“Keskin Artış” Ünlü Analist, Altın ve Gümüş Hedeflerini Duyurdu!

indir 1
indir 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın ve gümüş fiyatları, Salı günü altı haftanın en düşük seviyesini ve gümüşün 14 ayın en düşük seviyesini gördükten sonra iyi bir düzeltme toparlanmasıyla Perşembe gün ortası ABD işlemlerinde sağlam bir şekilde yükseldi. Son düşüşten sonra bazı fırsat avları görüldü. Bugün ABD borsasında yaşanan satış da metaller için bir miktar güvenli liman talebine yol açtı. Kriptokoin.com’un bildirdiğine göre, Aralık altın vadeli işlemleri en son 36.20 dolar artışla 1.759.20 dolardan işlem görüyordu. Aralık ayı Comex gümüşü en son 0,51 dolar artışla 21.995 dolar oldu.

Analistin altın fiyat hedefleri

ABD hisse senedi endeksleri Perşembe sabahı işlemlerde katılaşana kadar, riskten kaçınma bu hafta biraz geç kalmış gibi oldu. Tarihsel olarak çalkantılı Eylül ayı, traderlara ve yatırımcılara inişli çıkışlı bir yolculuk gösteren ay olarak Perşembe günü sona eriyor. Pek çoğu, tarihsel olarak “zor” olan Ekim ayının aynı şeyi daha fazlasını mı yoksa daha kötüsünü mü gösterebileceğini merak ediyor. Perşembe, ayın ve çeyreğin son işlem günü, bu da onu teknik açıdan ekstra önemli bir işlem günü yaptı. Bugün önemli dış piyasalar, bir gecede 12 ayın en yüksek seviyesini gördükten sonra ABD doları endeksinin yataya yaklaştığını görüyor. Nymex ham petrol vadeli işlemleri daha yüksek ve varil başına 75.75 dolar civarında işlem görüyor. Bu arada, 10 yıllık ABD Hazine bonosu getirisi şu anda %1,52 civarında seyrediyor.

Live 24 hours gold chart [Kitco Inc.]

Teknik ayrıntılar

Teknik olarak, Aralık ayı vadeli altınları hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Analist Wyckoff’a göre, günlük çubuk grafikte dört haftalık bir fiyat düşüş trendi devam ediyor. Ona göre, boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 1.788.40 dolardan katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.700,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. Analiste göre, ilk direnç bugünün yükseği 1.765,00 dolarda ve ardından 1.775,00 dolarda görülüyor. İlk destek 1,750,00 dolar ve ardından 1,740,00 dolar olarak görülüyor.

Live 24 hours silver chart [ Kitco Inc. ]

Aralık ayı gümüş vadeli ayıları, genel olarak kısa vadeli teknik avantaja hala sahip. Analist Wyckoff’a göre, günlük çubuk grafikte fiyatlar dört haftalık düşüş trendinde. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları ons başına 23.50 dolardan sağlam teknik direncin üzerinde kapatmak. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 20,00 dolardan sağlam desteğin altında kapatmak. Analiste göre, ilk direnç bugünün en yüksek seviyesi olan 22.225 dolar ve ardından 22.50 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek bu haftanın düşüğü 21,41 dolar ve ardından 21.00 dolarda görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Keskin Artış” Ünlü Analist, Altın ve Gümüş Hedeflerini Duyurdu!