KFC, Bitcoin Kabul Etmeye Başladı!

0 görüntülenme

Kızarmış tavuk zinciri KFC Kanada, sınırlı bir süre için Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı.

Kanada merkezli zincirin bu pazarlama stratejisi aynı zamanda facebookta bir kova tavuğun Bitcoin cinsinden fiyatının canlı olarak gösterilmesini de içeriyor. Fiyatlar yaklaşık olarak 20 Kanada dolarına ulaşabiliyor.

Bunun yanı sıra direkt olarak KFC şubelerine gidip Bitcoin ile satın alma işlemini gerçekleştiremiyorsunuz.

Bunun yerine BitPay ile ödemeleri internet aracılığıyla gerçekleştirip evinize kova siparişi verebiliyorsunuz;

 

KFC Kanada ayrıca Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto kimliğini açıkladığı takdirde ona da bir kova tavuk göndereceğini söylüyor;

Firma bu haberle birlikte sosyal medyada büyük bir sükse yaratırken, Bitcoin ve Blockchain’in hisse fiyatlarına yarattığı etki KFC’nin bağlı olduğu şirket Brands’de pek hissedilmedi.

KFC Kanada aynı zamanda diğer kripto koinleri de ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini açıkladı.

CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Paralar Yeniden Pozitif İvme Yakaladılar Güney Kore ve Çin’in kripto paralara uyguladığı baskı ile son günlerde genelde negatif bir görünüm sergileyen dijital koinler, yeniden pozitif ivme yakaladılar. Koinlerin pozitif ivmesine Ripple’ın Moneygram ile imzaladığı anlaşma ve Güney Kore yetkililerinin yasağın henüz belirsizliğini...
Serkan Eser 12 Ocak 2018