bu oyunları oynayabileceğiniz ve token kazanabileceğiniz önemli platformlar var. Nispeten yeni olan kripto oyunlarıyla, yerel tokenleri elde edebiliyor ve bunları satabiliyorsunuz. İşte piyasa değerine göre ciddi kazançlar sağlama potansiyeli taşıyan kripto paralar…

Fiyat yükselişiyle cepleri doldurması mümkün olan oyun coinleri

NFT’lerden güç alan bir oyun coini: ApeCoin (APE)

ApeCoin, 1,42 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük oyun odaklı Blockchain ağı. Oyun Blockchain’i, Bored Ape ve Mutant Ape NFT koleksiyonlarıyla bağlantılı olması nedeniyle ün kazandı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bored Ape, şu anda dünyanın en büyük koleksiyonları arasında yer alıyor. Yerel token APE, bir ERC-20 tokeni yani Ethereum üzerinde çalışıyor. Oyun coini resmi olarak 16 Mart 2022’de piyasaya çıktı. Son zamanlarda staking özelliği ve NFT pazarının lansmanını yaptı. Böylece popülerliğini daha da artırdı. Platformda APE stake eden kullanıcılar, 12 Aralık 2022’de ödül kazanmaya başlayacak.

Oyun coinleri arasında lider olan ApeCoin (APE)

Kendi NFT’lerinizi ürettiğiniz Metaverse coin: Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND), popüler bir Metaverse platformu. Bununla birlikte, kripto oyuncularının şu anki en büyük sevgilisi. Oyuncular, Sandbox’ta 3 boyutlu dünyalar yaratırken, “play to earn” temalı oyunlara katılarak getiri elde edebiliyor. Yerel token SAND, Sandbox’taki işlemleri kolaylaştırıyor. Kullanıcılar, Metaverse arazileri satın almak için SAND’ı kullanabiliyor. Şu anda kripto para, 865 milyon dolarlık değerlemeyle piyasa değerinde oyun coinleri arasında ikinci sırada yer alıyor.

Kendi NFT'lerinizi ürettiğiniz Metaverse coin: Sandbox (SAND)

Play to Earn oyunların lideri: Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, Axies olarak adlandırılan Pokémon benzeri yaratıklarıyla ünlü bir Blockchain platformu. Bu platform, alandaki en eski oyun odaklı kripto projeleri arasında yer alıyor. Aslında Axie Infinity, pazar değerinde geçmişteki değerine göre daha düşük. Ancak, “play to earn” oyunlarda lider olarak kabul edilmeye devam ediyor. Oyuncular, çekici bir ödül vaadi için canavarlarla savaştıkları bir oyuna katılıyor. En eski oyun coinleri arasında yer alan AXS, bu oyunda yönetişim tokeni olarak çalışıyor. AXS’nin şu anda 848 milyon dolarlık bir piyasa değeri var.

Play to Earn oyunların lideri: Axie Infinity (AXS)

En büyük 4. Metaverse coin: Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), 729,4 milyon dolarlık piyasa değeriyle oyun coinleri arasında dördüncü sırada yer alan başka bir metaverse platformu. Oyuncular, Decentraland evreni içerisinde oyun oynayabiliyor, dijital emlak alıp satabiliyor ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurabiliyorlar. Bununla birlikte kendi oyun içi avatarlarını tasarlayarak onlara özel NFT biçiminde kıyafetler üretebiliyorlar.

En büyük 4. Metaverse coin: Decentraland (MANA)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinjournal

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 8 Altcoin Dev Haberler Verdi: Ortaklık ve Daha Fazlası!
Bu 8 Altcoin Dev Haberler Verdi: Ortaklık ve Daha Fazlası! Merkezi olmayan oracle Band Protocol, Chee Finance ile fiyat akışı entegrasyonunu duyurdu. DeFi protokolü Perennial, 12 milyon dolarlık fon toplamayı başardı. Polygon, MATIC’in özel satışında 450 milyon dolar topladığını duyurdu. Altcoin projeleri için sıcak haberleri okuyucularımız için...
Vural Erkan 7 Aralık 2022