Kilit Destek Seviyesi Korunursa Bitcoin’in Yükselişi Devam Edecek

Google News

Negatif trendi atlatmayı başaran Bitcoin (BTC) 6500 dolar seviyelerinde dengelendi. Ancak teknik tablolara bakıldığında yükselen borsa fiyatları momenti korumak adına 6,500 doların altına düşmemesi konusunda dikkatli olmalı. 


Kripto para dün düşüşler sırasında Bitfinex’te 6,736 dolar ile yükselişe geçti. Fakat borsa spekülatörleri yeterli kaynağa sahip değillerdi ve fiyatlar tekrar 6.600 doların altına düştü.

Bunun dip olduğunu söylemek için çok erken olsa da bu yeni düzelme ümit verici gözüküyor.

Tablolara tekrar baktığımızda ise, 6.480’in altına beklenmedik bir düşüş bütün iyimserliği yok edip tekrar bozdurmalara sebep olabilir.

Saatlik Tablo

Tabloya göre BTC sürekli düşüş modeli gösteriyor. 6,480 doların altına düşüş olması, 6,109 dolarlık güncel dipten sonraki yükseliş döneminin bittiği ve tekrar düşüşe geçildiğini gösterecektir.

Böyle bir durum, satış fiyatlarında da 5,750 dolara kadar düşüşe sebep olacaktır.

Uzun süreli düşüş düzeninden bakıldığında bu hedef mümkün gözüküyor. Dahası yüzde yedilik düzelme göreceli güç endeksinde de (RSI) artışa sebep oldu.

Dahası, RSI yükseliş trendinde kopma olacağından söz ediyor. (düşüş sinyali)

Anlaşılacağı üzere, düzeltici yükselme 6,480 dolardan önce bozulacak gibi gözüküyor.  Bu sırada, iyi yanından bakarsak BTC 6,619 dolarlık ani direncin üstünde kabul görürse  hızlı bir yükselme ivmesi yakalayacaktır.

Coindesk-Omkar Godbole

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku